Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

bamper12

Użytkownik
 • Content Count

  550
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2,573 profile views
 1. M120 ~~ ok 120m/s ok. 385fps na 0.2g Więc jak Ci na Guarderze wychodzi "normalny stan" ?? 430fps - to nie jest to normalny stan. Zawsze Guarder zaniżał opis na pudełku - i większość producentów się jakoś się musi zabezpieczyć te pare fps na nieszczelności... Mi na SP120 Guardera wychodzi 450-460fps. W sumie to nie temat o sprężynach, ale patrzę na tą twoją lb. postów i musiałem to sprostować - mam nadzieję, że się nie obrazisz :) Ja mam krótkie pytanko do majstersztyków od specny, czy w Waszych komorach HU wloty pod dyszę też macie mniejszej średnicy niż standardowe komo
 2. Firma lufy, gumki dystansera ? Typ dystansera ? Na lżejszych/cięższych kulkach też wariuje ?
 3. Jeśli w tłoku masz łożyskowanie - to nie jest kilka gram, tyle ma samo łożyskowanie, ale spręzyna jest bardziej ściskana i na wadze już jest większy wynik w kg. Zwłaszcza przy łozyskowaniu z obu stron. Tłok musi chodzić luźno ! Wsadź tłok w prowadnice, bez zębatek i zestawu cylindra, skręć mocno GB i dając przód GB do góry tłok ma się sam cofać - i odwrotnie . Tłok ma mieć luźno prace ! To samo głowica ma pracować luźno w cylindrze, a gdy zatkasz dysze, ma być " pompka" Sprężyny SHS - swoją drogą, podobno shit, ja nie używam :P - to nie ten temat Dugość lufy ma bardzo duży wpływ,
 4. Na SP120 (3 sztuki z tego samego źródła - składane w okolicach lipiec-sierpień) M4 P&J - Lufa Guarder 363mm - Dysza ProTech, Głowica cylindra ACM + sorbo, Cylinder SHS typ 2, Alu. głowica tłoka SHS, tłok SHS = ~440~445fps G36 JG - Lufa Guarder 363mm - Dysza stock, Głowica cylindra ACM + sorbo, Cylinder SHS typ 2, Alu. cicha głowica tłoka SHS, tłok SHS = ~~450fps M4 G&P Lufa KM Head 363mm - Dysza mosiężna DF, zestaw Bore Up Systema cyl. typ 2, tłok Ultimate = ~~455fps M120 SHS - nie znam źródła - tyle co zważyłem G36 JG - Lufa stock ~~500mm - Dysza stock, Głowica
 5. To poskładaj lepiej :) Na SP120 - ~8,5kg - 9kg (ważone bez łożyskowania na prowadnicy i łożyskowania w tłoku, wiadomo z łożyskowaniem pokazało by więcej) - 450fps w każdej z replik a montowałem w 3. a na M120 SHS - 10,5kg (ważone bez łożyskowania na prowadnicy i łożyskowania w tłoku) Po złożeniu w replice 480fps. Pzdr.
 6. Niestety mikrostyku się nie pozbędziesz. Normalna standardowa kostka nie wejdzie. Aczkolwiek system współpracuje normalnie z językami spustowymi do konstrukcji V.3. Tak troche przerabiania jest.
 7. Na specshopie jest od Arma Techa http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=14986 Próbowałem to wpasować do G36 JG. Dużo przeróbek, a ostatecznie i tak zrezygnowałem, bo brakowało ok 50fps. Minimalnie odsunięta dysza, nawet piłowanie dosyłacza nie spisało egzaminu. Więc możesz próbować własnych sił jak Ci nie szkoda pieniędzy. Kiedyś w komisie ktoś sprzedawał GB własnoręcznie przerobiony, właśnie V.3 pod szybką wymianę sprężyny i wydawało mi się, że wrzucał tutorial jak to robił, ale mogę się mylić. Pzdr.
 8. Tłok porusza się luźno(przód, tył, na całej długości) po prowadnicach po skręceniu GB ? Dysza dobrze się uszczelnia na kołnierzu gumki ? Pzdr.
 9. Sprawa wygląda tak, że większość filmów instruktażowych znajdziesz na YT. Np. ( 40s szukania) A Ty poruszasz temat, po raz n-ty. Dlatego stwierdziłem, że jak nie umiesz sobie poradzić z tak prostą czynnością, to lepiej oddać to komuś innemu, bo tylko stracisz czas i pieniądze. Na prawdę wielu ludzi próbuje robić sporo czynności samemu, ale później albo coś się zacina, nie kręci, za bardzo kręci, dławi, brakuje fps itd. A w efekcie końcowym trafia to do serwisu/serwisanta. Szanuję to, że chcesz się uczyć i próbować. Ja zasugerowałem jak możesz to złożyć bez strat, ale trzyma
 10. Przezroczysta to pewnie delikatny Guarderek, trzeba mieć już wprawę, żeby ją założyć bez uszkodzenia, a tym bardziej wyciągnąć ją z ciasnej komory i ponownie założyć. Skoro zadajesz to pytanie to nie umiesz tego robić. Więc najlepiej zmień gumke na nową i poproś kogoś ogarniętego co umie je zakładać żeby zrobił to dla Ciebie za przysłowiowe "piwo" albo jakiś "grosz". Pzdr.
 11. Zauważyłem, że od jakiegoś czasu pogorszyła się "jakość" tego sklepu. Kiedyś bardzo często dokonywałem zamówień, później mniej. W momencie kiedy zakupiłem przedmiot, a otrzymałem inny niż na zdjęciu, po wymianie kilku maili udało mi się zwrócić przedmiot i odzyskać pieniądze, niby nie kokosy, ale czemu ja mam tracić. Teraz kolejne zamówienie i znowu co innego na zdjęciu, co innego w paczce... Nie mam ochoty znowu się kłócić i jeździć z paczkami, pewnie uda się gdzieś wykorzystać tą część. Kolor nie ma o tyle wpływu w przedmiotach, co ich waga, albo konstrukcja lub kształt odlewu.
 12. Mam RA, i niestety delikatnie przesunięty otwór pod "łącznik" przekładni selektorów nie pozwala na poprawne ich działanie. Aktualnie muszę korzystać tylko z jednego, mam nadzieję, że to tylko odosobniony przypadek, jednak musisz się z tym liczyć że może nie pasować. Górny pasek GB zajmuje za dużo miejsca i zasłona cylindra samoistnie po zwolnieniu bolta nie wraca. Ogólnie trzeba się przygotować na delikatne szlify :) Pzdr.
 13. Wybijasz dwa piny i odkręcasz tak jak pisałeś śrubę wkręconą w prowadnicę. Tak kolba siedzi mocno. Pzdr.
 14. To proponuje Ci upewnij się jeszcze raz bo wprowadzasz innych w błąd: Spisane ze strony "Wii Tech Masada (Magpul) Hop-up Chamber, air-tight nozzle and hop up bucking" A teraz A&K: *To nie jest, żadne hejt, tylko poprawiam błędne info. Jako MOD/ADMIN możesz to wyczyścić :) Pzdr.
 15. W linku masz komorę do Masady PTSa !!!!!!! Ty powinieneś kupić zestaw do A&K :) Pzdr.
×
×
 • Create New...