Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jak kupisz lufę długości tej samej co jest w stocku i nakręcisz tłumik dźwięku to dźwięk wystrzału będzie wytłumiony. Jeśli kupisz dłuższą lufę wew. to będziesz miał lekką poprawę osiągów, jak nakręcisz na to tłumik to dźwięk wystrzału nie będzie wytłumiony.

Link to post
Share on other sites

Nieprawda. Tłumik daje OGROMNĄ różnicę. Jednak nie z perspektywy strzelca- GB przy uchu prawie sprawia wrażenie o wiele głośniejszego niż jest na prawdę. Z odległości 10m już jest duża zmiana i tłumiki w ASG mają jak najbardziej sens. Tak więc Yfronus- dźwięk wystrzału, normalny. Ten który się maskuje tłumikiem.

Link to post
Share on other sites

Dwa centymetry nie ale pięć już tak - oczywiście przy lufie dobrej jakości.

W tym MP5 ICSa do wymiany jeszcze dysza.

Włąśnie sobie przypomniałem - stockowa to największa wtopa producenta;

bardzo szczelny zestaw cylindra i głowicy tłoka a dysza totalnie popuszcza.

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Doszczelnioną, wzmocnioną np. Systeme lub Guardera. Deep Fire też.

Powinni mieć na sklepie. Kup wraz z tymi częściami i montażem - bedzie na gwarancji.

 

Pozdrawiam,

Lambert

 

O lufie się nie będę wypowiadał, bo każdy chwali coś innego, jak masz kasę to prometheus, km head też daje radę, nie wiem czy warto pchać się w alu lufy pokryte teflonem (madbull, jbu).

LayLax ( prometheus ) i KMH są równorzędne.

Ja nie widzę różnicy.

Z MadBullem czy JBU problemem nie tyle jest materiał, z którego je produkują co dokładność wykonania.

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

Jeszcze co do tłumików. Zgadzam się z Dexterem. Kupiłem sobie do M4A1 ARESa tłumik King Arms (mają bardzo dobrą opinię) i jak dla mnie zbyt dużej różnicy nie było. Po strzelaniu gadałem z kumplami to mówili mi, że różnica jest ogromna, słyszeli delikatnie pukanie i mieli problemy z zlokalizowaniem skąd padają strzały. Dodam, że M4 ogólnie nie było zbyt głośnie, bo dobrze spodkładkowałem całość i nasmarowałem, z resztą kultura pracy zębatek a ARESie stoi na najwyższym poziomie. Tak więc tłumik ma znaczenie i to bardzo duże o ile jest dobrej jakości. Ja osobiście polecam.

 

PS. Oczywiście warto też dać replikę dobremu serwisantowi żeby wszystko cichutko chodziło, warto też kupić zestaw cichych głowic lub zestaw BU (chociaż ja miałem płaskie) a wtedy wyniki będą imponujące.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Wybrałem dlatego, że to ICS :] Podobno wykonanie tej mp5'tki nawet z tworzywa jest wytrzymałe. Ghost, ja składanie zostawie serwisowi madonion. Kazik, myślę że madonion jest równie pewny co taiwan.

 

Jak włożę do tej mp5'tki M130, to może coś pęknąć? Na stronie pisze, że wytrzymuje do M140 - włącznie

 

No tak, mają wytrzymałość... tworzywa. Spróbuj się na nią glebnąć ;)

 

" Zapewnia prędkość wylotową kulki ok. 420 fps " a ta MP5 ma 330 fps. Nie ma sensu zwiększać mocy FPS bo to jedynie powiększy zasięg lotu kulki o 3 m. Ważniejsza jest lufa precyzyjna i szczelny cylinder niż fps'y. Karabin jest przystosowany do 330, a powiększenie do 420 fps może poprowadzic do pęknięcia jakiejś części.

 

Jak to czytam, to wydaje mi się, że wziąłeś to info stamtąd, gdzie Ci plecy pękły, nie jakaś część.

 

 

Lambert- znowu mój błąd, musze napierw pomyślec zanim coś napisze, chodzi mi bardziej o Na przykład deep fire. Ogólnie to deep fire to znana ceniona firma.

 

 

Mam lepszy pomysł - pomyśl i nie pisz, o. :) Ty zachowasz twarz, my nie będziemy pierdów czytać. Superkowo, nie?

Link to post
Share on other sites
Użytkownik flype dnia 09 kwiecień 2011 - 21:15 napisał

" Zapewnia prędkość wylotową kulki ok. 420 fps " a ta MP5 ma 330 fps. Nie ma sensu zwiększać mocy FPS bo to jedynie powiększy zasięg lotu kulki o 3 m. Ważniejsza jest lufa precyzyjna i szczelny cylinder niż fps'y. Karabin jest przystosowany do 330' date=' a powiększenie do 420 fps może poprowadzic do pęknięcia jakiejś części.

 

 

Jak to czytam, to wydaje mi się, że wziąłeś to info stamtąd, gdzie Ci plecy pękły, nie jakaś część.[/quote']

 

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego nie zgadzasz się z tym postem, jaki jest twój pogląd na jego wypowiedz? :]

Link to post
Share on other sites

No następny się znalazł...

Więc tak:

Wyobraź sobie berette STTi z taiwana, ma około 300 fps, teraz wyobraź sobie snajperkę mającą 600 fps. Według Waszej teorii, że "100fps=3m zasięgu więcej" wychodzi na to, że dobrze zrobiona snajpa TM o w/w osiągach ma zasięg większy o 9m od beretty STTi. :bialaflaga:

Nadal nie wiesz czemu nikt się z tym nie zgadza?

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Wiem, wiem, tylko nie wiem w końcu czy kupować lepszą sprężynę (M130) czy nie. Bo owy flype odradzał mi na początku kupno właśnie z tej przyczyny. Ale teraz skoro nikt się z nim nie zgadza, to może jednak warto mi kupić tą sprężynę? :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

co z tego że mają po 450fps kiedy twój ics będzie miał powiedzmy o ok.100 mniej -

mamy kolegę który ma słabszą replikę od nas o około 60fps i w lesie (oraz wszędzie indziej ) sprawuje się świetnie.

sprężyna powinna być dobrze wykonana a nie twarda ( chyba że zależy ci na osiniaczaniu kumpli)

na zasięgu się to znacząco nie odgrywa. w skrócie - nie peniaj dasz spokojnie radę z tymi chinolami nawet bez większych ulepszeń

Edited by Polak55
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...