Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Proszę o pomoc w wyborze nowej komory i gumki hop-up do PJ300 od krakmanów (420fps). Chciałbym coś lebszego, niezawodnego. Najlepiej jagby były one ze sklepów taiwangun lub specshop bo tam będe robił zakupy. Doradzicie mi bo na bebechach to ja się nie znam :bialaflaga:

Link to post
Share on other sites

Czarny guarder też daje radę (...)

Chyba w replice która ma powyżej 450-470 fpsów, bo na pewno nie w LR stokowym

Polecam dystanser H od madbulla i będzie oki.

 

A ja nie polecam, tak samo jak systemy energy. Albo przezroczysty Guarder (tylko daj komuś kto naprawdę POTRAFI zakładać taką gumę), albo zielona G&G. Jak nie ma to poczekaj z zakupem.

Link to post
Share on other sites

U mnie działa w stockowym PJ300. Chociaż wydaje mi się że trafiła mi się twarda sprężyna w okolicach m140.

Natomiast u kolegi w praktycznie takiej samej M4 A&K, gumka guarder z dystanserem guarder z zestawu blokowała kulki w lufie. Po wymianie dystansera nawet na kawałek silikonowej izolacji z kabli niskooporowych wszystko działa idealnie :)

Dystanser H zadziała napewno lepiej w takiej sytuacji.

Link to post
Share on other sites

Napisałem, nie w replikach które mają mniej niż 450-470 fpsów. czarny nadaję się do wyższych prędkości i najlepiej do replik snajperskich. Do wszystkiego innego przezroczysty. A napisał Kolega wyraźnie, że ma 420 (pewnie podane przez Krakmanów czyli w rzeczywistości ze 400), jak masz tak radzić, to wcale nie radź. Bo później ludzie wypisują głupoty, jakie to gówniane gumki mają.

 

EDYTA: jak ma przezroczystego i musiał coś zmieniać, to na 99% strzelał ze zbyt lekkich kulek, to raz, a dwa H przy Guraderze wielkie G daje.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

A ja napisałem że u mnie się sprawdza. Opisałem również dlaczego w dwóch innych przypadkach już nie do końca i co trzeba z tym zrobić.

Nie wydaje mi się żebym doradzał coś na modłę "słyszałem że xxx czy yyy jest dobry i do tego drogi więc pewno warto to bierz to ..."

 

PS: Mi krakmani napisali że mam 412 fpsów co potwierdziło się przy okazji ostatniej strzelanki gdzie poraz pierwszy miałem okazję się "przestrzelić".

A mimo to wspomniany przezemnie guarder sprawdza się i to razem z twardym dystanserem z zestawu.

Link to post
Share on other sites

Jazoonn a tak z ciekawosci to ile rodzajow gumek sprawdzales ?

Bo widzisz czesto tutaj ludzie pisza - mam taka i taka i jest ok.

Ale niczego innego nie probowali wiec ... Co to wnosi do tematu.

 

Guarder przezroczysty jest najlepszy jezeli chodzi o osiagi. Ale delikatny bardzo.

GG zielona moze nie kreci tak dobrze - ale ja nie widze wiekszej roznicy, a jest duzo mocniejsza i wytrzymalsza.

Systema czarna i guarder czarny mialy problemy u mnie na replice 550 fps - krecily slabo i na mrozie krecily tragicznie.

Dosc dobra byla guma GP dodawana do komory auga...

Kumpel ma promyka gumke i furrory nie ma - twarda i kiepsko kreci, ale nie do zniszczenia.

 

Nie pisze o stockowych gumach - choc czesc z nich byla dobra.

Trafic tez mozna na chinskie podrobki gumek - teraz to juz nie problem podrobic nawet kolorowe.

 

ps. Roznica miedzy genialna gumka, dobra a srednia jest niewielka... Czesto sprowadza sie do tego ze ktos nie umie hopa ustawic.

Albo nie rozumie ze owszem mozna dostac 20 m wiecej zasiegu ale kosztem okrutnego rozrzutu i trajektorii pocisku.

Slabe gumy najlepiej widac na -10 stopniach na dworze.

Dodatkowo - nie do kazdej dyszy gumka podejdzie ...

Ale bylo o tym pisane setki razy na forum.

Link to post
Share on other sites

Jazoonn a tak z ciekawosci to ile rodzajow gumek sprawdzales ?

Bo widzisz czesto tutaj ludzie pisza - mam taka i taka i jest ok.

 

Nawet gdyby było tak w moim wypadku to musiały być conajmniej dwie, bo jak wiesz orginalnie jest tam jakieś noname czarne bez kołnierza, co nawet też nieźle czasem potrafi działać. W moim wypadku były to dwa rózne zestawy madbulla, systema i wspominany już guarder który u mnie działa najlepiej.

 

Guarder przezroczysty jest najlepszy jezeli chodzi o osiagi. Ale delikatny bardzo.

GG zielona moze nie kreci tak dobrze - ale ja nie widze wiekszej roznicy, a jest duzo mocniejsza i wytrzymalsza.

Systema czarna i guarder czarny mialy problemy u mnie na replice 550 fps - krecily slabo i na mrozie krecily tragicznie.

Dosc dobra byla guma GP dodawana do komory auga...

Kumpel ma promyka gumke i furrory nie ma - twarda i kiepsko kreci, ale nie do zniszczenia.

 

Nie pisze o stockowych gumach - choc czesc z nich byla dobra.

Trafic tez mozna na chinskie podrobki gumek - teraz to juz nie problem podrobic nawet kolorowe.

 

ps. Roznica miedzy genialna gumka, dobra a srednia jest niewielka... Czesto sprowadza sie do tego ze ktos nie umie hopa ustawic.

Albo nie rozumie ze owszem mozna dostac 20 m wiecej zasiegu ale kosztem okrutnego rozrzutu i trajektorii pocisku.

Slabe gumy najlepiej widac na -10 stopniach na dworze.

Dodatkowo - nie do kazdej dyszy gumka podejdzie ...

Ale bylo o tym pisane setki razy na forum.

 

Zgadzam się w 100% i w całej rozcjągłości. Lepiej nie dało się tego chyba opisać :)

Edited by jazoonn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...