Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja i mój kumpel mamy identyczny problem tyle że w AK74 cymy. U mnie ułamały się oba mocowania kolby, u kumpla jeden.

 

A teraz jeśli nie chcesz się załamać i sfrustrować drogi użytkowniku cymy w której właśnie poszedł zaczep kolby to nie czytaj tego co napisze poniżej.

 

- Zamiennika NIE dostaniesz, część ta jako oddzielny element nie jest nawet produkowana i nigdy nie była. Kij w oko chińczykom.

- Jest to znany i kochany ZnAl - metal o właściwościach plastiku. KAŻDY PRODUCENT pakuje w swoje repliki tyle ZnAl-u ile ma.

Cyma pod tym względem przoduje wśród producentów replik. Na własne oczy widziałem łamiące się "full metalowe" lufy, muszki a nawet gearboxy w cymach. A co jest najgorsze? To "normalne" i "nic nowego" ... :/

 

- Chcesz to pospawać? Proszę bardzo. Instytu mechaniki precyzyjnej w warszawie, spawanie w osłonie argonowej (gazu szlachetnego jakby ktoś szkołe zaniedbał) związkiem złota i platyny. Czas takiego procesu spawania: około 2 tygodni. Stać cię na to? ;) Nawet jeśli tak, to jaką masz pewność że nie ułamie się w innym miejscu? Właśnie. Zerową.

 

- Nie masz 1000zł na spawanie, jesteś zdesperowany a kolba nadal trzyma się tylko na kablach? Tak więc kup sobie (posłuże się tu mniej lubianą nazwą części metalowych nie stosowaną przez sklepy) ZnAl-owe body z GRATISOWYM ZnAl-owym zaczepem kolby. By ułatwić poszukiwania podam linka do kolejnego znalowego wytworu chińskiej republiki ludowej: http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_czesci_metalowe/metalowe_body_do_ak-47_src-258.html

 

A co jeśli masz AK74? (CM.031)? Tutaj nawet bóg nie pomoże. Serio. Zamknij się w pokoju, opłakuj replike w nowej wersji "para" bez kolby, przyklej batke na oczojebną izolke do body i biegaj tak na strzelankach. A jak ci się znudzi to wciśnij jakiemuś idiocie na allegro, podpisz "full metal super power 1000fps oridżinal". W ten oto sposób pozbedziesz się złomu z domu, odzyskasz część kasy i zrazisz się do kałaszy, a jeśli to twoja pierwsza replika to zapewne do całego asg.

 

Oczywiście po jakimś czasie zaczep dołączany do body też pęknie niczym tani plastik z klocków lego. Ale wtedy wyobraź sobie że cała skośnooka ekipa Cymy i innych producentów kałaszy i części do nich mówi ci prosto w twarz; MASZ PROBLEM. I wtedy obudzisz się. Jesteś w rzeczywistości która kopie w tyłek przy każdej okazji.

 

Na koniec ode mnie - przełomu w aisofcie nie zrobią gazowe repliki, wyrzucające łuski, z imitacją odrzutu czy kolejne wersje "emczwórek" z do CQB z 450fps-ami. Przełom nastąpi gdy nie będą pojawiać się takie tematy...

 

Pozdrawiam wszystkich i łącze się w bólu z ofiarami chińskiej myśli technicznej.

Link to post
Share on other sites

ja się przyłączam częściowo do Vault'a. u mnie w cymie cm.036 poleciało kompletnie mocowanie kolby a tam kolba jest stała i jest jednocześnie puszką na batke. Wymontowałem resztkę tego Zn-Al'owego klocka, posklejałem super glue i trzyma :cool: a tak na poważnie to potem dałem to mojemu ojcu a on zaniósł to do kolegi, który ma frezarkę i wykonał mi tę część ze stali za flaszkę lub 2 (nie wnikam, ważne że mam). Teraz jak będę miał czas i trochę przepracowanego oleju silnikowego nałoże nato oksydę i będę miał pewność, że najpierw połamie ni się albo kolba albo doby do zaczep jest niezniszczalny :maniak_usmiech:

Link to post
Share on other sites

@Vault13

i tu się mylisz! Plastik w klockach lego do tanich nie należy ;P.

 

co do spawania znalu można spróbować z alumweld ale nie ma gwarancji, że się uda. To znaczy spoiwo trzyma bardzo ładnie ów materiał ale nie zawsze udaje się ogrzać spawany element do wymaganych 400stC bez stopienia go ;).

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...