Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cyma 028 - pseudo tuning


Recommended Posts

Witam.

Mam jakiś czas swoją cymkę i myślałem nad ulepszeniem jej.

Wiem,pakowanie kasy w ten model to nie za dobry pomysł,

lecz nie mam zamiaru kupywać droższej repliki tylko ze względu na tuning.

Na początku myślałem nad precką,gumką hop siup,teflonfix i mosfet,na samym końcu drewna i wymiana body.

Doradzicie mi co wymienić, aby replika stała się odrobinę bardziej przyzwoita?

Myślę że mogę na to przeznaczyć do 500-600zł , z czasem może więcej.

 

edit: Co do precki,może być trochę dłuższa,ponieważ mam 20-centymetrowy tłumik dźwięku.

Edited by Batory
Link to post
Share on other sites

jak możesz tule przeznaczyć na tuning to lepiej kup sobie CM040, mocniejsze bebechy, większa moc, łatwiejszy dostęp do elementów wewnętrznych, na starcie wymieniasz gumkę hu i jesteś zadowolony tak z osiągów jak i z pracy samego GB a i lufa nie jest zła, ja bym powiedział że to chińska precka, ja swojej wymieniać nie zamierzam. Na dobrą sprawę, nie opłaca się kupować precek innych jak KM Head albo Prometheus, a szkoda ładować preckę za 250 zł do repliki która kosztuje niewiele więcej.

Link to post
Share on other sites

Cymę przypuśćmy, że sprzedajesz za 200 zł, razem masz wtedy 800 zł. Kupujesz cm.042 czy tam pochodny model, po czym dajesz repliczkę do AnR'a i on Ci to pięknie robi. Dla przykładu, mi się udało za 110 zł dorobić mosfet, wymienić gumę, okablowanie i zrobić teflonfix (części w cenie). Widocznie miał dobry dzień bo mosfet dostałem w gratisie :icon_biggrin:

 

Razem wychodzi Ci to bez wysyłek ok. 840 zł. I jest o wiele lepiej niż w przypadku Cymy.

 

Edit.Słyszałem, że lufy w Cymach nowej generacji są lepsze niż w modelach cm.03x/cm.02x więc z wymianą możesz trochę poczekać :wink:

 

Pozdrawiam

 

MarinesPL

Edited by MarinesPL
Link to post
Share on other sites

Gumka Cie wyjdzie 25zł, okablowanie 20zł, mosfet ~30zł.. przy odrobinie umiejętności manualnych nie musisz nic oddawać do AnR'a i bulić za robociznę i wysyłki.

Na dobrą sprawę do styków w V3 dostaniesz się nawet nie rozkładając gearboxa, jedyny problem z mosfetem to to że w wersjach ze składaną kolbą nie ma za wiele miejsca pod pokrywą na niego ale i z tym da się uporać, jak się zdecydujesz na CM.04X ze składaną kolbą to Ci wtedy pokaże jak to wygląda u mnie.

Link to post
Share on other sites

A tam, nielogiczne.

 

Cymę 028 opłaca się tuningować, ale nie opłaca się ładować w nią absurdalnej kasy. Tuning przede wszystkim powinien polegać na wymianie korpusu na metalowy i plastików na drewienka. Jak się ma głowę na karku, to w takiej operacji nie utopimy znacznej gotówki. Pozostałe rzeczy, które trzeba by było wykonać, to zmiana gumy i baterii, uszczelnienia, w ostateczności wymiana okablowania.

 

Tuningi mocowe są nieopłacalne, bo za kasę włożoną w tuning można sobie kupić kałacha od Boyi.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem wymieniamy gumkę, lufkę i w ostateczności kabelki - nic więcej. Za drewno i metal zapłaci więcej niż wartość tej repliki ... doliczając te twoje uszczelnienia, baterie i inne śmieci - wyjdzie ładna sumka. A kupując droższą Cymę masz:

- więcej fps

- nowszy gearbox

- drewno

- stal

- metalową komorę

- i z tego co mi wiadomo (jak napiszę źle proszę poprawić) lepsze kabelki i także lepszą lufę

Edited by MarinesPL
Link to post
Share on other sites

A tam, nielogiczne.

 

Cymę 028 opłaca się tuningować, ale nie opłaca się ładować w nią absurdalnej kasy. Tuning przede wszystkim powinien polegać na wymianie korpusu na metalowy i plastików na drewienka. Jak się ma głowę na karku, to w takiej operacji nie utopimy znacznej gotówki. Pozostałe rzeczy, które trzeba by było wykonać, to zmiana gumy i baterii, uszczelnienia, w ostateczności wymiana okablowania.

 

Tuningi mocowe są nieopłacalne, bo za kasę włożoną w tuning można sobie kupić kałacha od Boyi.

 

ale z drugiej strony dodając do cymki 0.28 150 zł mamy już replikę z serii RK, która ma metalowy korpus i drewno, osiągi także lepsze. Szczerze mówiąc Cymy 0.28/0.31 są dobre do złapania klimatu, strzelasz rok i co miesiąc odkładasz kasę, a po roku sprzedajesz je, dokładasz co uzbierałeś i masz na nowe cm.048.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja jestem zdania że CM028/CM031 to świetne repliki których się nie powinno tuningować. W stokowym zestawieniu ta replika jest po prostu niezawodna, są tanie i cholernie dobre, a z uwagi na ich niską cenę nie opłaca się ich tuningować. według mnie ta replika jest najlepszym wyborem na start i jeśli ktoś nie ma dużych wymagań odnośnie mocy to i dla osób które dłużej się bawią w ASG będzie wystarczalna. Jako, że są tanie można sobie ją zostawić, w razie W. jeśli nasza 'mocniejsza' replika złapie jakąś awarię to zawsze mamy godnego zastępce w zanadrzu. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...