Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem w działaniu Gearboxa


Recommended Posts

Witajcie! Mam problem, otóż składam gearbox od G&P, w środku bebechy od SRC (oryginalny GB pękł). Miałem małe problemy z dopasowanie ale ostatecznie się udało. Tryby ognia są, wszystko złożone jak powinno być. Gearbox zamyka się bezproblemowo, ale jest problem ze strzelaniem, ponieważ zazwyczaj po kilku strzałach zacina się mechanizm spustowy. A dokładniej ten kawałek plastiku z blaszkami który jest wpychany przez spust w inne blaszki. Ten kawałek plastiku (nie znam fachowej nazwy) tak jakby odchyla się nieco do góry i wtedy spust go nie dotyka tylko przechodzi pod nim, co za tym ww. kawałek plastiku nie styka blaszek tylko "wisi w powietrzu" i wystrzału brak. Wiecie co może być przyczyną? Tak ogólnie to mam pecha do tych replik, co kolejna to ma jakieś mankamenty...

Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc to chodzi swobodnie. Nic jej nie blokuje ani nie zawadza. Ma minimalny luz na boki no i trochę większy do góry. Jak dla mnie ogólnie dziwnie to zrobione bo nie ma żadnych "rowków" dzięki którym nie mogłaby się odchylać do góry bo właśnie wtedy się zacina i spust jej nie tyka.

Link to post
Share on other sites

Długo siedziałem i porównywałem oba szkielety co jak w którym chodzi. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, prawdopodobnie kostka zacina się przez blokadę która zabezpiecza ją by za bardzo nie przesunęła się do tyłu. W gearboxie od SRC ta blokada jest podłużna i płaska przez co cofnięta kostka się nie odchyla do góry. W gearboxie od G&P blokada ta ma postać walca wkręcanego w szkielet gearboxa.

 

Co w takim wypadku może mnie uratować? Wymiana kostki? Przeszukałem kilka sklepów, myślałem że skoro ta blokada jest wkręcana to może da się wymienić na inną, no ale nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Customować. Musisz kombinować na własną rękę. Mnie jest łatwiej bo mam ze 5 kostek stykowych. Ja bym wykręcił i w kręcił pręcika zrobionego na wzór tego z SRC, ale wymienił kostkę stykową. Pamiętaj, że do G&P pasują najlepiej te z G&P.

Link to post
Share on other sites

Długo kombinowałem ale nic z tego. Części nie pasują i koniec. A wie ktoś może jakie sprężyny ten szkielet od G&P wytrzymuje? Zamierzam wymienić trochę części na te od G&P. Chce wsadzić mocniejszą sprężynę, może M130 żeby zmniejszyć szybkostrzelność na Li-Po jedenastce (obecnie M120 nie wiem czy to nie Li-Po było przypadkiem główną przyczyną pęknięcia starego GB).

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem z kostką Well'a i zrobiłem tak, przykleiłem kawałek płaskiego kawałka plastiku do "du**" strony, tzn. lewej. W ten sposób ten dupsik łączący kostke szybciej jest blokowany przez bolec, a spust nie wypuszcza go z tego specjalnego "rowku" "brzegu" nie wiem jak to nazwać...

 

Jak nie zrozumiałeś napisz na gadu to Ci to rozrysuje ^^.

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...