Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

A mnie ciągle ciekawi, co w opisanej sytuacji pomoże strzelba choćby i z dwudziestoma lufami i 50 rps. Jeżeli nie uznaje się trafienia rykoszetem za "śmierć" i przyjęto, że z broni długiej strzela się opierając kolbę na ramieniu, to tak czy owak - strzelec wychylający się oberwie i tyle. A szybszym od przeciwnika można być tutaj niezależnie, co się dzierży w szanownych rączkach, pistolet to tylko ułatwia.

 

A tak swoją drogą: granatem to nie łaska? Jak nie łaska, to pozostaje nauczyć się szybko i poprawnie strzelać.

 

A ten "niepotrzebny wynalazek" oprócz "marnowania gazu" ma jeszcze pewną ważną cechę: wprowadza kolejną kulkę do komory HU, przez co nie musisz majtać palcem o spory kawałek przy każdym strzale. A jak nie musisz i umiesz poprawnie chwycić pistolet, to kopnięcie BB mniej przeszkadza w celowaniu niż pompowanie palcem.

 

A co do strzelb gazowych - ostatniego lata widziałem taką w sklepie ASG w Białymstoku. Sklep ten zaopatruje się w sporej części w taiwangunie, więc może wtedy mieli te repliki.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS Nie wiem, na jakich gracie zasadach, ale często spotykałem się z zasadą: z broni długiej zakaz strzelania zza węgła, natomiast z broni krótkiej - wolna wola. I w takiej sytuacji pistolet zyskuje potężną przewagę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

posiadam strzelbę m1100 maruzena.powiem tak jak działała to było pięknie:)konieczny był szereg przeróbek żeby przywrócić ja do życia i dać przyzwoita moc.w łusce mieści się nie 5 a 10 kulek, ładuje po 6 do cqb,po 1 jako slug.

wady:gazozerna,luski(bez pokrowca nie ma sensu brać tego na wypady,bo 5 łusek dostępnych za granica tylko! kosztuje 60 zl. poradziłem sobie z tym konstruując tanie zamienniki.

największa jednak wada jest ta ograniczona mopc oraz zastosowane materiały bo przy napędzaniu green gazem porostu sie rozsypuje.jak nie ma sie zaplecza narzędziowego to nie bierzcie tej repliki,dla fanow strzelb jak najbardzie bo i realizm.sa na redwolfie znów wiec jak strzelba strzelająca więcej niz 3 kulkami to tylko to bo strzelb tanaki juz nie robią.

co do półautomatycznej strzelby:

mam pomysł i to w 90 % ukończony zrobienia takiej strzelby, mianowicie dao 12 napędzane co2(przeróbka pistoletu gazowego).jej budowa jest najbardziej korzystna do zrobienia strzelby miotającej wieloma kulkami jednocześnie ze względu na rotacyjny bęben, do zrobienia tego potrzebowałbym jednak własnie zaplecza,oraz czasu bo zrobic toz plastiku i klei ręcznie to nie problem bo bd działało w warunkach domowych ale cos takiego juz przeszedłem i wolałbym zrobić cos porzadnego, wykonanego z metalu.

 

co do elektryka strzelającego wieloma kulkami naraz:nie tylko Polacy myślą nad tym i jest wiele wątków, szczególnie nad sławnym aa-12.problematyczna jednak byłaby budowa komory hop up łapiącej po kilka kulek na raz.

czasami jak jest zjechana gumka to zwykła komora łapie po 2,3 kulki zasięg spada o polowe ale prędkość jest całkiem przyzwoita, jeśli wziąć pod uwagę warunki qcb oraz fakt szybkostrzelności to pozostaje tylko ładnie opakować:)

tylko ta komora hop up, jak to rozwiązać to największa zagadka, a fakt sam bym kupił taka strzelbę bo liczy sie efekt psychologiczny:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

dex miałeś strzelałeś ? bo ja mam 2 i nie do końca jest tak jak piszesz (jak zwykle). Części wewnętrzne owszem łatwo się sypią (głównie 2 części: kurek pęka i ułamuje się krzywka sterująca od zamka) ale ja swoje dorobiłem z stali. A lufa ? Lufa może i jest umocowana w 2 miejscach, ale gadanie o corner shocie to zwykłe pierdzielenie. Lufa jest idealnie umocowana na długość shelsa gazowego i nie ma przerw. Strzelby normalnie strzelają. Prosto i bez odchyłek. Pomijam fakt miodności i klimatu latania z taką repliką. Ten dźwięk przeładowania identyczny jak w ostrym.....

 

A jak się wykosztujesz na shelsy od madbulla.... panie toż to morderca sie robi :D 6 kuleczek w shelsie i każda po 400fps na co2 xD

Link to post
Share on other sites

No fajnie, miałem (mam) i strzelałem. Lufa zewnętrzna jest umocowana w komorze na długości dokładnie (zmierzyłem) 16mm. Dalej jest plastikowa "góra" która niczego nie trzyma. I to tylko od góry. Całość jedno w drugim jest zamocowana dwoma pinami. Znalowa (ładna ale jednak znalowa) lufa, w znalowej komorze zamkowej siedząca na dwóch króciutkich pinach.

 

Oczywiście, corner shot to taka hiperbola. Ale gnat ma takie luzy, że nie nadaje się to praktycznie do użytku.

 

 

Ten model http://www.airsoftglobal.com/shop/images/TN-SG-870FS14IN-AG-1.jpg

Link to post
Share on other sites

O to mamy ten sam :P

Ja luzów nie mam xD Może trafiłem na lepszy dzień chińczyka który to składał.

Ale skoro masz luzy to pokombinuj i usztywnij lufę, to raczej nic trudnego. No i jak lufa która ma kilka mm odchyłu w STRZELBIE uniemożliwia jej użycie ?

 

P.S.

Też miewałeś awarie zamka i kurka ? Jakich shelsów używasz ? I ile przebiegu ?

Link to post
Share on other sites

Ukes, trochę nie tak. Mam na warsztacie od wieków egzemplarz "do odratowania". Nie wiem ilu właścicieli przeżył i tak dalej. Awarie zamka i kurka- no pewnie :D.

 

Lufa która ma kilka mm odchyłu uniemożliwia strzelanie o tyle, że jak do pioruna strzelać z guna który jak się skłądasz do strzału to widzisz jak się wygina?!

Link to post
Share on other sites

Aaaaa o to ci chodziło.... sorry. Ja myślałem o wewnętrznej ty o zewnętrznej :icon_razz: (Boże już nie pisze po piwie) Sorry Dex.

 

A co do lufy to mocowanie w zamku musi być ostro uszkodzone. U mnie nie ma takich przypadków, ale ja te kołki wymieniłem na śruby i przewierciłem body oraz nagwintowałem. Mogę jutro podesłać foty jak u mnie to wygląda.

Edited by Ukesu
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

ja sie zastanawiam właśnie nad tanaką, bo jednak te strzelby maruzena trochę bardziej zabawkowe.Jakbyście chcieli sprzedać to dajcie znac bo nie są juz tak łatwo dostępne chyba ze sprowadzać z kraju kwitnącej wiśnii :)z tymi luzami łamiącymi sie częściami to i w maruzenie,moja strzelba także siedziała w warsztacie większość czasu(kupiłem uszkodzoną)ale doprowadziłem ją do stanu używalności.

Mam do Was pytanie jak z zasięgiem na tych stockowych shellsach(green gas na 3 kulkach 0.20)?i jak wypadają te madbulowskie (co2 6 kulek 0.20 lub 0.25)?

Link to post
Share on other sites

Oj zapomniałem o tym temacie xD

Zasięg na shelsah tanaki jest słabiutki max 25m i to ledwo doleci. Za to mad bulle to już inna bajka. 6 kulek zamiast 3 zasięg 40m celnie jak się dobierze dobrze kulasy. W zależności od tego czy nabijesz co2 czy gg fps są od 340 do 480 fps. czysta radość. No isą wykonane tak że długo posłużą. Po prostu kunszt madbulla w najlepszym wydaniu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Trochę odgrzeje, bo się zebrałem i zrobiłam foty mojego patentu na usztywnienie lufy względem body.

Otóż przewierciłem body w miejscu gdzie oryginalnie są piny, nagwintowałem pod m3 i skręciłem, do tego w miejscu dolnych pinów zainstalowane są krety m3. Wszystko razem świetnie leży i nie ma mowy o lataniu lufy nawet przy 18 calowej lufie.

Fotka poglądowa :icon_biggrin:

zdjcie1904.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Link to post
Share on other sites

W swojej M870 zainstalowałem te oto części:

 

http://www.redwolfai...Tanaka_M870.htm

 

http://www.redwolfai...Tanaka_M870.htm

 

http://www.redwolfai...NC_Machined.htm

 

I powiem od siebie, że trzeba było ostro dopasowywać i przerabiać te części, więc jeśli ktoś chciałby dokupić je do swojej M870, a nie ma umiejętności, dremela i kilku innych narzędzi to niech się za to nie bierze.

Ale, za to efekt niesamowity podczas przeładowania :icon_biggrin:

 

Kilka fotek i filmik mojego autorstwa :icon_biggrin:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8xQnf6FABpM&feature=youtu.be

 

zdjcie1923.th.jpg

 

zdjcie1919.th.jpg

 

zdjcie1918v.th.jpg

 

zdjcie1915.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...