Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG G36 porady przed zakupem


Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na forum i pierwszy większy zakup repliki (wcześniej springi i tania beretta gazik) więc proszę o wyrozumiałość i dobrą radę

 

Dzięki przewertowaniu forum wyperswadowałem sobie replikę snajperską, ale pewien pociąg do tego klimatu mi jednak pozostał. Kompromisem stał się g36 z JG, a dokładniej modele: JG 1038, JG 0938, G608-4

 

1) Z opisu wydaje mi się, że są to te same bronie tylko z różnych lat produkcji, czy waszym zdaniem warto brać najnowszą, bo wewnętrzne części są na wyższym poziomie?

 

2) W opisie replik pojawiło się zdanie, że istnieje duża łatwość w częściach dodatkowych - mnie interesowałby tłumik, który pozwoliłby na dłuższą lufę, tutaj chciałbym się was zapytać jak się dobiera tłumik do broni, czy to jest uniwersalna rzecz i jak długą lufę do tego wsadzić?

 

3)I ostatnia rzecz, ale w sumie najważniejsza, czy dokonuje dobrego wyboru. Chcę w moim teamie pełnić rolę strzelca wyborowego (biegam razem z nimi tak jakbym był szturmowcem, ale w sytuacji gdzie konieczna jest precyzja jestem w stanie zdziałać dużo więcej (z jakiej maksymalnej odległości jestem wstanie trafić z tej repliki w cel wielkości kartki a4 przy założeniu nowej gumki hop-up i lufy precyzyjnej 495mm lub dłuższej w tłumiku))?

linki do replik

JG 1038

JG 0938

G608-4

Link to post
Share on other sites

Tłumik- polecam Sillesia factory, bardzo dobry kontakt, duży wybór tłumików i ogólnie miód. W G36C zakupionym przeze mnie 2 lata temu gwint był lewoskrętny niestandardowy (czytaj zły) i musiałem dokupić adapter który naprawiał ten problem za 50 zł, chociaż wiem, że masa ludzi radzi sobie izolacją. Nie wiem, jak jest teraz, ale wątpię, żeby lepiej.

 

Lufa- nie liczy się długość, a jakość (coś mi to brzmi dziwnie...). Jeśli kupić nawet 600 i będzie to jakiś chiński badziew to efekty będą średnie. Lepiej kupić dobrą z Prometheusa, KM heada.

 

Gumka- także zależy, czy to ty będziesz sobie ją zakładał. Jeśli kupisz delikatne gumki, replikę oddasz do serwisanta to będziesz miał ładnie to zrobione, jeśli sam to już mniej ale nadal będzie efekt.

 

Celność. To zależy, głównie od umiejętności strzelca... i nastawienia przyrządów.

Link to post
Share on other sites

Powiem ci tak jestem dumnym posiadaczem JG g36 chociaż z JG zostało mi tylko BODy i to nie kompletne.

Replika strzela pięknie w stocku, pierwsze co wymieniasz baterię na 9,6V firefox.

Lufa Guader 6,02 500mm wystarcza, i tłumik nie potrzebny. Gumka tylko GUADER przeźroczysty...

I masz pewność, że kulki będą szybować daleko nawet na stockowej sprężynie.

Link to post
Share on other sites

Dziękuje bardzo za rozwianie moich wątpliwości co do tuningu. Moglibyście jeszcze porównać 3 wersje g36 podane przez mnie, wiadomo że jeśli modele te różnią się wygrawerowaną datą produkcji to po co przepłacać, zaś jeśli istnieją jakieś powody dla który warto dołożyć trochę pieniędzy na sam karabin to chciałbym je poznac.

Link to post
Share on other sites

firefoxy to złe baterie, be. Nie kupuj.

 

Lufy precyzyjne PONIŻEJ Systemy to złe lufy, be. Nie kupuj.

 

Te repliki nie różnią się NICZYM wewnątrz. A już na pewno nie rokiem produkcji. Różnica polega na zewnętrzu.

 

Co do gumki - czarna Systema Energy w naszych gietach zachowuje się lepiej od przezroczystego Guardera (dlatego poszedł na allegro).

 

Na giety poluj na allegro, ale nie kupuj używek, bo się na tym nie znasz. Uważaj też na cwaniaczków, którzy wystawiają repliki 100-150 zł drożej (ostatnio widziałem wersję C za 599...), ściągając je wcześniej z chin i nie dając gwarancji.

 

Tłumik wybierz według uznania własnego, przy czym pamiętaj, że jeśli ma on ukrywać lufę precyzyjną, to straci właściwości tłumiące.

 

Z repliką G36 nie będziesz strzelcem wyborowym. Będziesz miał zasięg szturmowca (no, może różnica wyniesie 2-4 metry), o wiele lepsze skupienie - o ile weźmiesz lufę SYSTEMY (najtańsza, która trzyma poziom)/KM Head/Prometheusa/PDI - i na tym się snajperzenie skończy.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz tłumik (koszt z adapterem ok 110 zł) tylko, żeby zakrywał lufę (koszt 100) to lepiej dołożyć to 110 do lufy, bo ona w stocku też nie jest taka krótka, więc z 280 zł byś potrzebował.

 

 

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_tlumiki_d_wieku/tlumik_d_wieku_typ_lr_p_j-486.html gwint lewy i prawy

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_tlumiki_d_wieku/tlumik_d_wieku_lw_40_na_200mm_p_j-901.html tak samo

http://www.taiwangun.com/czesci_i_akcesoria_tlumiki_d_wieku/tlumik_d_wieku_typ_sf_oda_574_p_j-899.html i tu też

 

Tak samo z oferta innych sklepów np. specshop, lewoskretnych tłumików mógłbym tu powklejac w rózych kolorach i długościach. Z tego co wiem SF zrobi nam za odpowiednia opłata tłumik taki jaki chcemy. Po co adapter?

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...