Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głowica Tłoka Bore Up i Batka


Recommended Posts

Witam wszystkich :biggrin:

 

Piszę z zapytaniem odnośnie głowic tłoka bore up, a dokładnie to mam dylemat którą wybrać... I zwracam się do was z pomocą. :biggrin:

 

Upatrzyłem sobie na specshopie te dwie głowice od

 

CA- http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1293&name=CA_-_Glowica_Tloka_Bore_Up

 

i

 

Guarder- http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3669&name=Guarder_-_Glowica_tloka_Bore_Up

 

Zastaw bore up mam bodajże od systemy... szkielet gearboxa to stock od ARESa... replika to G36... Tłok jest od deep fire...

 

Proszę was o pomoc w wyborze... jak macie jakieś inne propozycje to chętnie je rozpatrze.. :wink:

 

 

 

 

I jaką baterię polecilibyście do tego silnika?

 

http://www.madonion.eu/Silnik_Turbo_3000_krotki_p299.html

 

Chodzi mi głównie o napięcie i pojemność... od razu mówię ze Lipolki jakoś mi nie odpowiadają :icon_neutral:

Teraz mam batke od firefoxa 9,6v 1500mAh ale jestem coś kiepsko przekonany co do niej... Rof nie jest superaśny.. reakcja na spust też... Okablowanie wymieniłem na sylikonowe i wstawiłem mosfet.

Zastanawia mnie czy dobrze to zrobiłem.. bo sądziłem ze jak go wsadzę to bedzie super a jest srednio... :wink:

 

Proszę was o pomoc.

 

 

Pozdrawiam.

Tuptek.

Edited by CptInzMathias
Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem... Li po może i wydajniejsze.... ale jakoś obsługa tego mnie przeraża..;p

 

ze tak jeszcze zapytam.... Czy ta głowica

 

http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_glowice_tlokow/wzmocniona_lozyskowana_glowica_tloka_o_poszerzonej_srednicy_guarder-1590.html

 

I ta

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3669&name=Guarder_-_Glowica_tloka_Bore_Up

 

To to samo? Bo mi się wydaje ze tak... Ale wolę się upewnić... :happy:

Link to post
Share on other sites

Co do rofa... Wcześniej posiadałem silnik systemy magnum turbo (czy jak to sie tam pisze...) na batce 9,6 czy nawet 8,4 wszystko śmigało aż miło.. rof na M140 był wyśmienity.

 

Jednak silnik się sfajczył... i wymieniłem na ten co mam teraz od ICSa... gdzieś ktoś mi pisał ze do niego standardowe 9,6 i 8,4 to może być za mało... a batkę 10v raczej nie wcisnę w gripa od G36K... Więc Lipolka była by chyba najlepszym rozwiązaniem.

 

Tylko teraz pytanie o jakim napięciu lipolkę? Bateria Li po 7,4v odpowiada tym zwykłym NiMh(jak coś poprawcie) 9,6 czy 10,8? Tak mniej więcej? Bo 7,4 może okazać się za słabe... a 11,1v to.. no właśnie rof... nie chcę aby mi gearbox zmieliło...

Link to post
Share on other sites

Po pierwasze - dobre lipo uciagnie ci m140 przy 7.4 napieciu. Bedzie nizszy rof ale uciagnie - to jest kwestia wydajnosci pradowej i jaka moc moze oddac pakiet a nie tylko napiecia.

Zreszta zawsze mozesz zmniejszyc rofa uzywajac wolniejszych zebatek (torque up, super torque, triple - tylko nie max torque bo do tego potrzebujesz tloka polowkowego).

Roznica jest taka ze stock (18.7:1) daje np 25 rps, to super torque (26:1) daje 17 rps.

Lipo 7.4 daje rofa jak 9.6 nimh - ale tylko jezeli ma dosc pojemnosci i duzy C.

 

Sanyo to dobre pakiety, ale drogie.

Za ta cene masz lipola i ladowarke.

Albo i dwa lipole ...

I nie ma sie co bac lipolek.

Ja mam 4 pakiety do aegow, 1 lipo w glocku cymy, i wlasnei idzie do mnie lipek do mp7.

Link to post
Share on other sites

Ja nic nie zmienialem - ustawienia takie jakie byly i laduje dobrze.

Oczywiscie te pakiety ktore sa niespalone.

zaki mam jakies 8 zdechlych pakietow nimh... Nie nadaja sie nawet do naciagania mp7 (sprawdzane w ta niedziele - pakiet 9.6 2200 FF).

Mam tez 5 pakietow lipo. Jeden spuchl w transporcie - ale nadal da sie z niego strzelac (tak wiem ze to niebezpieczne troche ... ale rok juz strzelam i nic sie nie dzieje) Reszta smiga i nie traci parametrow.

A co do ustawien - magicznie nie naprawisz pakietu ustawiajac inaczej delte.

Link to post
Share on other sites

no zużyty to on raczej nie jest, bo kupiłem go 5 października tamtego roku a na żadnoj strzelance jeszcze nie był, a napięcie mu kontrolowałem, zeby nie spadło za bardzo

PS. podłączyłem ją i ustawiłem tak jak podałeś

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

już nie mogłem edytować ^^

 

kokoło 3 w nocy skończyło mi ładowanie na równych 4Ah i to mnie trochę dziwi, bo w ładowarce ustawiłem na tyle zabezpieczenie, które patrzy na ilość wbitego prądu. :zastanawia:

 

PS. Mogę teraz jakoś to sprawdzić czy to mi go idealnie do pełna nabiło czy nie? np przez rozładowanie go, bo mi ładowarka też pisze ile prądu wyssała. :zastanawia:

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...