Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AKM Cymy, tuning


Recommended Posts

cm 48 jest bardzo mocne jeśli masz tam wymieniony tłok to strzelaj ile wlezie stockowy też dałby radę, o zębatki się nie martw te z Cymy ciągną M140 bezawaryjnie gorzej już z ROFem. Jak coś sypnie to wymieniaj.

 

A i gumke na silikona wymień

Edited by Massimis
Link to post
Share on other sites

Wymiana tłoka nie była konieczna. Sprawdź szczelność głowica cylindra-cylinder (jeśli nie ma idealnej szczelności to nawiń pod uszczelkę głowicy cylindra ze 2 warstwy taśmy teflonowej) i dysza-głowica cylindra (tutaj przy braku szczelności tylko wymiana dyszy wchodzi w grę). Ogólnie te Cymy mają dobre części więc do tego co masz dołóż to co napisałem i będziesz miał replikę na długi czas.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Podepnę się pod temacik, jako ze nie ma sensu zakładać nowego. Poczytałem troszkę na temat tej repliki itp. tuningu do niej, ale chciałbym mimo wszystko zadać parę pytań (być może już padły, jeśli tak to przepraszam).

Po pierwsze czy żeby uzyskać ze 440-460 fps w TEJ replice trzeba zmieniać sprężynę, czy doszczelnianie, teflonfix, precka itp. wystarczą?

Dalej są już pytania dość pospolite, więc jeśli komuś będzie się chciało odpowiedzieć to będę wdzięczny ;]

- Czy akumulator 9,6v z GP bądź jego 8,4v odpowiednik a) zmieści się do tej repliki (jak mniemam [wyczytałem] ma stałą kolbę); b) będzie odpowiedni?

- Zestaw precki z systemki 455mm, gumki silikonowej (no właśnie, jakiej, bo zdań tu jest masa, raz ktoś mówi że za twarda taka czy śmaka, a replika docelowo ma mieć 440-460 fps) z guardera lub systemy to standart. Ale teraz tak - jeśli chcę używać takiego aku jak w punkcie wyżej, to czy konieczny będzie MOSFET i kabelki niskooporowe? I od razu pytanie, czy mosfet opłaca się montować (dokładnie to ten ze zbrojowni), no i czy konieczne są tu kable niskooporowe (czytałem troszkę o zaletach itp. no i wygląda to ciekawie tylko kabelki takowe są w takiej gamie cen i dość rzadko dostępne, że już sam nie wiem skąd by najlepiej je brać)?

- Jeżeli przy takim ustawieniu jak podałem, będę miał np. te fps które chcę, to czy jeszcze jakąś część muszę wymieniać (z góry mówię, że mimo tego iż rozbierałem już parę elektryków to były to tanie repliczki, a w swojej własnej i to na gwarancji mi dość zależy wiec wolę swojej amatorszczyzny nie prezentować i dać to do złożenia komuś ogarniętemu)? Tłok i/lub cylinder? Zębatki (z tego co wiem to raczej nie bo to już jest wymagane przy mocniejszych sprężynach)? Łożyska (tu czytałem że dość szybko się wycierają i przydało by się je wymienić, ale chciałbym poznać zdanie więcej niż jednej osoby)? Chcę tylko aby replika wytrzymała ze 3-4 sezony (zapewniam że dbać o nią będę).

 

No i ostatnie. Nie chciało mi się przeglądać tematu o sklepie, ale za raz to zrobię. Natomiast mam pytanie, ponieważ chcę ową replikę zakupić w Zbrojowni.com.pl to i tam zrobiłbym serwis, raz żeby nie tracić gwarancji, dwa - dowiedziałem się że nie będę musiał płacić za robociznę itp..

Tylko teraz tak - czy jeśli (przepraszam jeśli kogoś tu urażę ale po prostu chcę być pewien co robię) w emailu od nich dostałem info że robocizna (tu wierzę) oraz doszczelnianie i teflonfix są za darmo jeśli replikę serwisuje się tuż po zakupie (w ich sklepie), to rzeczywiście będzie ten teflonfix wykonany? No i 2. czy serwisant/ci (o ile się nie mylę to tu na forum chyba 0L0 jest ze zbrojowni) są ogarnięci i złożą to porządnie, porządnie wykonają doszczelnianie itp. tak że nie będę musiał parę dni po otrzymaniu repliki jej odsyłać, i że owe zmiany w replice przyniosą efekt?

 

Pozdrawiam PiotrqŚ

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Z góry przepraszam za double post, chciałem tylko spytać się czy w podobnej cenie idzie dostać pakiet LiPo też 2800-3300mAh i czy opłaca się go kupować do takiej repliki jeżeli na rofie zależy mi mniej niż na wytrzymałości silnika? (czytałem że w tych pakietach napięcie 7,4 daje duzo wiecej niz w niektorych NiMh 9,6 ale nie znam się tak super na tych rodzajach pakietów i technologiach więc tylko tak się pytam)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...