Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem przy składaniu G36


Recommended Posts

Hej :)

Mam dość nietypowy problem. Przynajmniej tak mi się wydaje. Składam sobie właśnie G36C. Złożyłem kompletny GB. Wszystko bangla jak ta lala. Semi, auto i blokada spustu działają. Ładnie strzela nic się nie zacina.

 

Problem pojawia się w momencie gdy wkładam GB w chwyt pistoletowy. GB przestaje strzelać...

 

I nie wiem czemu...

 

Na początku myślałem że to kwestia kabli. Do testów odkręciłem stopkę chwytu i kable do silnika poprowadziłem od spodu na zewnątrz chwytu. Problem nadal pozostał.

 

Następnie myślałem że może gdzieś mam jakieś przebicie. Zaizolowałem praktycznie cały GB (ta część GB z silnikiem włącznie została zaklejona izolką) i problem pozostał.

 

I już brak mi pomysłów...

 

Wziąłem nawet inny chwyt z drugie giety. Problem nadal pozostał...

 

Najlepsze jest to że nawet w jak wcisnę spust na auto i wkładam GB w chwyt jest taki moment że po prostu przestaje strzelać. Wysunę go lekko do góry (cały czas trzymając spust) i zaczyna z powrotem strzelać...

 

Jakieś pomysły? Sugestie? Help...

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Sprawdź jak daleko po naciśnięciu sięga język spustu na sucho i w karabinie

 

Pozdrawiam

 

Wielkie dzięki :D

Okazało się że na przeszkodzie stał chwyt pistoletowy. Otwór na spust był za "krótki" i spust po maksymalnym dociśnięciu nie zwierał styków. Podpiłowanie chwytu załatwiło sprawę :)

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Pozdrawiam

BoNi3k1985

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam podobną usterkę. Bateria na full, silnik ok. Po kilku minutach strzelania sobie w lesie karabin milknie. Po czasie zdarza sie mu odżyć (kilka godzin przerwy). Rozebrałem gearbox na części pierwsze. Wszystko jest w całości. Z tego co widze styki chyba są rozsunięte za bardzo i ledwo ledwo zwierane. Może pod wypływem temperatury oddalają się za daleko? Zbliżyłem obydwie blaszki do siebie. Jutro to będę testował. Czy może być jeszcze jakaś inny powód?

Edited by mbobby
Link to post
Share on other sites

Mam podobną usterkę. Bateria na full, silnik ok. Po kilku minutach strzelania sobie w lesie karabin milknie. Po czasie zdarza sie mu odżyć (kilka godzin przerwy). Rozebrałem gearbox na części pierwsze. Wszystko jest w całości. Z tego co widze styki chyba są rozsunięte za bardzo i ledwo ledwo zwierane. Może pod wypływem temperatury oddalają się za daleko? Zbliżyłem obydwie blaszki do siebie. Jutro to będę testował. Czy może być jeszcze jakaś inny powód?

 

Broń jest sprawna. Przyczyną zacinania jest prawdopodobnie magazynek HiCap, który w pewnym momencie wysypuje kulki do srodka. Może więc to być mocowanie magazynka lub sam magazynek. Spust stawia wtedy opór w połowie drogi i trzeba pokręcić selektorem..

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Broń jest sprawna. Przyczyną zacinania jest prawdopodobnie magazynek HiCap, który w pewnym momencie wysypuje kulki do srodka. Może więc to być mocowanie magazynka lub sam magazynek. Spust stawia wtedy opór w połowie drogi i trzeba pokręcić selektorem..

To była jednak bzdura. Okazało się, że po poprzedniej rozbiórce źle założyłem popychacz na dyszę przez co dysza była nieruchoma. Karabin pluł kulkami przez to, że nie było sortowania kulek i wpuszczane było powietrze do komory hop up zamiast do lufy. Po prawidłowym złożeniu gearbox dalej się zacinał. Spodkładkowałem tak, by zmniejszyć opory w gearboxie. Dałem zębatke tłokową na 3 podkładki (2 grube jedna cienka), środkową na 2 (jedna gruba jedna cienka), a silnikową na jedną grubą. Nic się o siebie nie ociera. Jest przesmarowane. Mega szybkostrzelność jest. Działa bez zarzutu.

Edited by mbobby
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...