Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wiatm, jestem fanatykiem stena. Mam zamiar zakupić ową replikę. Narazie wypatrzyłem że są do kupną 3 steny: Vivy, AGM i ASG(Action Sport Games). Mam dylemat pomiedzy stenem AGM i ASG. Czym one sie rożnią, bo słyszałem że tylko pudełkiem. Jakością? Kulturą pracy? Możecie mi powiedzieć czego się mogę po nich spodziewać (chodzi mi bardziej o stena ASG) Co byście wybrali? Liczę na Waszą pomoc. ;]

Link to post
Share on other sites

Sten BSA (bo o niego tu chodzi) od surowego AGM'a różni się tylko dziwnymi biciami, mechanicznie jest na 99,9% taki sam. Teoretycznie (zaznaczam - TEORETYCZNIE) może mięć o 0,00000001% lepszą kulturę pracy - niby ASG ma jakieś tam wymogi odnośnie jakości.

 

Reasumując - AGM'owski Sten ma pewną przewagę: jest "czysty" (można nabić oryginalne oznaczenia, żadne fabryczne fantazje nie będą kłuły w oczy).

 

PS. A nie lepiej poczekać do wiosny? WE skończyło już prawie High Powera, a że prototyp Stena pokazywali w tym samym czasie co prototyp HP, można liczyć że na wiosnę gotowy Sten MKII GBB trafi do rąk żołnierzy Imperium Brytyjskiego i polskich partyzantów ;)

Link to post
Share on other sites

magazynek poziomy dyskwalifikuje na moje oko stena jako pierwowzór repliki gbb. Pluł by ciekłym gazem. Chyba, że mag byłby dzielony jakoś poziomo... ale to mocno kombinowane. Replika GBB musi pobierać opary znad ciekłej fazy gazu.

Ostatnio pokazywali gazowe P90 więc problem poziomego położenia magazynka chyba udało im się rozwiązać.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pytanie: Czy jest sens kupować kolbe ramową od ostrego stena i przerabiać?

 

Chodzi o to czy kolba podpasuje do stena AGM bez kosmicznych przeróbek.

 

Pzdr

Sqnx

 

Tego nie wiem bo dla mnie też za droga. Jedno co mogę powiedzieć - oryginalny zatrzask (spring cap) miał średnicę ok 16 mm więc otwór w kolbie też co najmniej tyle. W proponowanej przeróbce poprzeczka jest szerokości ok 20 mm. Na upartego otwór można by było 16 mm wywiercić. Ale jest drugie ale - średnica oryginalnej komory zamkowej s Stenie to 38,2 mm a w replice 40,2. Oryginalna kolba mogła by mieć zbyt duże luzy albo w ogóle wylatywać. Dodatkowo zaczepienie na dole. W AEG otwór w komorze spustowej jest taki jak jest. Jak wsadzimy co innego (hak kolby ramowej) to może on zahaczać akurat o kluczowy włącznik spustowy. Wydaje mi się, że lepiej zrobić kolbę ramową od początku lub kupić (ktoś oferował repliki pasujące tym tyłem do ASG). Chyba tu

http://repliki-gh.com/Sten_MkII_S_kolba-20.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...