Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Zdublowane zasilanie - kolba + grip


Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam pytanie. Sprawa dotyczy "okablowania" gun'a. Mam m'ke ze stała kolbą i w niej też przechowuje baterie. Mam też puchę z laserem która do tej pory miała za zadanie tylko ładnie wyglądać. Czy można założyć dodatkowe niezależne wyprowadzenie do baterii w puszce :?: Służyło by to oczywiście temu iż mógłbym bez większych problemów przełączyć zasilanie do nowego źródło energii 8) Ktoś by powiedział "po cholerę mi bateria w puszce skoro mogę równie dobrze kupić sobie baterie o podobnych własnościach do kolby..." Otóż wole zainwestować teraz w baterie i dodatkowe wyprowadzenie bo planuje za niedługo zamontować sobie Kolbe składana. Tak wiec prosze o opinie i pomysły. Ktoś już czegoś takiego próbował :?:

Z góry dzięki za poświecony czas :)

Kurde zapomniałem... To jest SPC z CA

Link to post
Share on other sites

problem bedzie w GERBOXIE nie ma tam zabardzo miejsca na dodatkową pare kabli oczywiscie dla chcacego nic trudnego.

 

troszke zburze twój koncept ale moze ci sie to przyda

jesli w kolbie i w puszce bedziesz mial jednakowe baterie (typ ogni, pojemność, voltarz)

to gdy podlaczysz jednoczesnie ejdną i drugą to ich pojemnosci sie zdublują a voltarz zostanie taki jak jest tylko trzeba odpowiednio polaczyć.

 

po co przełanczać skoro odrazu moze ciagnąć z obydwu? .

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

witam

 

ja jestes swierzak po probie takiego bajerku w mojej mce, niestety braklo miejsca na kable a zajmowal sie tym kolega z asgshopu i jesli on mial problem wykombinowac jak w gb te kaple poupychac to mysle ze juz sprytniejszego od niego bedzie ciezko znalezc,aczkolwiek ktos wkoncu to pewnei zrobi

 

wystarczy spiad kable na "szytwno"i poprostu jedna batke miec zawsze odpieta

 

myslalem o rownoleglym spieciu batek w celu zwiekszenia pojemnosci,ale dosyc szybko jedna batka sie posypala wiec odradzam

 

tekere

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Można bez problemu łączyć baterie (a w zasadzie akumulatorki) równolegle, ale tylko tych samych producentów o tym samym napięciu i amperażu.

Jeśli chcesz połączyć dwie baterie o różnych parametrach to należy połączyć obie baterie za pomocą diod prostowniczych albo nawet lepiej za pomocą diod shotkyego (mniejszy spadek napięcia) ale trzeba się liczyć ze spadkiem napięcia (0,7V na prostowniczej, 0,5 shotkyego) oraz należy pamiętać o odpowiedniej mocy diod.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...