Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Fundusze,Jak przekonać ...


Recommended Posts

A co powiecie na temat replik SRC i APS?

 

 

 

I teraz jak przekonać do tego rodziców.Bo zawsze jak się do czegoś brałem to mi się szybko nudziło. A teraz jak powiem że chce się zając ASG to powiedzą ze szybko mi sie to znudzi itp.

 

To moze pojade kiedys na paitnball i powiem ze to jest wyj....:P i ze kupie sprzet do tego tzn do ASG itp.

 

co wy na to?

Edited by Michal8
Link to post
Share on other sites
  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesteś pełnoletni, sam decydujesz o sobie, więc po co chcesz wydawać dodatkowe pieniądze na przekonywanie rodziców?

A co do kamizelki, o której nikt nie wspomniał: na początku proponuje Ci zbudować oporządzenie na bazie pasoszelek, są tanie i nauczysz się konfigurować sprzęt pod swoje potrzeby. Na początek dobry może tez być chest rigg, jakiejś dobre firmy, albo kontraktowy.

Link to post
Share on other sites

1. Na początku to proponuje poczytać forum, różne tematy, abyś trochę oswoił się z nazewnictwem, znalazł jakieś przydatne informacje. Dobrze by było jakbyś miał pojęcie o tym, w co chcesz się zaangażować.

2. Co do przekonania rodziców wydaje mi się, że w tym wieku jest to śmieszny problem.

Spróbuj pokazać rodzicom jakiś filmy, najlepiej poszukaj reportaży dotyczących Airsoft'u.

Przedstaw o co tu chodzi (ale żeby to zrobić musisz mieć wiedzę o tym, dlatego patrz punkt 1.)

Link to post
Share on other sites

Nikt Ci nie poda pewnego pomysłu na przekonanie rodziców. Nikt z nas - oprócz Ciebie - ich nie zna, co wiąże się z tym, że nie wiemy co na nich działa. Dla jednych może być ważne to że ich dziecko będzie miało jakieś hobby, a inni chcieliby aby ich dziecko poznało nowe środowiska, nowych ludzi itp Dlatego musisz kombinować, a koledzy dobrze podpowiadają: przedstaw Airsoft w pozytywnym świetle, jako sposób na odreagowanie, poznanie nowych wspaniałych ludzi, nawiązanie nowych przyjaźni, hobby które zmusza do wysiłku fizycznego jak i ciągłej nauki. Jeśli nie przekonasz ich na tyle by dali Ci jakiś hajs, to trudno. Niedługo będą wakacje, zaciągnij się do jakiejś pracy. Popracujesz przez miesiąc i już będziesz miał taką sumkę, że spokojnie wystartujesz w Airsofcie. Możliwe, że rodzice widząc to jak bardzo tego pragniesz, jak bardzo się angażujesz w to co chcesz robić, pomogą Ci później finansowo ;) I się nie poddawaj :P

 

Poszukaj, może masz w domu rzeczy które są coś warte, a ich nie używasz.

Wtedy mógłbyś je wystawić na Allegro i zarobić trochę pieniędzy, a zawsze to coś.

Ja tak robię :P

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze 1 sposób, poczekaj do 18 urodzin i odkładaj każde drobne które ci wpadną , może/na pewno na 18-nastke wpadnie ci coś kasy i nie będziesz musiał się prosić rodziców o kasę - to jest mój sposób, bo niektórych rodziców jest ciężko przekonać do swoich racji bo mówią że nie będą wydawać kasy na głupoty, zabawki etc. więc najlepiej samemu sobie odłożyć i samemu za swoje kupić :)

 

Z pracą w wakacje u niektórych nie da rady bo np. urodziny mają pod koniec wakacji albo po wakacjach ,a raczej nikt nie zatrudni małolata żeby później mieć kłopoty chyba że po znajomości.

 

 

Co do kamizelek to używał ktoś OLV ?

 

I mógłby ktoś rozwinąć wątek zawarty w poście Lesio , tj. dlaczego m14 odstaje od innych produktów CM ?

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mundur i oporządzenie to polecam pełne BW tj. mundur + nieśmier-buty + paso-szelki.

Spodnie od munduru są nie do zajechania, używam ich do pracy, na rower, do domu i wszystkich innych "brudnych" zajęć i jestem naprawdę bardzo zadowolony, a góra od munduru jest wygodna i fajna w użytkowaniu. Paso-szelki też są wygodne i stosunkowo pojemne (drugi chlebak, drugi pokrowiec na manierkę i dwie podwójne ładownice), jak za tą cenę na początek myślę, że nie ma się co zastanawiać (polecam stronkę). Butów osobiście nie mam, ale ma je kumpel i w porównaniu z moimi polskimi 926/mon są naprawdę nieśmiertelne (tylko musisz sobie do nich ułożyć nogę, nie na odwrót :P). Jak dla mnie to tyle jeśli chodzi o mundur :). Pozdrawiam!

Edited by Jackobik
Link to post
Share on other sites

Jeśli twoi starsi są tacy jak moi to nie dziwię się, że chcesz mieć ich aprobatę. Najlepiej raz spróbować i powiedzieć, że ci się podoba. Argumenty:

-to nie tylko strzelanie do siebie ale też

-przebywanie na świeżym powietrzu zamiast grania na kompie (u mnie był 2+ do przodu :D )

-świetny trening dla ciała

-praca w zespole

-obcowanie z przyrodą

 

Pokaż jakieś dobre filmiki na youtube promujące asg jako bezpieczny i pożyteczny sport. Najlepiej takie, które nagrała jakaś znana twoim rodzicom stacja informacyjna typu "wiadomości" czy "teleexpress". Moi wieżą telewizji i stwierdzili, że skoro tak mówią w info to jest to bezpieczne :D

Jak to nie pomoże to powołaj się na dowód osobisty. Ja radziłem sobie w wieku 15-16 lat.

Edited by Hawk995
Link to post
Share on other sites

I mógłby ktoś rozwinąć wątek zawarty w poście Lesio , tj. dlaczego m14 odstaje od innych produktów CM ?

 

m14 Cymy odstaje od najnowszych serii kałachów tej formy. Po prostu jest to starsza generacja, do m14 nie wrzucisz od tak sprężyny m140 bez obawy o zębatki. Natomiast powiedziałbym, że m14 stoi sporo wyżej niż cm.028/031 itp. ładniejsze wykonanie, to, co trzeba, jest metalowe a i gearbox daje rade, można na tym replikę karabinu wyborowego zbudować bez wymiany szkieletu (o ile składa to dobry serwisant).

Link to post
Share on other sites

Dużo osób myśli i twierdzi że airsoft jest dla dzieci :) poniżej 14 roku życia. W końcu zabawki strzelające kulkami... a jakie argumenty na to macie? Ja z takimi ludzmi nie umiem rozmawiać - mam ochotę im ... coś zrobić...

Edited by lukas22
Link to post
Share on other sites

To, że nie potrafisz rozmawiać z własnymi rodzicami to sprawa całkowicie niedotycząca airsoftu i powiedziałbym, że poważna. Nie możemy pomóc Ci podsuwając argumenty, gdyż, jak już ktoś pisał wcześniej, nie znamy Twoich rodziców. Standardowo wspomnieć należy o bezpieczeństwie, formie odstresowania, ruchu, świeżym powietrzu, pracy w zespole, fajnym hobby, kontakcie z rówieśnikami, poprawiania koordynacji półkul mózgu i innych banialukach. Dobrym argumentem jest też "Wolicie, żebym pił w parku?". Tyle. Nikt Ci nie napisze nic bardziej sensownego, bo nie w braku argumentów tkwi problem. Jeżeli rozmawiając z rodzicami masz ochotę im coś zrobić, to nie nas powinieneś prosić o radę.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

Michal18, widze, ze jak zawsze na forum odpowiedzi zaczely okrazac temat.

 

-Podstawowe pytania, na ktore musisz sobie odpowiedziec.

Czy jestes totalnie przekonany do ASG i czy nie zrezygnujesz z tego za jakis rok?, bo wtedy stracisz pieniadze, replike sprzedasz za 70% wartosci, nawet zaraz po zakupie.

-Chcesz rekonstruowac jakas armie czy tylko sie bawic w ASG?

 

Jesli reko to wybierz armie i zobacz jaki maja sprzet. Wtedy mozesz sobie dopasowac powoli wszystko.

------------------------------------------

Jesli chcesz bawic sie w ASG to na poczatek zakup mundur flecktarn wraz z podstawowymi szelkami <koszt okolo 50zl>

 

Gogle faktycznie najlepiej porządne kupić, tak jak wspominali IVO lub X, ale i castogogle za 10zl wytrzymują większość strzałów, a kosztują 10zl.

 

Z replik na start polecałbym Ci raczej wziąć coś w stylu G36 z firmy JG, repliki sa bezawaryjne póki w nich nie grzebiesz. Zakupić możesz też na allegro, tam niektóre sklepy udzielają gwarancji 12m-cznej.

 

Jesli chodzi o baterie to do broni stockowej to wymień najlepiej 9,6V. Zas pojemność czyli mAH to zależy od tego ile godzin sie strzelasz w ciagu i ile kulek wywalasz. Do baterii zakup rozladowywarke, nie korzystaj z żaróweczek i wiatraczków.

 

 

Co do rodzicow, to faktycznie masz 18 lat, chociaz to latwo nam powiedziec, a real jest inny. Proponuje Ci powiedziec, ze lepsze to niz siedzenie z kolegami przy kompach i jakies gry. ASG to sport aktywny i zepolowy, do tego sa duze zloty, wiec sa plusy.

Jesli to zwiazane z twoja pasja to masz dodatkowy atut, jesli z zawodem jaki chcesz to jeszcze lepiej.

Link to post
Share on other sites

Hej !

 

Repliki G36 są-tak jak wspominali moi przedmówcy-dobre na start i póżniej pod warunkiem drobnych lub większych modyfikacji.Sam też polecam Ci replikę M4 od SRC bo jeden z członków mojego oddziału taki karabin posiada i cieszy się nim już jakiś dłuższy czas.Ktoś wspomniał o systemie BB-osobiście bym się w BlowBack nie pchał bo elektryczny BB bez systemu odrzutu to jakiś ponury żart, za który się dopłaca.

 

Oto replika, którą polecam : SRC M4

 

Poruszając temat umundurowania to osobiście nie kupił bym flecktarna bo...nie podoba mi się.Jest to jednak niezaprzeczalny faworyt w dziedzinie stosunku jakości maskowania do ceny.

 

Pytałeś o rękawiczki-ich ceny oscylują w granicach 100 zł jednak na początek idealne będą tańsze wersję rękawiczek do MTB DH (rowerowe pełne).Takie Dostaniesz już za około 40 zł.Myślę też że temat rękawiczek to "rzeka" bo na rynku jest milion propozycji przeznaczonych do różnych celów z czego lwia część nada się do ASG.

 

Najlepsza "kamizelką" na start będzie Chest Rigg, którego na stronie Taiwanguna Kupisz za około 40 zł.Dobrą i troszkę droższą alternatywa jest lekka kamizelka taktyczna z tego samego sklepu : Kamizelka taktyczna AAV

 

Temat baterii do replik pozostawię innym maniakom bo sam nie znam się na tym najlepiej a jedyne co mogę poradzić to zakup DOBREJ ładowarki do baterii bo ta ma duży wpływ na działanie i czas działania ogniw :)

 

Pamiętaj też że NAJWAŻNIEJSZA jest balistyczna ochrona oczu-w grę ABSOLUTNIE NIE wchodzą okulary z Castoramy/Praktikera-to że zdarza im się wytrzymać ostrzał z wiatrówek nie oznacza że wytrzymają kolejne trafienia, mimo że słabsze ! Testowałem kilka typów takich gogli i żadnym nie powierzył bym ochrony mojego wzroku.Dobrą i tanią alternatywą są okulary balistyczne Peltora-ich ceny oscylują w granicach 30 zł a maja wszelkie atesty.

 

Na temat rodziców nie wypowiem się bo nie miałem tego problemu i go nie rozumiem.Powiem natomiast że ASG to dość kosztowne hobby i jeśli jedną z Twoich cech jest "słomiany" zapał to ominął bym ASG bo istnieje realne zagrożenie straty wielu złotówek.

 

Pozdrawiam :)

Edited by DobryDobrodziej
Link to post
Share on other sites

Mi się ciągle wydaje, że nie masz 18lat. A kamizelka zastanów się co chcesz w niej nosić i ile to będziesz nosił, bezsensem jest kupowanie czegoś ciężkiego i dużege kiedy bedziesz nosił tylko 4 magazynki i batonika wtedy albo chestrigg albo pasoszelki. Ja rękawiczki bezpalcowe kupiłem za 25zł, ważne, że mam w nich pewny uchwyt i to mi wystarcza.

Link to post
Share on other sites

No chciałbym iść do wojska,policjant:P Chociaż mama jest przeciwna temu;/

 

Nom tym to mnie już rozbroiłeś. W sprawach tego co będziesz robił przez resztę życia to już chyba mama nie ma nic do gadania. Mojej mamie też się nie podoba, że chcę zostać żołnierzem ale zlewam to i szykuję się do WSO we Wrocławiu.

Link to post
Share on other sites

Powiem tyle, że 430fps to za dużo do budynków a czy wpuszczą Ciebie to kwestia dogadania się z teamem/osobami, z którymi się strzelasz. A co do repliki dobry sprzęt ma dużo szyn więc doczepienie dodatków nie będzie problemem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...