Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36c JG pęknięte łączenie komory hop-up z lufą zewnętrzną


Recommended Posts

Witam.

 

Ostatnio podczas regularnego odkurzania repliki po rozłożeniu jej przedniej części zauważyłem że elementy łączące komorę hop-up z całym tym zestawem elementów w który wkłada się lufę wewnętrzną po prostu pękło. Replika najprawdopodobniej z tego powodu nie strzela(GB działa, kulki nie wylatują). Póki co mam jedno pytanie dla posiadaczy sprawnych gietek. Mianowicie czy pomiędzy komorą hopka a gearboxem znajduje się jakaś wolna przestrzeń czy też elementy ściśle do siebie przylegają?

 

Póki co stawiam na to, że replika nie strzela ponieważ "cofnięta" zbyt daleko komora zmniejsza przestrzeń, która powstaje po cofnięciu się dyszy i kulki się po prostu nie mieszczą. Jeśli faktycznie w sprawnej gietce komora nie styka się z gearboxem mam pomysł na oddzielenie komory od przedniej ścianki GB np.kilkoma podkładkami.

 

Jednak jeśli komora prawidłowo przylega do GB to jaki mógłby być inny powód tego, że kulki nie potrafią dostać się do komory?

Link to post
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak myślisz. Pomiędzi GB a komorą HU jest szpara. Na szybko możesz włożyć kawałek zwiniętej taśmy pomiędzy te części. Nie jestem pewien czy założenie komory od CA coś zmieni. W CA komora opiera się o GB, niestety chinczyki dali ciała.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

pękło Ci plastikowe łącze komory hop-up z imitacją bloku gazowego. Doraźnie pomiędzy komorę hop-up a gearbox'a przykleiłem zapałkę :D co ku mojemu zdziwieniu pomogło :) kupiłem jednak nową imitację bloku gazowego za ok 60 zł (na pw mogę Ci napisać w jakim sklepie), odkleiłem zapałkę i replika jak nowa. Moje rozwiązanie było jest bardzo doraźne, ponieważ replika traci zauważalnie na mocy...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...