Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwójnóg M187A problem


Recommended Posts

Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc przy okazji sie przywitam. \,,/,

Dobra, a teraz do rzeczy.

Posiadam snajperkę M187A, dostałem też dwójnóg, ale nie wiedziałem, że nie pasuje. Ma ona mocowanie dwójnogu na "bolec", a dwójnóg jest na szynę RIS. Moje pytanie jest takie, czy są jakieś montaże żeby można było przymocować ten dwójnóg do tej snajperki, albo czy wiecie gdzie można taki kupić, w miarę tani.

Znalazłem coś takiego:

http://www.gunsport.pl/product-pol-157-Teleskopowy-dwojnog.html

Link to post
Share on other sites

Pod tą "snajperkę" nie założysz tego dwunoga

Trzeba poszukać takiego który ma mocowanie albo pod rzeczony bolec albo z mocowaniem na to kółko które jest kawałek dalej na łożu. I taki i taki będzie kosztował w okolicy złotych stu.

A poszukaj na Tajwangunie.

Link to post
Share on other sites

Trzeba poszukać takiego który ma mocowanie albo pod rzeczony bolec albo z mocowaniem na to kółko które jest kawałek dalej na łożu.

O jakim kółku mówisz?? Żadnego nie widzę.

 

2. Co za problem zamontować pod repliką szynę? Kupisz za 20zł na allegro.

Właśnie nie wiem jaka szyna będzie pasować, bo wiem, że są różne.

Link to post
Share on other sites

Fakt, to coś nie posiada bączka montażu. Przepraszam.

Więc tylko zostaje montaż na bolec.

Pytanie do Wicioka : a jak ty chcesz zamontować na łożu tego czegoś risa. Plastik jest tak gówniany że nie utrzyma nawet pustej szyny a nie mówiąc już o obciążonej bipodem.

Link to post
Share on other sites

Możnaby spróbować wykonać z blachy obejmę na lufę i łoże (coś w stylu tego co już tam jest) i do niej przyczepić risa, a śrubki w łożu (możliwe do wkręcenia na dole i po bokach) tylko uniemożliwiałyby przekręcanie się na boki. Montaż pewny, ale mało estetyczny. Ale cała ta replika w ogóle nie jest estetyczna, więc mała strata (szczególnie po pomalowaniu montażu na czarno)

 

Do autora tematu (jeśli jednak zdecyduje się na risa): ważne, żeby szyna miała szerokość 18-22mm, a nie 11mm. Każda o takich wymiarach powinna pasować.

 

EDIT:

Fota:

14450027644084418861_thumb.jpg

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Ale poco kombinować jak są dostępne bipody pod dedykowany montaż. Nawet są takowe z risami po bokach.

Pryku tak przy okazji chcę cię uprzedzć że te tanie nóżki są zrobione z bardzo badziewnego stopu aluminium z cynkiem (tzw znal ) potocznie zwanym gównolitem. Wiem że repliczka licha ale naprawdę radziłbym dozbierać kaski do jakichś stalowych albo aluminiowych. Oszczędzi ci to rozczarowania przy złamaniu nóżki przy staniu repliki (mój fabryczny bipod od Warriora złamał się od samego stania ;p)

Link to post
Share on other sites

Jak to po co kombinować? Żeby nie kupować nowego dwójnogu, tylko wykorzystać obecny. Patrząc na tą replikę, Pryku nie posiada zbyt dużo kapuchy...

 

 

Pryku, prośba do Ciebie: mógłbyś wrzucić reckę w temacie reszta replik firmy GA?

 

Praktycznie nic nie wiemy o tych replikach, np czy są kopiami jakiś markowych snajperek (wygląda jak APS-2 SR-2, ale co w środku?), nie znamy ich osiągów, wytrzymałości, itp.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...