Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur Helikon


Recommended Posts

Witam, mam pytanie czym różnią się następujące bluzy?

http://www.e-militaria.pl/p-324/bluza-woodland-ripstop

http://www.e-militaria.pl/p-302/bluza-special-forces-woodland-ripstop-nyco

http://www.e-militaria.pl/p-136/bluza-special-forces-woodland-nyco-twill

http://www.e-militaria.pl/p-602/bluza-tactical-combat-uniform-pantera

 

Chciałbym złożyć komplet w kamuflażu PL, widzę że jest to samo,jednak nie orientuję się w tych skrótach. Proszę również o opinię na temat tych produktów. Dodam że będzie to mój pierwszy mundur. Jeśli coś źle, proszę o poprawki.

Z góry dziękuję za odpowiedzi:) pozdrawiam

Edited by olek1987
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej raczył zauważyć, krojem i materiałem. pominął tylko, cenę. skróty są rozwinięte w nazwie produktu, skład i właściwości materiału również. Nie oczekujesz chyba że ktoś Ci powie ,, wybierz trójkę, Panie".

moja opinia jest taka:

Ripstop tej firmy jest marnej jakości, szybko się spiera i łatwo się drze. A nyco co prawda jest sztywne i słabiej oddycha ale trzyma kolor i jest mocny (coś za coś)

Krój BDU to już leciwa, prosta, konstrukcja, bez fajerwerków, rzepków, łatek i przyczłapek.

SFU to już poziom wyżej. Pojawiają się rzepy (bluza), niewiele ale można już sobie ksywkę i flagi nalepić, kieszenie skośne i specjalne łatki- kieszonki na pianę, karimatę czy inne cuć na łokciach (bluza) i kolanach (spodnie) ogólnie sprzęt funkcjonalny i wygodny.

TCU jest już nieco bardziej odbajerzone, duża powierzchnia rzepów pozwala okleić sie całkiem ładnie, liczba kieszeni potrafi zirytować, np. szukającego pilnie potrzebnej zapalniczki, nie ma kołnierzyka tylko stójkę obszytą polarkiem (jak by komuś wiało po karku albo mu się kulki za kołnierz sypały), suwak zamiast guzików ma tyle samo zwolenników co przeciwników, kwestia gustu. No i to uszko ,,D" do którego można sobie coś przywiązać, przepraszam przytroczyć.

Wybrać musisz sam, jak chcesz tylko mundur w polską panterę do ,,biegania po lesie" to BDU Ci spokojnie wystarczy. Jeśli chcesz od munduru czegoś więcej, większej ergonomii i nie oszukujmy się, odrobiny lansu to SFU powinno załatwić sprawę. TCU to już chyba trochę przesada, choć wygląda dobrze i ma kilka ciekawych rozwiązań.

Link to post
Share on other sites

Bdu jest naprawdę fajne. Jednak bierz moim zdaniem TCU. Nie patrze tutaj jako użytkownik asg a jako surwiwalowiec taki zapinany kołnierz jest naprawdę fajny. Mi się naprawdę podobają rozwiązania ujęte w tym kroju. Jednak jeśli nie planujesz nic poza ASG bierz BDU i nie z ripstopu. Może będzie gorąco ale przynajmniej będzie wytrzymałe i wygodne.

Link to post
Share on other sites

Co do kroju to sam musisz ocenić co bardziej ci będzie pasować. Od wygody po krój, z tym co gdzie trzymasz. W kwestii wykończenia. No kiedyś było źle. W mej ocenie teraz jest trochę lepiej ale mimo wszystko mam małe ale. Ja przynajmniej unikam wyrobów Helikona, w których jest mnóstwo rzepów. W mej ocenie są fatalnej jakości (kiepsko przyszyte i łatwo się rozlatują do tego nie wytrzymują stresu w zwykłej pralce). Swoją drogą nie przepadam za rzepami w kieszeniach typu Cargo. Ciągle się otwierają w trakcie biegania czy dłuższych przemarszów. Mundury SFU to taki przykład "utaktycznienia" BDU z przerostem ambicji odnośnie rzepów. Z resztą nie potrzebuje rzepów na emblematy. W wojsku nie jestem, nie muszę nosić: grupy krwi, naszywek odnośnie przynależności czy nazwiska. Jeśli chodzi o materiał. No cóż. Tutaj też sobie dobierz do tego jak to planujesz wykorzystać. Dla mnie NYCO Twill wykonaniu produktów Helikona jest ewidentnie za gruby. Do tego daje wrażenie noszenia worka foliowego w cieplejsze dni. Niewątpliwie materiał ten będzie najbardziej wytrzymalszy. Nie wiem jak teraz ale pierwsze serie mundurów strasznie mi się mechaciły. RipStop 100% Bawełna nadaje się bardziej na ciuszki do latania po mieście. Zwykłego użycia. Za słabe na las. Choć dla mnie latem w miarę komfortowe. RipStop NYCO. Jak to w życiu bywa. Kompromis. Jeśli chodzi o mnie to bardziej celuje w tego typu materiał. To tyle z moich własnych wniosków i odczuć korzystania z Helikona.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za dotychczasowe odpowiedzi. Właśnie o takie konkrety mi chodziło. Szukam dla siebie pierwszego munduru, mam spodnie WP " z KAMY" śmigam w nich na ryby i są po prostu nie do zajechania. Myślałem żeby zakupić coś z Helikona, ale koledzy wyżej troszkę narzekają na trwałość niektórych wyrobów. Może zatem lepiej poszukać bluzy do kompletu WP i w tym biegać, bo materiał KAMY bardzo mi odpowiada i nie muszę się na siłę upiększać w lesie rzepami( jak napisali wyżej koledzy) . Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...