Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Heja. Pytanie kieruję głównie do posiadaczy Revisionów i forumowych speców.

 

Rozchodzi się o te okulary- http://www.sklep.rwscetus.com/p,pl,36,okulary+revision+sawfly+en+cut+deluxe+kit.html

a dokładnie o ich rozmiar. Występują one w dwu rozmiarach- regular i large, więc jakim miarom one odpowiadają? Np. obwód mojej głowy to 57cm, a na szerokości oczu/uszu to 59,5/60cm. Jak dopasować te okulary do głowy, nie znając rozmiarów?

 

Temat tworzę również z myślą o innych, gdyż informacji na temat wyrobów firmy Revision, szczególnie jeśli chodzi o okulary sawfly, jest jak na lekarstwo.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Swoje Sawfly pożyczyłem koledze akuratnie więc nie mam pod reką by sprawdzić, ale zdaje się używam large.

 

Na stronie Revision:

 

http://www.revisioneyewear.com/faq.html#Q4

 

Our regular size Sawfly is designed to fit most hat sizes under 7½. The large Sawfly is designed for those who wear a 7½ hat size or greater.

 

Na twoją głowę powinien pasować rozmiar regular.

 

Pamiętaj że okularów nie nosisz na obwodzie głowy, także podawanie obwodu głowy na wysokości skroni/uszu nie ma sensu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Witam,

 

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat i zapytać ponownie czy ktoś używa tych okularów do ASG i jakie ma wrażenia z użytkowania?

 

Filmik na Youtube z testów z shotgunem prezentuje się imponująco, na dodatek w necie można znależć wiele informacji o używaniu tych okularów przez armię USA więc zastanawiam się nad zastosowaniem do airsoftowych gier.

 

Dodam, że jestem posiadaczem jednej pary tych okularów, jednak kupiłem rozmiar large, który jest za duży dla mnie, więc nie miałem okazji sprawdzić ich "w polu". Zastanawiam się więc nad kupnem rozmiaru regular ale jeżeli nie sprawdzają się w grach to może rozważę zakup czegoś innego. Na dodatek zastanawia mnie informacja umieszczona w "User instructions" tej pary, którą kupiłem. Pisze tam dokładnie tak: "3. Do not use this eyewear for paintball, airsoft or simulation training. Impact from a paintball or similar training ammunition can cuse permanent damage to your eyes, even if you are wearing this eyewear"

Wynikałoby z tego że nie można ich stosować do airsoftu ale jak to możliwe, że wytrzymują strzał z shotguna a rozlecą się od plastikowej kulki 6mm?

Swoją parę kupiłem w Anglii i ma ona dodatkowe oznaczenia brytyjskie (flaga brytyjska na futerale, dodatkowa wiadomość na ulotce specjalnie dla żołnierzy brytyjskich) więc może ta wersja różni się czymś od tej sprzedawanej w Polsce lub USA. Czy ktoś mógłby potwierdzić, że takie ostrzeżenie jest również w instrukcjach do tych okularów sprzedawanych w Polsce?

Napisałem w tej sprawie do firmy Revision ale jak na razie brak odpowiedzi więc postanowiłem napisać tutaj.

 

Z góry dzięki za informacje w tej sprawie.

Link to post
Share on other sites

W takim razie pewnie to zastrzeżenie to próba prawnej ochrony firmy przed ewentualnymi pozwami o odszkodowania gdyby jednak coś się stało i kulka rozbiła okulary lub przeszła na wylot i uszkodziła oko. W związku z faktem że okulary nie były zaprojektowane i tetsowane przez firmę pod kątem paintballu i airsoftu woleli zastrzec użytkowanie w tych sportach. Taka moja mała próba wyjaśnienia sobie tego faktu.

 

Natomiast ze względu na normy jakie spełniają te okulary w stosunku do "normalnej" amunicji powinno być rónież OK na airsoftowym polu gry.

 

Dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...