Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konserwacja/czyszczenie CM 031


Recommended Posts

Witam.

Na jesieni w zeszłym roku nabyłem używaną replikę (z wystawy sklepowej).

Nic rozbierałem jej ani nie ruszałem. Byłem tylko na 3 strzelankach. Replika spisywała się dobrze.

dopiero pod koniec zeszłego roku, replika często nie chciała strzelać na semi a ostatnio w ogóle nie strzelała.

Okazało się że to wina akumulatora w którym nawaliło jedne z ogniw - więc kupiłem nowy (dziś powinien być wysłany).

 

Teraz chcę się dowiedzieć jak ją czyścić. Zaopatrzyłem się już w olej silikonowy tylko nie wiem gdzie i co psiknąć. do czyszczenia lufy trzeba rozbierać replikę?

Mam rozbierać również gearbox? Jeśli tak to co tam mam nasmarować?

 

Proszę o wyrozumiałość i jasne odpowiedzi gdyż dopiero zaczynam zabawę z airsoftem.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Wlej troszeczkę oleju do komory hop up przez otwór wlotowy dla kulek. Przesmaruj też magazynek - również wlej troszkę oleju do otworu wlotowego ale tym razem magazynka. Myślę że tyle na razie wystarczy. Jak chcesz możesz przesmarować również selektor ale trzeba go dkręcić (jest to niezwykle proste ale jednak rozkręcanie). Poprostu zdejmij nożem czy czymś ostrym (Nie skalecz się ! :P ) zaślepke selektora, pod nia będzie czarna śruba - odkręc ją i psiknij trochę oleju, po czym wszystko wkręć i złóż spowrotem.

 

Jeśli chcesz przeczyścić lufę to wystarczy że odkręcisz 4 śrubki od dołu korpusu. Wtedy lufa zewnetrzna i chwyt przedni wraz z lufą wewnętrzną i komorą hop up odczepia się od reszty repliki. Wtedy tylko bierzesz wycior, nakładasz na niego troche bawelny i przeczyszczasz (wkładając od komory hop up!). Czynność powtarzasz aż któryś już kawałek bawełny po przeczyszczeniu będzie czysty.

Link to post
Share on other sites

Vault13,

Porąbało Cie?

 

robzone,

Nie wlewaj nic do komory hopa! Przesmaruj magazynek, rozkręć ostrożnie replikę, otwórz komorę hopa, oczyść, lufę przeczyść wyciorem nawijając na koniec (ten z otworem) kawałek szmatki albo chusteczki (byle nie zostawiała paprochów) (od strony tłumnika płomienia), tylko tyle możesz nie rozkręcając GB. Jak rozkręcisz GB, na początek wyczyść go dobrze z syfu i starego smaru, suchą szmatką. Przesmaruj, np. smarem do GB Guardera zębatki, sylikonowym olejem cylinder.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Do komory nic nie pryskaj. Ale nic się nie stanie jeśli rozbierzesz replikę i przeczyścisz jej lufę, bo jak napisałeś "była z wystawy" więc pewnie ma tam trochę kurzu. Skoro nie rozbierałeś GB, to sam tego nie rób, poproś jakieś kumpla z Twojej miejscowości aby Ci w tym pomógł :) No i komorę HU w AK trochę źle się rozbiera, lecz jak jesteś ogarnięty to dasz sobie z tym radę :)

 

Jeśli będziesz miał widoczną górę GB to możesz prysnąć w otwór w którym widać sprężynę. Polecam od siebie środek o nazwie "BRUNOX" nie jest to może specjalny środek, ale daje radę i dobrze konserwuje ;)

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...
Do magazynków też się niczego nie pryska, one mają być suche.

:bialaflaga:

Magazynki trzeba co jakiś czas potraktować olejkiem silikonowym, aby przedłużyć ich żywotność. Oczywiście nie wolno tego robić zaraz przed strzelanką, bo kulki podawane przez magazynek, mogą zanieczyścić gumkę hop-up olejkiem sylikonowym. Najlepiej to robić zaraz po strzelance i poczekać aż wszystko porządnie wyschnie (ok. 1 dnia) i dopiero można strzelać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...