Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.045 / 0.35 strzela nieco w lewo


Recommended Posts

V-tam. Przeszukałem forum dość dokładnie pod tym kątem, jednak nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie.

Mianowicie - byłem kiedyś w posiadaniu repliki CM 035. Mimo kombinowania, owijania lufy wewnętrznej taśmą i Bogowie jeszcze wiedzą czego - replika strzelała nieco na lewo. Jedynym wyjściem (IMO nieco bez sensu) było maksymalne wychylenie muszki, żeby zniwelować ten błąd. Teraz przymierzam się do zakupu modelu CM045. Ale moje plany mąci jeden problem: wyczytałem tu na forum, że w innych egzemplarzach AKSU może pojawiać się podobny problem. Stąd moje pytanie: Moja sztuka była felerna, czy zdarzają się takie nieprzyjemności i w innych? Dodam, że ta wada, jeśli występuje, skreśla dla mnie tę replikę.

Z góry dziękuję za odpowiedzi - zwłaszcza osób, które miały do czynienia z tą usterką.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Hop - upa wykluczam - rozkładałem go na dziesiątą stronę, a jeśli idzie o zespół lufa - komora hu i inne czynności, nie wymagające rozbiórki GB - trochę w tym siedzę, a i znajomi nie narzekali na moje prace ;)

Poza tym - pod koniec takiego krzywego lotu kulkę podrywało do góry, więc raczej ustawienie wybrzuszenia na HU było na zegarowej dwunastce ;) Cała sprawa wyglądała jakby lufa zewn. była krzywo wytoczona i precka siedziała w niej krzywo.

No nic - dziekuję za te opinie i czekam na więcej potwierdzeń, bądź zaprzeczeń moich obaw ;)

Pozdrawiam!

PS. Jak pisałem - żadne "kręcenie" lufą nic nie dawało ;)

PSS. Sam sobie podaję linki - wiem, dziwne acz:

Link

z tego tematu wynika, że to raczej stała przypałośc modelu 35.

Teraz w zasadzie moje pytanie sprowadza się do: "czy 45'tka jest pod tym względem lepsza?"

Pozdrawiam!

Edited by Kovu Killaruna
Link to post
Share on other sites

Posiadam 45 i nie mam tego problemu. Na stock lufie ,guma e.system, dystanser H czarny z 20 m , postawa stojąca 8/10 trafień w puchę po "mielonce" . Strzelnica kryta tarcza pierścieniowa TS-2 postawa stojąca 25 m , rozrzut do 10-12 cm 1,2 kulki lubią uciec- kule G&G 0.25 g . Z podpórki nie sprawdzalem. Na dalsze odległości bardziej zrobi się pajęczyna niż aby była tendencja uciekania kulek w 1 stronę.Oprócz teflonu, kabelków , mosfetu i podkładkowania nic na razie nie robiłem bo do budynków wystarczy. Jest temat o tej replice także zapraszam do lektury.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...