Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Kilka godzin temu doszło do mnie takie LiPo :

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?manufacturers_id=180&products_id=7292&name=GE_Power_-_LiPo_-_7.4V_1500_mAh_20C_[1+1]_-_GE-00225-B

 

Poza tym posiadam jeszcze takie LiPo :

 

http://www.emodel.pl/turnigy-lipo-2s-1800mah-20c-74v-p-1384.html

 

Postanowiłem wymienić wtyczki na T, na początku wziąłem się za Turnigy na zasadzie, że lepiej je zepsuć, niż Ge Power.

 

Zmieniłem wtyczkę w Turnigy i okej wszystko działa, więc wziąłem się za Ge Power i tu zaczyna się problem...

Przecinając kable przez nie uwagę przeciąłem dwa na raz... doszło do bardzo krótkiego zwarta(może sekunda) w czasie którego z LiPo wydobyły się biały dym(troszeczkę).

Zmieniłem wtyczkę na T i podpiąłem LiPo do repliki - 0 reakcji(nie coś ala rozładowana batka, a bardziej jakby jej w ogóle nie było), no nic podpiąłem LiPo do ładowarki, która przywitała mnie komunikatem "connection break".

 

Co mogę zrobić, aby przywrócić LiPo do życia ? Dodam, że nie jest spuchnięte itp. Ogólnie wygląda jak nowe(bo i takie jest).

 

Proszę o możliwie szybką pomoc - jutro miałem z nim iść na wypad...

Link to post
Share on other sites

zaraz zaraz,skoro w ładowarce nie wykrywa ogniw to albo są przerwane kable,albo wtyczka jest za długa a piny za krótkie,mi sie nawet batka z wtyczką na mniejsze piny trafiła (Energy Power) trzeba tapeciaka i poucinać plastiku z wtyczki bo złączki do pinów sa głęboko w plastiku,nie masz jakiegoś buzzera albo miernika żeby sprawdzić wartości ogniw? ja u mnie tez zwarłem na sekundę może przewody do balansera jak skracałem wtyczkę ale działa :D)

 

 

pozdro,spróbuj może batka być dobra ;] a jak nie to daj komuś kto to może ogarnie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...