Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SturmFJ

Użytkownik
 • Content Count

  225
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

5702 profile views
 1. SturmFJ

  P38 od WE

  Maruzeny w kolekcji mam obydwa ("41" kupiony jeszcze od Sepp'a circa 2011 r., dzielnie się trzyma), faktycznie cudeńka - zwłaszcza jak porówna się je z orgo egzemplarzem, piękna sprawa z zewnątrz, jak i w środku. Problem w tym, że kolejne sztuki kupowane "do boju" szlag trafia mniej więcej po roku-dwóch tyrania w polu i powoli taki biznes przestaje mi się opłacać XD Ale fajnie że napisałeś, po recce Neo myślałem, że ten WE to jakiś chłam najgorszy, ale Neo jest "specyficzny" - a skoro parametry strzelania, mówisz, podobne, to brzmi obiecująco. Co do magów to rzuć okiem (mówię o Maruzenie) czy może nie uciekła przypadkiem sprężynka wspomagająca powrót górnego zaworu w położenie nominalne - widać ją od góry, przez okno w uszczelce, którym gaz podawany jest z maga do pistoletu. Jeśli jej nie ma, to możliwe że gaz cichutko ucieka z górnego zaworu, kiedyś mnie taki pech w jednym magu spotkał.
 2. SturmFJ

  P38 od WE

  Cześć i czołem, szybkie pytanko - czy ktoś z Was miał może styczność albo użytkował Walthera P38 produkcji WE? W internecie skąpo na jego temat (reckę Neo35, jak i jego samego, pomijam), a jestem ciekaw jaką wartość ów pistole przedstawia: standard WE, czy może jednak jest trochę lepiej (albo gorzej)?
 3. Szkoda :c Wydawało się to fajnym rozwiązaniem - zawsze można, ewentualnie, pokusić się o modyfikację standardowej komory: są dostępne same naświetlacze: https://www.specshop.pl/product-pol-6763-MadBull-Modul-naswietlajacy-LED-do-komory-HopUp-Tracer.html Abstrahując: jeśli ktoś posiada modele CADowskie 3D (albo dokumentacje) garłacza Mauserowskiego (Gewehrgranategerat / "Schiessbecher") i byłby skory się podzielić, to z czasem mogłyby się pojawić koszerne tłumiki-tracery, bazowane na orgo niemieckich Schalldampferach (na razie zamysł na L-23, potem może i kolejne modele)
 4. Do StG powinno (przynajmniej w teorii) podpasować coś takiego: https://www.specshop.pl/product-pol-6505-MadBull-Komora-HopUp-Ultimate-z-naswietlaczem-LED-M4-M16.html
 5. Widzę, że studenckie koło techniki uzbrojenia ma się dobrze - tak trzymać ;) FG42 tylko nie zepsujcie XD
 6. Gdyby ktoś z kolegów poszukiwał koszernej Szturmgiwery: https://wmasg.com/pl/auction/show/20044
 7. A ja mam takie pytanko do wszystkich zainteresowanych - czy serio uważacie, że jest mały odzew na "Hermenegildę" (daję ją, jako przykład, bo chyba wokół właśnie tego spotkania toczą się te spory) ze względu na postawione wysokie wymogi stylizacji/rekonstrukcji? Czytając dyskusje prowadzone wokół tematu mam wrażenie, że wymogi stylizacji nie odgrywają jakiejś szczególnie "odstraszającej" roli (a jeśli już, to w marginalnym stopniu), a bardziej na niski odzew wpływają: 1. sporo ludzi woli zwykłe "szczylanki", a nie bardziej ambitne spotkania (na co wielokrotnie wskazywał w różnych tematach Dominik) 2. w temacie spotkania Cortes jasno i wyraźnie napisał: Nie wiesz czy będziesz się dobrze bawił? Nie jedź. Nie wiesz czy dasz radę przejechać pół Polski za kółkiem, grać całą noc, potem wrócić? Nie jedź. (i tak dalej). Wg mnie słusznie - jeśli ma taką wizję spotkania (mil-sim), to obecność "marud", którym nie podobają się zasady jest zbyteczna - nie dziwmy się jednak potem, że mało osób jest chętnych (vide pkt. 1).
 8. Właśnie o tego typu "konkrety" mi chodzi :D Nie znasz może adresów tych grup fejsbookowych, gdzie przenieśli się wszyscy zainteresowani?
 9. Gdzie ich szukać w takim razie? ;)
 10. Cześć i czołem Tytuł posta trochę clickbaitowy, ale frapuje mnie ta kwestia - gdzie się podziały wszelkiej maści strony, fora i grupy ekip rekonstruujących współczesne niemieckie siły zbrojne? Nowych postów na Jagdkommando 13 nie ma już od ładnych paru lat, na tym podforum również cisza (ostatnie posty sprzed roku albo dwóch lat), z sieci poznikały też stronki różnych teamów robiących czy to KSK czy lekką piechotę... Co się stało? Temat się fest wykruszył i już nikt się w to nie bawi? Wszyscy zeszli do podziemia? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie - odpiszcie proszę :)
 11. Hejo, szybkie pytanko odnośnie zasad - czy km-ista (MG42) oprócz 300 sztuk załadowanych do repliki może tachać ze sobą skrzynię amunicyjną? Czy też cała rezerwa patronów przypada na towarzyszących amunicyjnych (plus ile skrzynek może tachać jedna osoba-amunicyjny)?
 12. Gdyby któryś z kolegów szukał koszer Mausa 98k, zwłaszcza jako bazy pod funkcjonalną snajperkę/wyborowy: http://wmasg.com/pl/auction/show/14889
 13. Już zszedł - z Mausów został mi tylko na sell G&G (oryginalne wojenne łoże i okucia, zestaw magów i instalacja HPA)
 14. Hej ho, gdyby ktoś chciał skusić się na Kar98k od Marushina (orzech, oznaczenia), to serdecznie zapraszam: http://wmasg.com/pl/auction/show/13591
×
×
 • Create New...