Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dylemat nowicjusza


Recommended Posts

CA to jak ktoś tu kiedyś pisał, przereklamowany chińczyk, gorszy od CM i od JG (szczególnie seria Sportline), ciekawe co b było jakbyś kupił, MP5 od G&P albo od ICS. Nie chcę stwierdzać, że CM jest do dupy, o nie jest to bardzo dobra firma, niektóre repliki dorównują nawet markowym replikom (CM.041 na przykład)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jasne że dorównują, taka cyma (nie wiem jak to to się nazywa, taki śmieszny ak z szynami i kolbą od M4) z 450fps dorównuje M4 RAS II G&P z 350fps zasięgiem. Poza tym jak już parę razy to padło w temacie, chińczyki to loteria. A no i od kiedy G&P produkuje MP5? I nie uważam że MP5 CA to szit.

Link to post
Share on other sites

DoubleFacePalm.jpg

 

CA nie jest przereklamowanym chińczykiem, ich serie M15 są po prostu rewelacyjne, faktem jest, że za takimi firmami jak G&P czy KWA są jakąś mile morską w plecy, ale nadal są przed chińczykami dzięki dobremu okablowaniu, świetnym tłoką, kapitalnym obudową GB. Ich repliki oferują dobrą kulturę pracy, dobrze je sie tuninguje, bo można przewidzieć efekty swoje pracy, bo egzemplarze względem siebie są identyczne wręcz. Ale ja się wymądrzam, bo ja robię 3-4 replik tygodniowo, a Wy czytacie fora... Chińczyki w tym momencie są dobre, ale mają swoje wady i to sporo. Niskiej jakości body, wszelakie luzy, na jednym wyciśniesz chore FPS, a drugi, dokładnie ten sam będzie miał problemy z M110... To są pewne konsekwencje, konsekwencje ceny. Ale o tym na tym forum pisało się milion razy, temat powraca jak bumerang. Bardzo mnie irytuje za to jak ktoś przeinacza fakty, wychwalając chińczyki do rangi czegoś czym JESZCZE nie są.

Link to post
Share on other sites

To była nówka, wszystko siadło już na drugiej strzelance. Strzelałem krótkimi seriami tylko, do czasu usterki wystrzeliłem 3 pełne hi capy. Pisze prawde, jak ktoś nadal nie wierzy - jego problem :) CA dobre okablowanie? To była pierwsza rzecz którą mi po ostatniej naprawie szlak trafił :/

 

A po co mi markowe części? Wszystko to szajs metal albo kiepski plastik. Taka jest prawda. Za duzo miałem złomu w łapach by się mylić.

 

sorry, koniec off topu.

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

Za duzo miałem złomu w łapach by się mylić.

 

Ty miałeś ich ile... 10? Ja miałem ich setki, drobna różnica...

 

Problem polega na tym, że się sparzyłeś. Skoro się zepsuło trzeba było oddać na gwarancję. Od tego ona jest. Każdemu producentowi zdarza się produkcyjny bubel. Tylko chinolą te buble się wybacza, bo w końcu są tanie, a markowym producentom nie, a ich wpadki rozdmuchuje się do rangi wielki i niesamowitych usterek.

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

To była nówka, wszystko siadło już na drugiej strzelance. Strzelałem krótkimi seriami tylko, do czasu usterki wystrzeliłem 3 pełne hi capy. Pisze prawde, jak ktoś nadal nie wierzy - jego problem :) CA dobre okablowanie? To była pierwsza rzecz którą mi po ostatniej naprawie szlak trafił :/

 

A po co mi markowe części? Wszystko to szajs metal albo kiepski plastik. Taka jest prawda. Za duzo miałem złomu w łapach by się mylić.

 

sorry, koniec off topu.

 

Gówno prawda :P

Posiadanie w swoim życiu tylko jednej markowej repliki nie upoważnia Cię do stwierdzenia, że wszystkie markowe repliki to gówno i lepiej brać chinole. Mimo, że na pewno mam sporo mniej doświadczenia i wiedzy od AnR'a to zgadzam się z nim w 100%. Jakość wykonania wew. jak i zew. chinoli jest dużo gorsza od markowych replik. Prawdopodobnie nigdy nie rozebrałeś GB a piszesz głupoty, bo jak można używać repliki bez smaru? Ktoś napisał, że chinol z 450fpsami dorównuje zasiegiem markowej 350-tce, czemu się dziwić w końcu to aż 100fps różnicy, tylko zobaczymy co zostanie po 2 latach z chinola z taką sprężyną w stocku a jak z markową repliką co ma te "tylko" 350 ;)

Edited by dobry_mudzyn_z_afryka
Link to post
Share on other sites

Widzisz mudżynie, tak sie akurat składa że rozbierałem już kilka gearbox-ów, rozbierałem również gb ze sprężyną M130 użytkowany 3 lata i wiem jaka robi się przy takich sprężynach demolka. Co do wykonania - podajcie mi linka do repliki "markowej" np. AK które nie ma w sobie ani grama szajsmetalu. NIEMA takich. Skoro szajsmetal jest w obu rodzajach replik (markowych i cińskich) i wykonane sa z niego te same podzespoły - to jaka jest różnica w wykonaniu pytam? jak narazie moge przyznać tylko różnice w cenie. bo kilka metrów zasięgu to żadna różnica, to samo można bardzo niskimi kosztami uzyskać w chińczyku. znaczek "made in hong kong" lub "made in taiwan" zamiast tradycyjnego "made in china" to też nie jest dla mnie zadna różnica. miałem jedną replike markową, widziałem również złamany na pół zamek od "markowego" colta firmy WE, oczywiście ciastometalowy. miałem w rękach również M16 P&J i M16 G&P, zauważyłem tylko niewielką, ok. 3 metrową przewagę zasięgu G&P co nie usprawiedliwia przepłacenia 700zł za tą replikę. Może i kiedyś markowe repliki były jakąś wyższą klasą ale dziś chińczyki robią dokładnie to samo za mniej kasy - więc ich "monopol" na rynku się skończył.

 

Co do smaru - poprostu zębatki były bardzo kiepsko nasmarowane, więc użyłem przenosni "prawie zero smaru". Tak na przyszłosć ;)

 

Ja już nic nie pisze, i tak już offtopu narobiłem :) i proszę o to innych użytkowników :)

Edited by Vault13
Link to post
Share on other sites

taaaa? Niech kupi plastikową replikę 300 fps tylko dlatego, że to ics? Oby nie był tak głupi ;)

Osobiscie wolalbym miec plastikowego ICS ( ze wzg na mozliwosc bajecznie porstego tuningu ) czy TM niz chinski badziew z wykonany z materialu, z ktorego wyrabia sie spinacze ..

Skoro szajsmetal jest w obu rodzajach replik (markowych i cińskich) i wykonane sa z niego te same podzespoły - to jaka jest różnica w wykonaniu pytam?

Roznica polega na tym iz w chinskich nasz 180% stopu maty i slomy a w markowych ten porcent jest znacznie mniejszy.

jak narazie moge przyznać tylko różnice w cenie. bo kilka metrów zasięgu to żadna różnica,

Zdziwilbym sie jaka jest roznica miedzy TM 400fps a CM 400fps.

to samo można bardzo niskimi kosztami uzyskać w chińczyku

Dalbys sobie reke uciac ???.

znaczek "made in hong kong" lub "made in taiwan" zamiast tradycyjnego "made in china" to też nie jest dla mnie zadna różnica.

Dla mnie robi roznice. HK jest autonomia chinska, tylko, ze chinczycy mieszkajacy tam maja mentalnosc europejska ( byla kolonia brytyjska ).

Na Taiwanie jest ciut inaczej - chinczycy mieszkajacy tam maja mentalnosc amerykanska ( silne wplywy polityczno-militarno-gospodarcze ).Niestety, to wlasnie USA przez wieke lat , jak nie dekad wiodla prym jako najpotezniejsza gospodarka swiata.

Jak sam widzisz - chinczyk ,a jaka roznica ;)

miałem jedną replike markową

Gdybys mial wiecej, to twoja opinia moglaby byc bardziej wiarygodna.,

widziałem również złamany na pół zamek od "markowego" colta firmy WE, oczywiście ciastometalowy.

miałem w rękach również M16 P&J i M16 G&P, zauważyłem tylko niewielką, ok. 3 metrową przewagę zasięgu G&P co nie usprawiedliwia przepłacenia 700zł za tą replikę.

Przy tych samych fps ????

Może i kiedyś markowe repliki były jakąś wyższą klasą ale dziś chińczyki robią dokładnie to samo za mniej kasy - więc ich "monopol" na rynku się skończył.

W DDR robiono kiedys Trabanta. W PRL ludzie mysleli ,ze monopol BMW i Mercedesa sie juz skonczyc ;)

 

Co do smaru - poprostu zębatki były bardzo kiepsko nasmarowane, więc użyłem przenosni "prawie zero smaru". Tak na przyszłosć ;)

 

@ Anr- mialem CA, M16, i powiem tylko tyle - tylu bledow konstrukcyjnych w zyciu nie widzialem. Fakt faktem, body wykonane wzorowe, gumki HU oraz tloki wrecz rewelacyjne, ale na tym sie konczy wg mnie cala ich magia.

Link to post
Share on other sites

Vault13, a ja Ci powiem, że jest różnica. Jako przykład podam M4 Aresa (takową posiadam), ma komorę HU połączoną z GB, komora jak i lufa sztywno się trzyma, celność jest o niebo lepsza od chińskich replik i to bez wyjątków (sprawdzane na 100% chinoli w teamie), dodam że ARES ma 360-370 fps (w stocku na M100!), a chińczyki były do 430 fps. Dopiero M16 JG z precką i gumką systemy i do tego komorą KA miała coś do powiedzenia tyle, że ona miała 420 fps a ja 360 ;) Trzeba zadać sobie pytanie, czy opłaca się kupić chinola za 600-700zł, do tego w miarę dobrą preckę za 120-150zł, gumkę za 30, komorę za 100-120zł czy kupić np. takiego Aresa za 1000zł i w stocku strzelać lepiej od takiego chińczyka. Oczywiście M4 Aresa na M100 jest dużo ciężej rozwalić niż chinola z M120-130 a łączna cena chinola + części jest podobna do nowej markowej repliki (M4 Aresa znalazłem za 1000). Możesz pisać jakie to chinole są super dobre i że dorównują markowym replikom a nawet je przewyższają. Owszem, czasem zdarzy się jakaś bardzo dobra sztuka ale jakość wykonania i powtarzalność osiągów w chinolach nie jest tak dobra jak w markowych replikach. Możesz kupić Mkę made in China z "400fpsami" i mieć np 350 lub nawet mniej (czasem się zdarza), a prawdopodobieństwo tego zjawiska w np. G&P jest dużo mniejsze. Nie wiem jak inne markowe repliki ale Ares kontroluje każdą sztukę przed wysyłką i przywiązuje się do nich kartki ile dana sztuka ma fps, czy jest sprawna i podaje się nazwisko osoby sprawdzającej. A w chinolu leci taśmociąg i wszystko leci do pudeł nawet jak widać, że coś jest nie tak.

Link to post
Share on other sites

@ Anr- mialem CA, M16, i powiem tylko tyle - tylu bledow konstrukcyjnych w zyciu nie widzialem. Fakt faktem, body wykonane wzorowe, gumki HU oraz tloki wrecz rewelacyjne, ale na tym sie konczy wg mnie cala ich magia.

 

Jakie to? Wymień je.

 

a prawdopodobieństwo tego zjawiska w np. G&P jest dużo mniejsze.

 

Przychodzą do mnie różne gnaty. Ostatnio miałem dwie takie same chińskie MP5 JG, kupione w tym samym czasie, ten sam model, ten sam sklep. W obu ta sama usterka. Z tym, że jedna po przyjściu miała 380 fps, a druga 320 fps. Po dopieszczeniu ta pierwsza wskoczyła na 405 fps, a ta druga na 350 fps. Po wymianie sprężyny na SP110 dało Nam 370 fps... Dwa HK416 BOYI. Ta sama sytuacja, FPS na początku nie mierzone, bo obie uszkodzone. Jedna po wyjściu miała 520 fps na M130 bez bore, a druga na M120 i bore jakieś 430 fps... Teraz. Przychodzi emka CA. Bore i M120 i mamy 440 fps na pewno. Wszystko wyżej to inwencja twórcza. Przychodzą dwie różne G&P. Jedna ze starych serii, jedna z nowych. Obie mają po 340 fps. Równo. Dalej. Miałem kiedyś dwie zupełnie różne G&P. Obie stockowe. Jedna 340, druga 345... Daboom?!

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Jakie to? Wymień je.

 

Chocby to, ze korpusy trzymaja sie na tych swoich 2 szpilkach ( dla mnie jest to najwieksze dziwactwo jakie kiedykolwiek widzialem ). Chocby to, ze motor stock nie byl wstanie naciagnac sprezyny M100. Chocby to , ze klapa od wyrzutu lustek zgubilem gdzies w lesie.

Chocby to, ze ICS za te same pieniadze oferuje zupelnie cos lepszego, motor ktory uciaga z palcem w pewnej czesci ciala M150, zebatki ktore nie lysieja pod srednim obciazeniem, korpusy ktore sie trzymaja nie na 2 spilach , ale ma stalowym kolku.

I to wszystko masz w stocku, a nie po tuningu.

 

2psgil5.jpg

4g979ti.jpg

small.jpeg

 

CA moze posiada swoje plusy jak i munusy. Rozchodzi sie o to, aby te plusy nie przyslonily minusow ;)

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites

hmm jeżeli o takich kwotach już to czemu nikt nie wspomniał o emce kwa? Replika dobra i mocna, w stocku 430 fps, nie jest to chiński bubel, i kosztuje 890zł razem z batką i ładowarką tu linki

 

http://www.militarialodz.pl/sklep/index.php?DepartmentID=38&CategoryID=108&ProductID=913

http://www.military.pl/colt-kwa-m4-a1-gen-2-full-metal-aeg_10005t.html

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_136&products_id=1272

http://www.casg.pl/product-pol-630-KWA-M4A1.html

 

a co do wyższości markowych do chińczyków i na odwrót to podam prostu przykład.

 

g36c TM'a miało koło 5 lat bodajże plastik wyjechany ostro 310fps i g36c JG prawie nie używane 340 fps, mój tm miał zasięg około 5-10 metrów większy niż gieta jg, tyle że kosztuje trochę złotych więcej, ale wniosek jest jeden marka czyni swoje. 5 letni tm, nawet po takim czasie i takim katowaniu jakie przeżył nadal jest lepszy od giety mającej koło pół roku.

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

hmm jeżeli o takich kwotach już to czemu nikt nie wspomniał o emce kwa? Replika dobra i mocna, w stocku 430 fps, nie jest to chiński bubel, i kosztuje 890zł razem z batką i ładowarką tu linki

 

http://www.militarialodz.pl/sklep/index.php?DepartmentID=38&CategoryID=108&ProductID=913

http://www.military.pl/colt-kwa-m4-a1-gen-2-full-metal-aeg_10005t.html

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_136&products_id=1272

http://www.casg.pl/product-pol-630-KWA-M4A1.html

 

a co do wyższości markowych do chińczyków i na odwrót to podam prostu przykład.

 

g36c TM'a miało koło 5 lat bodajże plastik wyjechany ostro 310fps i g36c JG prawie nie używane 340 fps, mój tm miał zasięg około 5-10 metrów większy niż gieta jg, tyle że kosztuje trochę złotych więcej, ale wniosek jest jeden marka czyni swoje. 5 letni tm, nawet po takim czasie i takim katowaniu jakie przeżył nadal jest lepszy od giety mającej koło pół roku.

 

Gdzie Ty widzisz 430 fps w stocku i batkę i ładowarkę w zestawie?

Link to post
Share on other sites

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1247&name=G&G_-_GR16_Carbine

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=23_136&products_id=1272

 

Na dole strony jest lista wymienionych elementów, "za które NIE płacisz dodatkowo."

Części które kosztują 783 zł dostaję za darmo?

 

No i pytanie - która z tych replik jest lepsza do tuningu i modyfikacji? Teraz bałbym się majstrować przy jakiejkolwiek replice ale po nabraniu doświadczenia chętnie pogrzebałbym w bebechach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...