Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

VFC m4 nowej generacji


Recommended Posts

Witam. Mam pare pytań dotyczących tego karabinka http://www.casg.pl/product-pol-626-VFC-E-Series-M4-Tactical-Carbine-nowa-generacja-.html a mianowicie:

1.Czy bebechy są porównywalne jakościowo z G&P? Wytrzymają m120?

2.Czy pasuje bez żadnych przeróbek jakaś inna komora hop up np. Kingarms'a?

3.Jak z wykonaniem zewnętrznym, stoi na podobnym poziomie jak w G&P?

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam pare pytań dotyczących tego karabinka http://www.casg.pl/product-pol-626-VFC-E-Series-M4-Tactical-Carbine-nowa-generacja-.html a mianowicie:

1.Czy bebechy są porównywalne jakościowo z G&P? Wytrzymają m120?

2.Czy pasuje bez żadnych przeróbek jakaś inna komora hop up np. Kingarms'a?

3.Jak z wykonaniem zewnętrznym, stoi na podobnym poziomie jak w G&P?

 

1. Bebechy trochę gorsze niż w g&p. Ale w stocku wiele sztuk ma ok 400fps.

2. Komora hu jest standardowa.

3. Wykonanie zewnętrzne trochę gorsze niż w g&p.

Link to post
Share on other sites

1. Bebechy trochę gorsze niż w g&p. Ale w stocku wiele sztuk ma ok 400fps.

2. Komora hu jest standardowa.

3. Wykonanie zewnętrzne trochę gorsze niż w g&p.

 

1.Dlaczego tak uważasz ? jesteś w posiadaniu repliki g&p ma się rozumieć i każdy chwali swoje, rozumiem.

2....

3. słucham ? O.o trochę gorsze ? VFC ma najlepiej odwzorowane repliki na rynku....

Edited by Bieniekk
Link to post
Share on other sites

Popieram Bieńkka zresztą miałem doczynienia z orginałem, g&p, vfc, ics,... do emki od WE.

1. Vfc nie ma wcale gorszych bebechów chyba, że mówimy o starej wersji bo w nowej seri mamy gearbox "Vfc custom v2" . Podejrzewam , że ten gb wytrzymałaby nawet m140, czego przykładem może być SCAR H SSR [m140].

2. ...

3. Ciekawe czy Pawelo widział oryginał. Pozatym g&p ma za duży chwyt co oryginał, i jescze długo by się tu rozpisywać.

P.s Zaczyna mnie denerwować opinia, że Vfc to nowa firma bez doświadczenia, poprostu ich główna klientela mieszka w USA i dlatego w Polsce jest mało znana.

Mulan jeśli jesteś zielony to i tak na tym forum wszyscy polecą ci Cm.028, a jeśli powiesz, że strzelasz się już troche i szukasz najlepszej emki to polecą ci ICS-a.

No bo ma najlepszy zasięg, itd ale nie każdemu trafia się dobry ICS, na forum jest jeden użytkownik, któremu "świetny ICS" "pluje kulkami na 10m".

Link to post
Share on other sites

No własnie strzelam sie już troche i chcę kupić już swojego drugiego AEG'a tylko tym razem 1 klasy. Wybór padł na początku na G&P lecz póżniej zauważyłem własnie VFC i tu rozpoczął sie mój dylemat, co byłoby lepsze. Jak widze zdania są podzielone więc jeszcze troche poczekam, może ktos coś jeszcze doda.

Link to post
Share on other sites

1.Dlaczego tak uważasz ? jesteś w posiadaniu repliki g&p ma się rozumieć i każdy chwali swoje, rozumiem.

2....

3. słucham ? O.o trochę gorsze ? VFC ma najlepiej odwzorowane repliki na rynku....

 

1. Jestem w posiadaniu repliki vfc co zresztą możesz zobaczyć w profilu leniwy dzieciaku...

3. To ciekawe, posiadasz ak cymy i udajesz ze wiesz coś w temacie, to jest teraz główny minus wmasg a że nowi ludzie którzy nie mają pojęcia w danych tematach wypowiadają się i podpowiadają jeszcze świeższym.

Akurat mój znajomy ma emke G&P i porównywałem te obie repliki w tym samym momencie, jakość wykonania body i chwyty transportowego jest lepsza w g&p niż w vfc, co nie znaczy że zamienił bym się za moją replikę.

W VFC masz mocniejszy silnik co daje świetną reakcje na spust na semi, bolt catch który ułatwia regulacje hu i fajny dźwięk przy korzystaniu z niego.

 

 

Edit odnośnie icemana. chłopcze, naucz się pisać zrozumiałym językiem, rozumiem że w wieku 10 lat trudno to ogarnąć, ale jeśli masz naprawdętyle nie powinieneś grac w asg.

dowód z forum ekipy icemana

http://www.asgplock.dbv.pl/photogallery.php?album_id=34

LUDZIEEEE, żadne z tych dzieci nie wygląda mi aby ukończyło 16 lat :/

Reasumując, nie mając o czymś pojęcia i opierając się na tym "co słyszałem" nie udzielaj się na forum.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Mam 16 lat. Czemu uważasz , że mój język jest nie zrozumiały, mistrzu sam napisałem że niektórzy na tym forum opierają się na czymś co słyszeli od innych. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. I kogo ty nazywasz dzieciakiem. Słuchaj piszę językiem zrozumiałym gdyż moją wypowiedź zrozumiał Mulan.

Jeśli coś do mnie masz proszę bardzo złóż skargę do admina. Tylko nie zaponij dodać , że sam też obrażałeś innych. Teraz zrozumiałeś co napisałem?

Link to post
Share on other sites

Jesteś pewnie najstarszą osobą w teamie sądząc po twarzyczkach z Twojego forum.

Nie wiem czy się mylę, ale niektórzy wyglądają na 10-14 lat...

Wracając do tematu:

Jeśli chcesz postawić na wykonanie bierz g&p.

Jeśli jednak koniecznie chcesz kupić emkę 1 klasy z risami, VFC które podałeś w linku będzie świetną ofertą.

Naprawdę świetny stosunek jakości do ceny, ponieważ najnowsze emki g&p kosztują kilka stów więcej.

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

Nawet mnie nie znasz. O widzę, że mam tutaj doczynienia z kalsycznym wyzywaniem, coż... kto tu jest dzieciakiem. Co teraz napiszesz, że jestem głupszy albo mniejszy? Dawaj napisz coś chcę się pośmiać.

 

Nie u mnie najstarszy ma 18 lat. Dobra starczy tej kłótni.

Edited by _Iceman_
Link to post
Share on other sites

Nawet mnie nie znasz. O widzę, że mam tutaj doczynienia z kalsycznym wyzywaniem, coż... kto tu jest dzieciakiem. Co teraz napiszesz, że jestem głupszy albo mniejszy? Dawaj napisz coś chcę się pośmiać.

 

Nie u mnie najstarszy ma 18 lat. Dobra starczy tej kłótni.

 

To starczy tej kłótni, czy ma jednak coś napisać? Bo jakbyś chciał, żeby jednak coś napisał, to idę po popcorn - zaczyna się robić klasyczna wojna z bojowo nastawionym małoletnim. :P

 

 

1. Tak.

2. .,.

3. Z tego co macałem GP i VFC to jest podobnie.

Edited by Hookie
Link to post
Share on other sites

Ciekawe hookie, bo teraz zaprzeczę Twoje odpowiedzi.

Ad.1

Oglądałem wiele wideorecenzji najnowszych generacji tych replik, pytałem się niejednego autora i wszyscy zgodnie mówili że gearbox lepszy jest jednak w g&p.

Ad.2

konkretna odpowiedź, teraz może przetłumacz.

Ad.3

Ciekawe co macałeś, bo repliki g&p i vfc wyglądają zupełnie innaczej.

Oznaczenia na lufie zewnętrznej głębsze i wyraźniejsze w g&p.

Rączka transportowa ładniejsza w g&p, w VFC farba schodzi od samego odkręcania :/

Korpus w VFC czarny, błyszczący, ale świetnie wykonany. Piny nie do zgubienia pozwalające jednocześnie na szybki demontaż repliki.

Oznaczenia i faktura body zdecydowanie lepsze w G&P, Body matowe, cała replika pomalowana kilkoma odcieniami co znacznie lepiej wygląda. W g&p oznaczenia ładnie wygrawerowane, a w VFC niestety tylko nanoszone laserowo.

Odnośnie strzelania, VFC strzela w stocku troszke lepiej, kulka leci minimalnie szybciej i dalej, ale jest to zapewne spowodowane ciut mocniejszą sprężyną.

Jak już pisałem VFC ma lepszą reakcje na spust, rof jest identyczny.

 

Analizując recenzje gearboxów mogę powiedzieć pewną rzecz.

W stocku oba gearboxy będę długo "żyły" jednak:

Ten z VFC będzie lepszy przy tuningu FPS, czemu? mocniejsze zębatki niż w g&p, łozyska ślizgowe i mocniejszy silnik.

Gearbox g&p będzie lepszy przy tuningu na rof, czemu? Slinik high speed, łożyska kulkowe.

 

Iceman wracając do naszej rozmowy, napisz w jakim wieku są najmłodsi gracze Twojego teamu, bo wydaje mi się że złą decyzją rodziców jest wypuszczenie przykładowo 12 latka na asg z chińską (400fps) repliką.

Ta rozmowa w ogóle powinna przyczynić się do powstania nowego tematu "czy środowisko airosftowe musi reagować na coraz częstsze przypadki małoletnich organizujących spotkania AS?"

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

@Pawelo,

gdybyś wiedział że moja zbrojownia nie jest aktualna. Jestem właśnie w posiadaniu M4 Tactical od VFC, troszeczkę szkoda, że pan dorosły uważa, że osoba mająca

mniej niż 17 lat jest w oczach "pana dorosłego" idiotą lub osobą bez doświadczenia i robi z siebie wszechwiedzącego bohatera, mimo iż miałem do czynienia z repliką G&P jak również VFC i wiem że VFC jest nieco słabsze pod względem gearboxa ale za to jest guru pod względem wykonania emek takich jak G&P, ICS, KWA i innych firm...

Co do naszej drużyny się nie czepiaj, nie ważny wiek, ważne ile ma w głowie.

Link to post
Share on other sites

@Pawelo,

gdybyś wiedział że moja zbrojownia nie jest aktualna. Jestem właśnie w posiadaniu M4 Tactical od VFC, troszeczkę szkoda, że pan dorosły uważa, że osoba mająca

mniej niż 17 lat jest w oczach "pana dorosłego" idiotą lub osobą bez doświadczenia i robi z siebie wszechwiedzącego bohatera, mimo iż miałem do czynienia z repliką G&P jak również VFC i wiem że VFC jest nieco słabsze pod względem gearboxa ale za to jest guru pod względem wykonania emek takich jak G&P, ICS, KWA i innych firm...

Co do naszej drużyny się nie czepiaj, nie ważny wiek, ważne ile ma w głowie.

 

Gratuluję ci że dostałeś od tatusia emke vfc na mikołaja, ale nie ma się co chwalić.

Czy ja gdziekolwiek użyłem słowa "idiota"? To twoje słowa.

Poz względem wykonania VFC było zawsze guru, świetne bardzo drogie scary czy piękne ak74 po przejechaniu papierem ściernym jak te z Afganu, ale piszemy tu o EKONOMICZNEJ wersji m4, które zresztą wykonaniem zewnętrznym bije KWA, czy G&G.

Ale zdecydowanie nie bije g&p co ostatnio u kolegi, posiadacza g&p porównywaliśmy stawiając obie standardowe emki obok siebie.

 

Wracając do tej drużyny, to wiek zazwyczaj świadczy o tym ile ma się w głowie, a czytając wmasg czy oglądając filmiki na YT teza ta jest obroniona.

Link to post
Share on other sites

Ciekawe hookie, bo teraz zaprzeczę Twoje odpowiedzi.

Ad.1

Oglądałem wiele wideorecenzji najnowszych generacji tych replik, pytałem się niejednego autora i wszyscy zgodnie mówili że gearbox lepszy jest jednak w g&p.

Ad.2

konkretna odpowiedź, teraz może przetłumacz.

Ad.3

Ciekawe co macałeś, bo repliki g&p i vfc wyglądają zupełnie innaczej.

Oznaczenia na lufie zewnętrznej głębsze i wyraźniejsze w g&p.

Rączka transportowa ładniejsza w g&p, w VFC farba schodzi od samego odkręcania :/

Korpus w VFC czarny, błyszczący, ale świetnie wykonany. Piny nie do zgubienia pozwalające jednocześnie na szybki demontaż repliki.

Oznaczenia i faktura body zdecydowanie lepsze w G&P, Body matowe, cała replika pomalowana kilkoma odcieniami co znacznie lepiej wygląda. W g&p oznaczenia ładnie wygrawerowane, a w VFC niestety tylko nanoszone laserowo.

 

 

Ad.1

 

Jeden powie tak, inny powie inaczej. Konkrety? Lepszy, bo....?

 

Ad.2

 

?

 

Ad.3

 

Kosmetyka - nawet nie zwróci na to uwagi. Piszesz "rączka ładniejsza", "znacznie lepiej wygląda, bo malowana kilkoma odcieniami" - to znowu Twoja opinia - każdemu podobna się co innego. Co do oznaczeń: zgadzam się.

Link to post
Share on other sites

1. G&P

łożyska kulkowe 8mm

głowica cylindra metal

dysza metal

prowadnica sprężyny metal

VFC

łożyska 8mm ślizgowe

głowica cylindra, dysza, prowadnica sprężyny plastik.

2. Chyba sie nie dogadamy...

3.Co do rączki transportowej- W VFC kanciasta, nadlewki, farba łatwo schodzi, brak kilku oznaczeń, nakrętki i blaszka szajs metal.

W G&P świetnie wykonana, brak nadlewek, lepiej sie reguluje, farba schodzi dopiero po ostrym tyraniu, wszystkie prawidłowe oznaczenia, nakrętki i blaszka stal.

Wyraziłem się lepiej?

W VFC farba z body i pierścieniu delta schodzi zdecydowanie szybciej niż w G&P

Po raz drugi zaznaczam że porównuje tu tylko do G&P, trzymam w domu kolegi emke g&g która w sumie kosztuje te same pieniądze i jest to produkt gorszy od VFC, tyczy się to także WSZYSTKICH chinoli wraz z SRC.

Uważam że jeśli ta wersja m4 mu się podoba to będzie w 100% zadowolony. Jednak G&P jest wykonane zdecydowanie ładniej, dopiero emki pokroju vfc AVALON są produktami na high endowym poziomie (full wypas z zewnątrz).

Edited by Pawelo
Link to post
Share on other sites

1. G&P

łożyska kulkowe 8mm

głowica cylindra metal

dysza metal

prowadnica sprężyny metal

VFC

łożyska 8mm ślizgowe

głowica cylindra, dysza, prowadnica sprężyny plastik.

2. Chyba sie nie dogadamy...

3.Co do rączki transportowej- W VFC kanciasta, nadlewki, farba łatwo schodzi, brak kilku oznaczeń, nakrętki i blaszka szajs metal.

W G&P świetnie wykonana, brak nadlewek, lepiej sie reguluje, farba schodzi dopiero po ostrym tyraniu, wszystkie prawidłowe oznaczenia, nakrętki i blaszka stal.

Wyraziłem się lepiej?

W VFC farba z body i pierścieniu delta schodzi zdecydowanie szybciej niż w G&P

Po raz drugi zaznaczam że porównuje tu tylko do G&P, trzymam w domu kolegi emke g&g która w sumie kosztuje te same pieniądze i jest to produkt gorszy od VFC, tyczy się to także WSZYSTKICH chinoli wraz z SRC.

Uważam że jeśli ta wersja m4 mu się podoba to będzie w 100% zadowolony. Jednak G&P jest wykonane zdecydowanie ładniej, dopiero emki pokroju vfc AVALON są produktami na high endowym poziomie (full wypas z zewnątrz).

 

1. Ok - prawdę powiedziawszy nie miałem pojęcia, że w VFC prowadnica jest plastikowa.

2. O w jakiej sprawie byś się chciał dogadać? Napisałem ".,." bo nie miałem nic do powiedzenia w temacie.

3. Nadlewki to wada konkretnego egzemplarza. :) Resztę przyjmuję do wiadomości - nie zwróciłem uwagi. Wyraziłeś się lepiej - nie użytkowałem replik na tyle długo, żeby farba miała się scierać, więc w kwestii ścierania się farby również niczego nie powiem.

Link to post
Share on other sites

1. Ok - prawdę powiedziawszy nie miałem pojęcia, że w VFC prowadnica jest plastikowa.

2. O w jakiej sprawie byś się chciał dogadać? Napisałem ".,." bo nie miałem nic do powiedzenia w temacie.

3. Nadlewki to wada konkretnego egzemplarza. :) Resztę przyjmuję do wiadomości - nie zwróciłem uwagi. Wyraziłeś się lepiej - nie użytkowałem replik na tyle długo, żeby farba miała się scierać, więc w kwestii ścierania się farby również niczego nie powiem.

1. Co do tej prowadnicy to się prawdopodobnie pomyliłem jest ona raczej metalowa łożyskowana.

W g&p słabe są zębatki i często padają, natomiast w VFC tłoki, jednak jest to najwyższa klasa wśród emek, a na szczycie są oczywiście GB KWA.

3. Nadlewki tyczą się większości egzemplarzy, jednak użytkownicy którzy kupują nową replikę za spore pieniadze często nie chcą tego zauważać, ja jednak piszę jak jest a nie tak jak chcę żeby było. Byłem posiadaczem kilku replik 1 klasy i mają często nadlewki jak chinole. Mimo tego nie kupił bym m4 chińskiej produkcji bo są w dalszym ciągu "lata świetlne xD" za firmówkami.

Znajomy kupił emke G&P ponad rok temu, trzyma na serwisie model ponad 2 letni i stan farby na obu jest nadal bardzo dobry.

Mój chwyt transportowy i delta ring porysował się mocno w kilku miejscach mimo że swojego vfc mam od 2 miesięcy.

Link to post
Share on other sites

Mulan, Wrocław to nie małe miasto, może po prostu poszukaj posiadaczy obydwu replik i sam oceń, tak będzie najlepiej, na forum jak widać każdy przedstawia swoją opinie, a to co w oczach innego jest 'lepsiejsze', może ci się nie spodobać np... (dam taki przykład, dla mnie schodząca farba nie jest wadą, bo ja i tak bym postarzał te replike :)

Edited by Roni92
Link to post
Share on other sites

Mulan, Wrocław to nie małe miasto, może po prostu poszukaj posiadaczy obydwu replik i sam oceń, tak będzie najlepiej, na forum jak widać każdy przedstawia swoją opinie, a to co w oczach innego jest 'lepsiejsze', może ci się nie spodobać np... (dam taki przykład, dla mnie schodząca farba nie jest wadą, bo ja i tak bym postarzał te replike :)

Co innego gdy farba rysuje się na krawędziach korpusu a co innego gdy schodzi płatami jak np w emkach boyi :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...