Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hydepark WLKP


Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

DDDDDDD:

Zapomniałem wyłączyć wtyczkę i przeładowałem baterię o prawie dwie godziny.

 

Podłączam do Gieni. Mówię sobie: nie zadziała nie zadziała nie zadziała D;

Naciskam spust. DZIAŁA!

Przełączam na full auto; rof jak z 11V akumulatorkiem

 

Bateria jest stockowa, zdaje się 8,4V 1000mAh.

Optymalny czas ładowania: 6h 15m + parę minut

Ładowałem: 8h 7m

 

Takie uroki wolnoładowarki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Są tu jakieś spece od Lotnictwa ?

 

Potrzebuję się dowiedzieć jak dokładnie wygląda hełm (czy jak to zwał) polskiego pilota odrzutowca MIG-29

Potrzebowałbym zdjęcia poglądowe najlepiej z przodu i z boku abym mógł zobaczyć jak to wygląda.

 

Pytanie czy taki hełm pilota z MiGa różni się od hełmu pilota F-16 lub SU-22, czy są one takie same.

 

Znalazłem w google trochę takich hełmów, ale jako że się nie znam, to nie wiem które dokładnie używają Polacy i czy są różnice w zależności od maszyny na której lata dany pilot.

 

Jeśli ktoś wie i może wskazać na przykładzie zdjęć to z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Siema mam pytanie do znawców wnętrzności replik AEG. Ostatnio skończyła mi się gwarancja na moją broń, więc postanowiłem, że ją otworzę i zobaczę jak to wygląda w środku. I tu właśnie tkwi problem gdy ujrzałem pęknięcie pewnej części :( . Według mnie to chyba nie jest nic poważnego ale ja jestem zielony w tych sprawach. Moja replika to ARES AR-006, a ta pęknięta część to według instrukcji F 91.

Proszę o opinię czy tę część należy wymienić czy nie ?

http://zapodaj.net/0...d229f4.jpg.html

http://zapodaj.net/daafda5ae70a1.jpg.html

Edited by lukidp
Link to post
Share on other sites

Bardzo podobną komorę hopa mam w G36 JG, i według mnie nie musisz się tym przejmować; jeśli nadal strzela to jest OK.

Na tym wyłamanym fragmencie był chyba ząbek który trzyma komorę w atrapie bloku gazowego (po drugiej stronie uszkodzonej części powinien być taki sam).

 

Rozbierając moją Gietę kiedyś mnie denerwowało że cały zespół blok-komora-lufa nie chce wyjść i się blokuje, no to pociągnąłem za mocno... i zjednej strony wyrwałem ten ząbek a z drugiej w plastikowej części bloku gazowego powstała podobna wyrwa jak na twoim zdjęciu. Ogólnie, cały ten mechanizm ma trzymać komorę hu w tym bloku gazowym tak żeby mogła ona chodzić trochę w przód i w tył, tylko głupotą (albo specjalnym zabiegiem marketingowym) jest dla mnie umieszczanie bądź co bądź mocnej sprężyny pomiędzy dwoma plastikowymi częściami.

Usterka spowodowała u mnie to, że nic nie powstrzymywało komory hu od wysuwania się w stronę gearboxa i replika nie przyjmowała kulek; próbowałem jakoś naprawiać, sklejać, zastępować te wyłamane części ale kitowo to wychodziło. Więc zmieniłem taktykę i dodałem do komory hu parę blaszek, które dystansują ją od gearboxa. Wprawdzie teraz opiera się ona na gearboxie, ale a) droższe metalowe komory się do niego nawet przyczepia b) komory takie trzymają wtedy wszystko "na sztywno", a u mnie nadal sprężyna może pracować podczas strzelania. Jeśli ona naprawdę ma pracować. Bo tego pewien nie jestem.

Link to post
Share on other sites

Wracając do pisania docelowego posta:

 

Udało mi się zapobiec wypadaniu kulek przy zmianie magazynków! Zbyt to prowizoryczne żeby zakładać oddzielny temat i jeszcze nie sprawdzone w boju, ale co najwyżej jedna kulka wypada przy wyciąganiu maga. Długo się nad tym głowiłem, bo za każdym razem wypadanie czterech kulek skutecznie odstraszało mnie od przejścia na mid-capy (na razie i tak tego nie zrobię bo mam tylko jednego, ale kiedyś... teraz przynajmniej mogę sprawdzać ile zostało w hi-capie).

 

Moje początkowe pomysły były kiepskie: kawałek gumki recepturki, membrana z dziurką na końcu tunelu w gnieździe, itp. Gdyby spróbować je urzeczywistnić moimi prowizorycznymi metodami to na pewno by nie działało. Lecz pewnego dnia mnie olśniło :icon_idea: i tego samego dnia skończyłem modyfikację z sukcesem.

 

Przepis:

1. Weź taśmę papierniczą (lub izolkę :teeth:) szerokości 18mm

2. Wytnij z niej około 20 kawałków o szerokości ~5mm (możesz docinać na bieżąco)

3. Wsuwaj do tunelu w gnieździe magazynka i wkładem do długopisu przyciskaj równo do ścianek

4. Rób to raz od strony gearboxa a raz od przodu karabinu, na przemian

5. Co każdy kawałek taśmy sprawdzaj, czy kulka wrzucona w tunel nadal wypada

6. Jeśli nie wypada nałóż luźne gniazdo na naładowany magazynek

7. Jeśli kulki wyprysną z magazynka to wygrałeś

8. Jeśli widać kulkę w magazynku ale nie chce wejść do gniazda to musisz zedrzeć połowę swojej pracy (np pęsetą) i przyklejać na nowo, teraz już tylko z jednej strony. Ewentualnie możesz przepchać kilka kulek i zobaczyć czy taśma nie ubije się wystarczająco

 

*kawałki taśmy mogą rozszerzać się lekko ku dołowi (miejsce styku maga z gniazdem) ponieważ chodzi głównie o to żeby blokowały się właśnie przy tym dolnym wylocie, jednocześnie zostawiając tunel w pełni drożnym pod naporem magazynkowej sprężyny.

 

EDIT: sprawdzone na G36K JG

Autor nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia i krztuszenie się karabinu zerwaną taśmą klejącą

 

EDIT2: Bałem się, czy nie spowolni to podawania kulek i nie zaowocuje pustymi strzałami... ale po testach w piwnicy raczej przestałem się obawiać. Moja 8 voltowa stara stockowa świeżo naładowana bateria przez te pierwsze ~60 kulek miała rof jak 11v i pustych strzałów raczej nie było. Ale trudno określić, trzeba by jakiegoś field testu a nie piwnicy.

 

EDIT3: Początkowy rof na tej baterii jest zabójczy... myślałem że to po dwie kulki naraz za krótkim pociągnięciem spustu wypluwa, a to były dwa wystrzały 8O

Edited by N0mad
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...