Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Hej.

Hipotetycznie - mam metalowa atrape mg34 - chce ja przerobic na ASG

 

1: Zalozmy ze mam gerboxa ver 3 i standardowy hop up. Chce magazynek w trommelu. Da sie jakos dostarczyc kulki od spodu?

(mam zero wiedzy na temat elektryczny magazynkow stad pytanie)

 

2.Jakies inne koncepcje teoretyczne jak rozwiazac przerobke?

 

z gory dzieki

Link to post
Share on other sites

Posiadając w/w materiały jedyne co możesz sklecić to coś w tym duchu:

 

http://ww2aa.proboards.com/index.cgi?board=armoryarchives&action=display&thread=6545

 

(z całym szacunkiem dla konstruktora powyższego "gana", ale wygląda to jak ... wygląda :-/ ).

 

Brak wiedzy na temat elektrycznych magazynków, zważywszy że nie jest to kosmiczna technologia - nie rokuje to zbyt dobrze na pomyślne ukończenie prac. Nie jest chyba trudno poczytać/zobaczyć filmik na którym przedstawiona jest praca takiego magazynka?

 

Standartowy hop-up - czyli jaki? Od serii M16/M4 ? Od AK ? Od G36 ? Czy może od P90 ? Więcej konkretów.

 

Teoretycznie taką replikę da się zbudować - i jeśli zakupiona atrapa będzie dobrze wykonana, a my będziemy posiadać odpowiednią wiedzę na temat działania replik ASG, ich budowy, ich akcesoriów, a także różnicach pomiędzy częściami do różnych modeli replik. Jeśli jednak nie posiadamy przede wszystkim tego drugiego, najważniejszego czynnika - lepiej zlecić taką robotę komuś, kto się na tym zna, lub odłożyć pracę do czasu, gdy taką wiedzę będziemy już mieć.

Link to post
Share on other sites

Wiedzialem ze sie tak skonczy.

 

Muj brak wiedzy wynika z tego ze jedno obejrzec drugie rozlozyc . Niebede kupowal elektrycznego magazynka tylko po to zeby go zepsuc uczac sie jak jest skonstruowany.Tak sie sklada ze szukalem na sieci , neistety nieznalazlem wystarczajacych danych.

 

I niezartuj sobie drogi kolego , Ta konstrukcje z pcv znam, i przy niej niepotrzebna mi zadna dodatkowa pomoc.

 

Standardowy hop -up to taki z feedem od dolu tego zreszta dotyczy pytanie i cala trudnosc. Z tych kture wymieniles tylko p90 jest inny .

Tak narawde jaka jest roznica pomiedzy ak a m4 w przypadku custom'a?

 

Pozatym moje zalozenia sa takie ze mam zdeaktywowanego/niestrzelajaca replike mg34 (nie odlew).

http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2/viewtopic.php?f=11&t=12352

To co prawda mg42 ale muj projekt jest podobny

 

Poprzednia opcja zakladala zmodyfikowanie hopa i feed z boku. Jeden z kolego na macierzystym forum twierdzi ze znalazl inne rozwiazanie . Interesuje mnie jak i czy moge we wlasnym zakresie to powtorzyc.

Potrzebny jest dluszy i bardziej zagiety tunel doprowadzajacy kulki i zastanawiam sie co musze o nim wiedziec zanim zaczne prawdzwie dlubanie.

 

http://www.ww2airsoft.org.uk/php/phpBB2/viewtopic.php?f=13&t=6478

Edited by genocyd
Link to post
Share on other sites

A no różnica w komorach z podawaniem od dołu polega na ich kształtach i sposobie regulacji gumki, co raczej ma znaczenie w przypadku customa - jeśli komora będzie zbyt duża lub nie będziesz miał dostępu do regulacji gumki będzie trochę biednie.

 

Tutaj wątek, który może Ci się przydać - zarówno przerobiona w dość prosty sposób komora HU od AK oraz elektryczny magazynek od M16 zabudowany w Trommlu:

 

http://ww2aa.proboards.com/index.cgi?board=armoryarchives&action=display&thread=8200

 

Jeśli atrapa, którą posiadasz, trzyma wymiary oryginału dokładnie, bedzięsz miał pewne trudności kątem nachylenie silnika i jego grubością w stosunku do chwytu pistoletowego.

 

Co do komory - komora od Minimi/M249 CA ma, z tego co się orientuję, wejście od boku (tu jadę z pamięci, więc mogę się mylić !!!) lub od P90 (wejście od góry), także tu zadanie miałbyś ułatwione.

Edited by SturmFJ
Link to post
Share on other sites

Dzieki bardzo kolego

kompletnie przegapile postem prac nad tamta replika. Ostatni raz widzialem ten projekt na poziomie pocietego plastikowego hop upa i koncepcji na magazynek.

Wiem ze raczka bedzie do wymiany.

 

mg4230.jpg

 

Wiesz moze z czego powinienem zrobic tego feed tuba? Jakie on ma miec wlasciwosci w srodku?

Link to post
Share on other sites

Takie rury wykonuje się z rur drucianych (coś jak bardzo gęsta sprężyna) o średnicy wewnętrznej pozwalającej spokojnie przelatywać kulkom. Idziesz do sklepu, prosisz o rurkę drucianą (chyba są stosowane do zabezpieczania kabli i rurek z cieczami), wybierasz taką, gdzie średnica wewnętrzna najbardziej przypomina 7mm i słup kulek swobodnie się przesuwa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...