Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana Gumki hop-Up oraz lufy precyzyjnej czy to coś daj?


  

105 members have voted

  1. 1. Czy wymiana Gumki Hop-Up oraz lufy precyzyjnej znacząco wpływa na osiągi repliki?



Recommended Posts

vanyel co ty piszesz????!!! Jak sie nie znasz to nie pisz. Lufa precyzyjna polepsza skupienie i po części celność, ponieważ ma ( najlepsze 6.01) ma 6.04, 6.03 średnicę, a lufy stockowe mają więcej czyli mniej powietrza ucieka i kulka jest wypychana szybciej.

Do luf precyzyjnych potrzebe są bardzo dobre kulki.

Edited by Ghost10
Link to post
Share on other sites

Ghost, metodami dedukcji domyślam się, że vanyel w akcie desperacji użył ironii :D

 

Co do gumek hop up - chińskie mają swoje fochy - niektóre kręcą , niektóre nie, jeszcze inne losowo. Kupując gumkę dobrej firmy masz pewność że będzie ładnie podkręcała, kręciła w niskich temperaturach ( w przypadku silikonów)

Edited by screw
Link to post
Share on other sites

Istnieją lufy 5.98mm. Tylko co z tego. Temat powinien zaginąć w odmętach internetu, bo jest syfem.

 

@Szeregowiec: masz na prawdę wiele tematów o lufach precyzyjnych. Dodanie do kolejnego głupiego tematu ankiety nie czyni go poważniejszym, a jeszcze głupszym. Użyj opcji "Szukaj". Użyj umysłu. Gdy nauczysz się używać tych dwóch rzeczy na raz, to tak, jakbyś używał MOCY.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites
vanyel co ty piszesz????!!! Jak sie nie znasz to nie pisz. Lufa precyzyjna polepsza skupienie i po części celność, ponieważ ma ( najlepsze 6.01) ma 6.04, 6.03 średnicę, a lufy stockowe mają więcej czyli mniej powietrza ucieka i kulka jest wypychana szybciej.

Do luf precyzyjnych potrzebe są bardzo dobre kulki.

Bzdura. Nie średnica jest najważniejsza a jakość wykonania i jak najlepsze trzymania wymiaru na całej długości.

 

Użył nie użył ironi to i tak skoczyło mi ciśnienie jak napisał swojego posta...

Dorośniesz to Ci się zmieni, dowiesz się co to ironia itp, ale na to jesteś za młody, przyjdzie z wiekiem wyższym niż gimnazjalny.

 

Ghost, jeśli nie umiesz takiej ironii załapać... Poza tym średnica lufy nie jest ważna, więc trochę głupoty gadasz. Ważna jest firma. KM Head, Promyk czy Systema 6.04 będą o wiele lepsze niż JBU nawet 6.01 ;)

Nie firma a jakość wykonania. A że firma jest synonimem jakości to inna sprawa :icon_wink: Tak, musiałem się przyczepić, no offence :icon_twisted:

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Ważne jest wszystko. Lufa, gumka, komora i szczelność układu - co da powtarzalność strzałów. I napiszę jeszcze, że jak posiadałem Steyr-a Tokio Marui, to takich osiągów na ich lufie 6,12mm ( o ile dobrze pamiętam) mogą pozazdrościć niejedne "lufy precyzyjne". A dlaczego - bo to TM i tyle.

Edited by Ramzi
Link to post
Share on other sites

Dlatego ze nie liczy sie do celnosci srednica lufy - ale powtarzalnosc odbic kulki w lufie - i stabilnosc fpsow, zeby odbijala sie w tych samych miejscach.

Lufy 6.01 niekoniecznie zwiekszaja celnosc. Ale dodaja troche fpsow.

Jakos sie liczy ... nie durne cyferki marketingowe ktore z rzeczywistoscia nie maja nic wspolnego. Poszukac profesjonalnych testow luf i ile naprawde one maja odchylek i srednicy !

 

ps.

/Marudzenie wlaczone

Nie wiem to jakas ostatnio nowa moda jest ze kolesie ktorzy zupelnie nie orientuja sie o co chodzi odpowiadaja na pytania jeszcze bardziej zielonych ?

Potem jest szopka z prostowaniem genialnych uwag (bo ktos cos gdzies tam slyszal, czytal, sam do konca nie wie co ale pewnie ma racje ...).

Z lufami i z gumkami jest podobnie. Czasem z tanich trafi sie dobra lufa (nawet chinczykowi moze wyjsc czasem dobrze) ale to random. Drogie lufy maja kontrole jakosci i trafic na dobra jest duzo latwiej.

Z gumkami jest jeszcze weselej - trzeba sprawdzic pare roznych zeby wiedziec ktora bedzie pasowac DO TEJ KONKRETNEJ REPLIKI W TYM KONKRETNYM TUNINGU.

Liczy sie wszystko - ilosc fpsow, uzyta komora, uzyta lufa, rodzaj magazynkow, rodzaj kulek ...

Pisanie - ja mam systeme/guardera/madbulla/GG/wpisz dowolna inna gumke/ i dziala mi super jest bez sensu. Liczy sie tylko porownanie paru modeli i to tylko w konkretnej replice ...

Mialem Systeme czarna, Guardera czarnego, zielona GG i guardera przezroczystego - i tylko ostatni dzialal w replice 500 fps.

Za to w 350 szybkiej GG juz daje rade. Za to inni napisza ze systema wygrywa i wogole jest zajebista...

 

I jeszcze ankieta ... no bo przeciez liczy sie co powie wiekszosc. Nie wazne jak niezorientowana.

/Koniec marudzenia

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...