Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć,

ciekawi mnie jakie macie zdanie na temat tanich hełmów (ok 50 zł) dostępnych na allegro. Żeby nie być gołosłownym podaje linki:

http://allegro.pl/helm-typu-kewlar-asg-paintball-pokrowiec-i1447690271.html

http://allegro.pl/helm-us-army-dla-ludzi-aktywnych-asg-paintball-i1449553345.html

 

 

PS jeśli uznacie, że temat powinien znaleźć sie w sekcji dla zielonych to proszę o przeniesienie

Link to post
Share on other sites

Miałem, po tygodniu zmieniłem na prawdziwego PASGT. Bardzo niewygodny, jeśli masz krótkie kłaki - nie trzyma się na głowie. Dałem go Paulinie, ona biega w nim do dziś. Zmieniła zawieszenie tylko, bo poszło z pięć razy w ciągu miesiąca, do środka wmontowała poduszki własnej roboty zamiast tego niby fasunku i zrobił się przyjemny. Innymi słowy - za taką kasę kup kontraktowy boonie hat, a plastiki sobie odpuść. Chyba, że chce Ci się go customawać, by dało się to nosić.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

ciekawi mnie jakie macie zdanie na temat tanich hełmów (ok 50 zł) dostępnych na allegro. Żeby nie być gołosłownym podaje linki:

http://allegro.pl/helm-typu-kewlar-asg-paintball-pokrowiec-i1447690271.html

http://allegro.pl/helm-us-army-dla-ludzi-aktywnych-asg-paintball-i1449553345.html

Ten pierwszy to najtańsza kopia fryca - duże, niewygodne, ogólnie bleh. W dodatku znaleźć można toto taniej. To drugie to w ogóle nie wiem co to jest - opis budzi szczery śmiech, na fotce wygląda toto jakby kształtem nie było żadną kopią nowoczesnego hełmu, a raczej czymś w rodzaju wkładki z tworzywa do hełmu M1 (baaaaardzo stara konstrukcja).

Nie warto więc brać żadnego z powyższych, sensowne kopie hełmów zaczynają się w zasadzie dopiero od 100 zł w górę (od przeciętnych P&J czy innych chińczyków, po kopie lepszej jakości jak choćby Condor'a, aż do najbardziej polecanych - i nie produkowanych już - kopii Volver'a).

A i tak nawet jak kupisz taką droższą i lepszą kopię, to komfort noszenia nie będzie bliski ideałowi. (choć i tak znacznie większy aniżeli w przypadku tanich kopii)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Generalnie chciałem poznać wasze opinie na ten temat. Generalnie to też mi nie pasowała coś cena tego sprzętu :P

A propos tematyki to jeszcze zapytam. Co sądzicie o polskich hełmach wz. 67? Nie pasuje trochę do współczesnych umundurowań, ale ja nie celuje w odwzorowanie jakiejś formacji. Myślałem o połączeniu oporządzeń różnych państw z różnych okresów. Nada się cóś takiego do umundurowania w woodlandzie hamerykańskim?

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dżizas, po cholerę Ci ten hełm. Blaszak to najgorsze zło jakie może być. Rozpisywać się nawet nie będę, bo chyba każdy wiec co mam na myśli. Kup kapelusz czy czapeczkę z daszkiem mocium panie i nie marudź.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Po co ta hipokryzja? Czy ktoś tu jest nerwowy? Po prostu stanowczo odradzam zakup komunistycznego betonu. Ostateczna decyzja i tak należy do Ciebie. Osobiście miałem na głowie kontaktowego ACH, MICHa Volvera, kontraktowego Fritz'a, wz.93, wz.67, bla bla bla, coś tam jeszcze można wymienić. Np. kask rowerowy. :wink: Porównanie mam, z resztą co tutaj porównywać. Jeżeli ten skórzany fasunek w wz.67 Ci się podrze, to można tylko wyjmować drut z mózgu. Powodzenia w wyborze.

Link to post
Share on other sites

Miałeś na myśli chyba ironie a nie hipokryzje bo symptomów tej drugiej po mojej wypowiedzi wywnioskować nie można. Btw poprostu pytałem się o zdanie użytkowników forum na określony temat. Nie oznacza to, że wogole planowałem to kupić. Zastanawiałem się tylko jak wygląda od strony praktycznej użytkowanie tego typu sprzętu, ponieważ cena może być kusząca :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Dzięki za rade. A według ciebie lepszy bylby boonie czy np. czapka patrolowa?

 

I to i to jest dobre. Jednakże, kapelusz ma tą przewagę, że możesz poprzekładać jakieś gałązki i inne zielone w te paski, czasem to się przydaję. Natomiast do czapki to nic nie doczepisz.

Edited by Tomek_GGRS
Link to post
Share on other sites

Patrolowa, nie polarowa :happy: Kup sobie boonie, wygodne i uniwersalne dość.

 

 

Nada się, ale tylko do ugotowania zupy, albo grzmotnięcia kogoś w łeb...

 

 

Faktycznie. Źle przeczytałem. Sorry.

 

Od siebie polecam kapelusz. Lepiej go można nafaszerować zielonym do tego ma rondo na około przez co lepiej "zasłania słońce".

Link to post
Share on other sites

Za 100 zł kupiłem dzisiaj na allegro kontraktowego fryca...

 

Po prostu trzeba się czaić na okazje tu albo na jebayu jak się chce tanio i dobrze.

 

czasem są takie okazje, ja swojego za 180 wyhaczyłem z pokrowcem i cat eyes, nówka sztuka, zresztą po potniku to się widzi. Ale - kevlar w ASG wygodnym nie jest, choć i tak o niebo lepiej niż z chińskim plastikiem/polskim nocnikiem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...