Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CYMA 0.46 ebb po wymianie elektryki padła zębatka ?


Recommended Posts

witam, mam cymę 0.46 z electrick blow back z springiem m150 ,przed awarią wymieniałem batka lipo 3700mah 11.1v 3S 25C ,mosfet,kable niskooporowe w silikonie 1mm,po wymianie wystrzelilem ok 50-80 kulek i w w pewnym momencie naciskam na auto a tu wiertarka -więc jak myślę poszla ktoras zebatka,rof po wymianie o niebo lepszy -pytanie jakie zębatki będa się do tego nadawały żeby wytrzymały i jakie przełożenie? może jakieś większe żeby zmniejszyć nieco rof? jakieś konkrety? zależy mi na wytrzymałości i zarazem na kasie :cool:

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

rozłożyłem-padło 10 zębów tych mniejszych na zębatce tłokowej,tłok,inne zębatki jak i sama ta która padła bez widocznych sladów zużycia,gb do złożenia dam do serwisu,teraz proszę o konkretną propozycję

 

ps.czy blowback mógł się przyczynić do padnięcia zębatki? coś mi się zdaje że to właśnie przez niego

Link to post
Share on other sites

nie dziwie się,byłem na to przygotowany,zresztą mniejsza z tym,spring jest o jednostajnym skoku a co do blowbacka to dziala na zasadzie takiej że na tłoku jest ząb który zachacza o jakieś gówno nad gb a to gówno pociąga dalsze mechanizmy aż w końcu dźwigienkę która popycha zamek ot i cała historia

 

czekam nadal na jakąś propozycję co do zębatki,co wybrać jak wspomniałem-mam mocno ograniczone fundusze bo ostatnio już wsadziłem 260zł w elektrykę i nawet an niej nie postrzelałem ;(

Link to post
Share on other sites

Możesz spróbować na xyz od jg koszt kompletu to jakieś 40złotych. Podobno m140 wytrzymują, może m150 też- ale lepiej doczytaj o nich.

Jak już pisałem wątpię aby bb był powodem awarii. W mp5 wyciągałem tego bb i rof praktycznie nie wzrósł. Więc obciążenie duże to nie jest.

Link to post
Share on other sites

czyli coś takiego http://www.taiwangun.com/gearboxy_oraz_ich_czesci_kola_zebate/zestaw_stalowych_zebatek_32_1-high_torque_up_shs-2340.html

 

ogólnie rozglądając się nie ma zbyt dużego wyboru, przelożenie 18:1 albo 32:1 rof mam konkretny i myślę że można by go właściwie zmniejszyć hmm tylko 32 to już zmniejszenie dwukrotne,bo jak sądze wymiana samej tłokowej która się wysypała na niewiele się zda-ta wymieniona mocniejsza wytrzyma a padnie np srodkowa? zresztą to 80zł na komplet mogę wydać i nie umrę z głodu

 

dzięki za porady,jeszcze czekam na propozycje serwisu który będzie mi składał,zobaczymy jakie zęby zaproponują :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...