Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobry elektryk do 1000zł


Recommended Posts

Witam wszystkich maniaków ASG!

Jestem nowy na tym forum i dopiero zaczynam przygodę z ASG, ale chciałbym zacząć z przytupem:-)Co moglibyście mi polecić karabinów elektrycznych do 1000zł?Ewentualnie jakąś fajną sprężynówke bo gazówka odpada(słyszałem, że są drogie w utrzymaniu?)

Myślałem nad taką giwerą:

http://www.lucas24.pl/produkt/1312/bron-dluga/54229/pistolet-aeg-mp5-a4-tokyo-marui

albo coś takiego:

http://www.taniemilitaria.pl/product_info.php?cPath=49_34&products_id=492

 

http://www.gunfire.pl/product-pol-1152193309-MASADA-Licensed-Black.html

 

Z góy dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem!

Link to post
Share on other sites

Witaj. Nie kupuj ze sklepu taniemilitaria, nie jest polecany - Gunfire jak najbardziej (sam kupowałem), posiadają też serwis (nie wiem jakie ceny). Firma A&K od tej masady robi średniej klasy repliki, które nie ulegają jakimś koszmarnym awariom co miesiąc o ile się ich odpowiednio używa. Kwota jaką chcesz przeznaczyć na AEGa albo springa stawia Cie pomiędzy tańszymi replikami markowymi, z którymi nie będzie wiele problemów w ogóle oraz replikami chińskimi, z którymi problemy się pojawić mogą (acz niekoniecznie). Ze swojej praktyki mogę polecić większość replik A&K/P&J (rodzina eMek) CYMY (wyższo-numerkowe AK, mp5, AEPy) JG (robią nietypowe repliki np. SIG550). Dobra rzecz z made in china jest taka, że wiele komponentów pomimo sprzedaży pod inną marką miało wspólnego producenta, części ich są tanie i całkiem niezłe wbrew pozorom. Wszystko zależy od Ciebie, jeśli lubisz majstrować bierz chińczyka, trochę się do niego z czasem dokupi różnych drobiazgów lub pozmienia, jednak nie wymaga aż tak dużo dopieszczania, więcej rozwagi i ostrożności. Minus to kiepska jakość wykonania body, niedoróbki, słabe malowanie, wiele też zależy od szczęścia co do modelu - hobbysta z drobnostkami sobie poradzi. Jeśli nie lubisz majstrować, nie masz pojęcia jak działa replika asg ani Cie to za bardzo nie interesuje to bierz markowe, niestety za nie wiedzę będziesz płacić serwisantom i to wcale nie mało. Osobiście wole wydać 800 na mke A&K niż CA, tak zrobiłem, miałem możliwośc porównania komponentów, jestem zadowolony z tego co mam. Co do innych firm to się nie wypowiadam.

Edited by Fedajkin
Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega Tomek_GGRS poleciłbym CM'a, ale po części istotne jest czy dana replika Ci się podoba. Według mnie wpierw dobrze jest obadać w miarę możliwości poszczególne repliki, potrzymać, przymierzyć się. Podkreślam że to jest wyłącznie moja opinia na ten temat, można się z nią zgadzać można nie. ACR wiadomo Magpul i inne z tym związane, TM mówią że nie ma lepszego producenta, jak wcześniej wspomniałem Cyma bebechy wytrzymałe i inne parametry jak najbardziej. Jeżeli ja miałbym taki wybór wahał bym się pomiędzy Cymą a TM, lecz biorąc wszystkie szczegóły, za i przeciw polecał bym Cymę.

 

Pozdrawiam:

Griffin89LBN

Link to post
Share on other sites

Ja wybrałem kwa http://www.casg.pl/product-pol-940-Przedsprzedaz-KWA-USA-M4A1-Gen2.html ew http://www.casg.pl/product-pol-939-Przedsprzedaz-KWA-USA-M4A1-CQB-Gen2.html

Więcej info o tej zacnej replice znajdziesz w aeg-1 klasa i m4a1 KWA.

 

 

Pozdrawiam

 

Ja jebie. Nikogo nie obchodzi co Ty wybrałeś, poza tym ta replika przekracza budżet o 100 zł i dolicz batke i ładowarkę...

Link to post
Share on other sites

I dokupić ładowarkę i baterię, co naglę podkręca koszt do 1300-1400 zł. A przecie w pierwszym poście piszę, że budżet wynosi ~1000 złotych. W tej cenie, to od siebie polecam cm.048 albo SPR A&K (do dorwania w taiwangunie). Obie repliki, o ile nie będą katowane oraz zostanie w nich wymieniona gumka HU, dadzą Ci wystarczającą przyjemność z airsoftu, a i jeszcze zostaną Ci drobne na lizaki.

Link to post
Share on other sites

Od razu na start odrzuciłbym TM'a, sam mam, mimo świetnego wykonania i dobrej kultury pracy, nie daje rady z podkręcanymi chińczykami ... Przykładowo, u mnie zasięg to niecałe 36 m, kilka lat temu to było coś, ale teraz to tylko przeciętny wynik. Dalej, masz cm.048m na gunfire.pl - na chwilę obecną najlepszy stosunek ceny do jakości, nie wspominając o stalowym korpusie i drewnie sklejkowym. Z eMek, póki co nie masz dużego wyboru, G&P nie ma, z ICS'ami też średnio. Zostają tylko M4 KWA, które przekraczają twój budżet. Ap ropo M4, podobno świetna i pancerna replika, w sumie to i ja sobie ją niedługo sprawię. O a&k i p&j się niestety nie wypowiem, nie widziałem. Ja na Twoim miejscu albo brałbym Cymę, albo dołożył kilka groszy do KWA. No i tak, pamiętaj jeszcze o ładowarce, te dodawane do zestawu psują baterię. Baterie dodawane do Cymek to także loteria, więc zastanów się nad tym, czy może nie wypadałoby zainwestować w dodatkową.

Link to post
Share on other sites

Jak poprzednicy wspomnieli to warto dołożyć/dozbierać te 250 zł na baterie i ładowarkę mikroprocesorową.

 

 

@mjacekm doradziłem jedyną dostępną teraz emkę 1 klasy (no może ics jest gdzieś dostępny jeszcze), parę osób również doradziło by zainwestować te dwie-trzy stówy w baterię i dobrą ładowarkę. Więc lepiej się już zamknij jak nic do tematu nie wnosisz.

Link to post
Share on other sites

Jak koleś chce do 1000 to doradzajcie mu do 1000 a nie do 1500 xD

 

Jak chcesz kałacha to bier CM 0.48, jak G36 to CM003 albo giety z JG. Nie wiem jak z eMkami ale tu raczej lepiej by było inwestować tak jak harasim mówi.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

W sklepie blacksword cyma jest za trochę poniżej 500. Do tego dobra guma, precka, kable, ładowarka i lipo. O wszystkim można poczytać na forum.

 

Weź ty chłopie/dzieciaku pochodź najpierw kilka latek na strzelanki, obmacaj i zatyraj kilkadziesiąt replik i dopiero doradzaj.

Nie ma to jak doradzanie nowych dla nowych :/

Link to post
Share on other sites

Super konkretna odpowiedź. Wsadzanie na start do chinola gumki, precki i kabli nie ma sensu, co najwyżej samą gumke.

Co do lipo i ładowary, nie polecał bym tego sprzętu nowemu.

Wiesz ile wydasz za wymiane kabli normalnemu serwisantowi? Więcej niż za kable, sumując te wydatki wyjdzie podobnie co za emke kwa + jakas batka.

Na pewno znajdzie ludzi ktorzy mu naladują batke na kilka strzelanek zanim dozbiera na ladoware.

Link to post
Share on other sites

Z tegoż samego powodu ja wolę kupić emeczkę tejże firmy niż walić w Cymę drugie tyle ile ona warta :D Jeśli wisi ci jaka to repla - byle dobra, to bierz jakieś markowe repliki bez zbędnych konwersji czy przeróbek. Normalne M4A1 czy M16A3 od GP, GG czy KWA czy co tam sobie wybierzesz, kosztują w granicach 1000-1100zł nówki.

 

Ale z drugiej strony jeśli on chciałby AK (nie pisał tego wprawdzie ;/), to chyba lepiej grzebać w tej cymie, bo bazą pod tuning to ona jest, a na AK z GG to pewnie i tak go nie stać.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

CM048m 485 + kable modelarskie 20 zł + guma 30 zł + precka 200 zł + ładowarka i lipo 250 (lipo nie jest skomplikowane jak weźmiesz dużą pojemność i imaxa b6 to nie musisz się martwić ani o oto, że się rozładuje, ani o ładowanie) + serwisant 40 zł, a o bebechach cymy krążą już legendy. Wychodzi dokładnie 1025.

Link to post
Share on other sites

Dlatego napisałem, żeby przeszukiwał sobie komis, bo tam często można za 'psie' pieniądze dostać naprawde fajną replikę. Mi się chciało czekać no i znalazłem właśnie takie Ak, jednak nie siedzi w łapie i czeka na nowego właściciela :) ... Współczuje kolesiowi, który założył ten temat. Myślę, że ma niezły mętlik w głowie, o ile chce mu się to jeszcze czytać.

Link to post
Share on other sites

Normalnie to ta cyma po 690-750zł chodzi. To że tam na jakimś xxx sklepie (nie podam nazwy, bo ktoś się o to aferuje xD) znalazłeś pojedynczą sztukę za tyle to nie znaczy że za tyle każdy ją może mieć.

A tak to komis też jest rozwiązaniem.

Edited by PiotrqŚ
Link to post
Share on other sites

CM048m 485 + kable modelarskie 20 zł + guma 30 zł + precka 200 zł + ładowarka i lipo 250 (lipo nie jest skomplikowane jak weźmiesz dużą pojemność i imaxa b6 to nie musisz się martwić ani o oto, że się rozładuje, ani o ładowanie) + serwisant 40 zł, a o bebechach cymy krążą już legendy. Wychodzi dokładnie 1025.

 

Legendą sie staniesz jeśli będziesz pisał takie głupoty, Ja za 2m kabla zapłaciłem 3zł :)

Ciekawe czy kolega będzie zadowolony że zamiast testować nowy sprzęt nie będzie potrafił ustawić dobrze ładowarki.

Odnośnie bebechów cymy, to w porównaniu z tymi zastosowanymi w KWA wypadają naprawdę cieniutko.

Koledze w akm'ie padł tłok po kilku strzelankach i naprawdę nie widzę w tym niczego wspaniałego, nie wspomne że do chińskiego m135 trzeba naprawde dobrego zamiennika.

Emka KWA nie potrzebuje na start niczego do wymiany i strzela celniej.

Link to post
Share on other sites

Widać kolega miał pecha. Z tego co czytałem/ widziałem/strzelałem cyma z wymienioną gumką strzela(z takiej właśnie strzelałem dokładnie cm048s) lepiej niż stockowe m4 G&P. 3 zł za metr i jesz taniej wychodzi. Po za tym w tym sklepie jest, może i nie ufasz jemu, ale pokazujesz taki link gunfireowi on ci daje tą cenę i jeszcze minus 5%. M4 KWA nie macałem więc się nie wypowiem podobno też pancerne. Wybór należy do ciebie czy wolisz m4 czy AK oby dwa pewnie cie zadowolą i będą dobre na pierwszą replikę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...