Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 year later...

Powiem ci tak miałem m15a4 ca i na 120guardera i na nowej łożyskowanej głowicy tłoka p&j pękł szkielet .Weź sobie lepiej 110 guardera .A i jak byś bardzo chciał tą sp120 to musisz kupić silnik . Bo ten ca muli na nim strasznie i się zacina .A szkielet bierz guardera te po 150 zł i wszystko po dobrym wypodkładkowaniu powinno pięknie śmigać :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, ja natomiast myślę nad taką konfiguracją do mojej emki od CA:

-zębatki ITU guarder

-bore up guardet

-silnik ITU long guarder

-tłok niebieski shs lub ewentualnie pancerny tłok deep fire

-komora HU prometheus +teflon fix

-prec lufa prometheus

-ASCU v2

-Lipo 11.1V

-sprężyna m130 lub m140 Guardera

-Szkielet GB to wzmocniony CA już po sporym przebiegu na innych springach ale planuję go wzmocnić blachami.

 

Co sądzicie o takiej konfiguracji? Co do trybu ognia to głównie semi ale czasem jakiś 3 burst się zapoda.

Edited by dybo
Link to post
Share on other sites

Lepszym setem będzie:

-zębatki 100:200 SHS (jeśli Cię stać możesz wziąć STU Systemy lub 100:200 Prometheusa)

-b-u guarder jest ok

-silnik SHS/element UTU

-tłok SHS z pełną metalową szczęką

-komora KA/Madbull

-lufa prometheus

-Sprężyna sp130/140 (sp to oznaczenie guardera)

 

Wzmocnienie GB blachami też się przyda, ale nie zamontujesz wtedy atrapy suwadła.

Link to post
Share on other sites

ITU guardera mają przełożenie 45:1, przy nim o reakcji na spust mówić nie można ;) Silniki SHS/element UTU są mocniejsze, wydajniejsze, nie pożerają szczotek a do tego tańsze. Podpowiedziałem Ci zębatki 100:200 SHS, są to tanie (60zł) i pancerne, ale nie pracują cicho. Jeśli Cię stać możesz kupić zębatki 100:200 Prometheusa, są równie pancerne, mają genialną kulturę pracy ale są drogie, i to nawet bardzo (350zł).

Link to post
Share on other sites

Ech, chyba aż tak nie oszalałem (jeszcze) żeby dać tyle za zębatki;p Mimo wszystko dzięki wielkie za info:) Nie pozostaje mi nic innego jak szukać tych części w azji:)

 

Pozdrawiam

 

 

Swoją drogą to o te zębatki SHS 100:200 chodzi?

http://shop.ehobbyasia.com/upgrade-part/parts-upgrade-aeg/gears-gear-sets/shs-low-noise-torque-gear-set-for-gearbox-v2-3-100-200.html

 

Napisane, że niby ciche ale nei o hałas się rozchodzi tylko o wytrzymałość i reakcje na spust

Edited by dybo
Link to post
Share on other sites

Podałem link do sklepu z Azji bo się nauczyłem, że ile by przesyłka nie kosztowała to i tak będzie taniej niż w Polsce niestety. Wiem na przykładzie gbb ale też różnice w cenie są ogromne a przesyłka z azji niekiedy kosztuje 8$ dla niewielkich paczek więc większość rzeeczy będzie pochodzić właśnie z Azji. W takim razie zdaję się na Twoją radę odnośnie silnika i zębatek:)

 

Co do tłoka jeszcze pytanie-brać SHS z 14 stalowymi zębami czy z 15 stalowymi żebami zwężonymi (w konfiguracji z zębatkami SHS o których mówilismy)?

Edited by dybo
Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam.

 

Krótka piłka - dł. lufy wew. 363mm + dł tłumika 190mm = 553mm

 

Replika : http://www.specshop....20#!prettyPhoto

 

Moje pytanie: Czy mogę wsadzić do niej lufę precyzyjną o długości 550mm? Czy nie będzie problemu z funkcjonowaniem jak tak zrobię?

 

Lufa: http://www.specshop....50mm_-_M16,_AUG

 

Drugie pytanie: Chciałbym dowiedzieć się, co możecie napisać mi o stockowych podzespołach tej repliki, co mogę w niej wymienić, żeby ją usprawnić?

 

(Zapewne wielu z Was uzna to za pytania nowicjusza - macie rację. Jednak wolę po prostu zapytać niż później narobić sobie problemów, także liczę na was :icon_smile: )

 

Połączyłem bo temat juz jest o tej replice .

S1

Edited by Snipernr1
Link to post
Share on other sites

Nie ukrywam, że już jestem zadowolony z osiągów, jednak pomyślałem, gdybym zamontował tłumik, to czy przy pozostawieniu lufy wew. o dł. 363mm nawet w nieznacznym stopniu nie zmieniałoby to trajektorii lotu kulek biorąc pod uwagę, że musiałaby po wystrzeleniu przelecieć jeszcze dodatkowo długość założonego tłumika, wymyśliłem wtedy, że mógłbym włożyć dłuższą lufę, która byłaby i w tłumiku i kończyła się niedaleko wylotu tłumika, czyli wtedy nie straciłbym tej długości oraz czy po prostu nie ma przeciwwskazań technicznych (bo jeśli jest to jedynie ograniczenie mobilności, jak Szymucha napisałeś, to mi to nie przeszkadza).

Edited by bojowa_koza
Link to post
Share on other sites

Taki będzie dobry?

 

http://www.specshop....p_A_-_451-550mm

 

 

Ewentualnie, jeśli nie, czy mógłbyś doradzić mi jakiś konkretny, który zrobi swoje?

Wolę zadać kilka pytań więcej, nawet typowo 'zielonych', niż potem żałować, dlatego proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuję. :icon_smile:

Edited by bojowa_koza
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

chciałam się zapytać ile ten stockowy gearbox jest w stanie uciągnąć. Mianowicie mam już wiekową replikę jak w temacie i jeśli chodzi o jakieś przeróbki to tylko mam w niej:

- precke 363 mm 6.04 systema

- sp120

- silnik JG neodymowy III gen

niestety reszta stock.

Czy mogłabym do niej wsadzić m130?

Nie chce do niej już dużo dokładać, bo tak jak mówiłam jest już naprawdę wiekowa, ale jak na początek zabawy z air softem służy mi całkiem nieźle : ) aaa no i przy wyżej wymienionej konfiguracji mam obecnie jakieś 420 fps.

Czy wytrzyma ten gearbox jakąś mocniejszą spręzynę czy mam dać sobie siana, dostrzelać ją i kupić w końcu coś co budzi zachwyt?

pozdrawiam : )

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...