Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta do broni AEG


Recommended Posts

Witam,

Jestem zielony,

Do zamontowanie lunety na moim CA G3 jest potrzebna : - szyna RIS - luneta - mocowanie(montaż)

Te 3 rzeczy, mocowanie jest także konieczne ?

Czy mocowanie szyny RIS jest takie same we wszystkich broniach ?

Czy każde mocowanie pasuje do szyny RIS ?

Czy każde mocowanie pasuje do lunety

 

Chciałbym mieć lunetę od 6x do 9x krotną.

Mógłby mi ktoś pokazać jakąś fajną w przestępnej cenie, razem z RIS i jeśli to konieczne z montażem ?

 

Z góry dzięki.

Sorry że piszę taki głupie pytanie ale wiedzieć chce dokładnie o co tu biega

Link to post
Share on other sites

2 takie same tematy, 1 uzytkownik.

 

1: Montarz jest konieczny, chyba do czegos ta lunete musisz przymocowac, prawda? Chyba ze lubisz zabawy z izolacja oO

 

2: Tak, wiekszosc replik (!) ma szyne 22mm

 

3: Tak, o ile jest na 22mm (wiatrowki maja 11mm)

 

4: Nie, to zalezy od lunety.

 

5: 6-9x jest bez sensowny, do AS najlepiej 4x stale albo 3-7, 3-9. Ale twoja wola.

 

6: Google

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Niepotrzebnie założyłeś 2 tematy te same. Do G3 potrzebujesz szynę od mp5 będzie pasować. Montaż jest potrzebny jeżeli nie dorzucają go do lunety. a co do lunety to po co ci aż 6 krotne przybliżenie nie wykorzystasz tego. 4 krotne według mnie w zupełności wystarczy do asg. Do asg w zasadzie każda luneta powinna być dobra dlatego kieruj się wyglądem wizualnym. http://fotozakupy.pl/luneta-celownicza/delta-optical-entry-3-9x40-md,13695s moim zdanie ta jest fajna z wyglądu

Link to post
Share on other sites

Trudno mi się z tym połapać, ale coś wykminię :icon_razz2:

 

Do G3 masz takie samo mocowanie jak do Mp5, które zakłada się i skręca czterema śrubkami :) O takie - http://allegro.pl/szyna-montazowa-ris-do-mp5-warszawa-i1467483760.html ale są jeszcze wyższe jak chcesz :icon_razz2:

 

Czy mocowanie szyny RIS jest takie same we wszystkich broniach ?

Nie

 

Czy każde mocowanie pasuje do szyny RIS ?

jak mocowanie do lunety masz na 20-22mm to tak

 

Czy każde mocowanie pasuje do lunety

Niekoniecznie, musisz znać średnicę tubusa w lunecie

 

Chyba pomogłem :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jeśli zależy Ci na dobrej lunetce w dobrej cenie, to poszukaj na Allegro lunet GAMO 3-9x40. Zmieścisz się bez problemu w 100 złotych, a czasami nawet za 80-90 idzie dostać razem z przesyłką i montażem.

 

Ta luneta z Taiwana wygląda całkiem fajnie i jeśli chodzi o jakość obrazu - porównywalna z GAMO. Za to ma sporą soczewę, która łatwo może Cię zdradzić przy odbłysku światła. W dodatku ma podświetlenie krzyża, które w 99% przypadków przydaje się wyłącznie do lansu. Bo w trakcie strzelanki, to nie przypominam sobie, żebym miał konieczność użycia podświetlenia.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, ale najpierw trzeba ją dostać ;). Poza tym - zawsze bezpieczniej jak przeciwnik widzi mniejszą "kropkę" w trawie niż "większą" ;). Bo różnica pola powierzchni lunety z obiektywem 40mm i 50mm jest większa niż się może wydawać - około 1/3 większa. A chińskie lunety często i tak nie potrafią wykorzystać potencjału większej soczewy. To jest co prawda moja subiektywna opinia, bo specem od lunet nie jestem, ale optymalna średnica soczewki wyjścia na warunki jakie panują w Airsofcie, to jak dla mnie 32, lub 40mm.

 

Pozdrawiam!

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Troszkę odgrzałeś kotleta, bo mogłeś napisać mi o tym na PW ;).

 

Opis w moim profilu to ironia. Mniej więcej stanowi cytat z bzdur, jakie próbował mi kiedyś wcisnąć klient w sklepie, w którym pracuję.

 

Pozdrawiam.

 

Oki,

na PW do ciebie nie mogłem wysłać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...