Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przedłużenie życia repliki


Recommended Posts

Wyczytałem ostatnio że w wielu replikach na początku trzeba wymienić kilka części...

 

 

Chcę się zapytać o to zanim kupię replikę; co powinienem wymienić i ile to będzie kosztowało

 

Odrazu piszę że nie chodzi mi o zwiększenie fps'ów tylko o przedłużenie życia repliki, no do dzieła:

 

Gómka Hu

 

Komora wzmocniona Hu

 

Trochę słabsza sprężyna

 

i słyszałem jeszcze od podkłakowaniu ale nie wiem do końco o co w tym chodzi :happy:

 

Pomożecie?

Link to post
Share on other sites

Pomożecie? Pomożemy!

 

Najogólniej rzecz ujmując, życie repliki wydłuża wszelkiego rodzaju odciążanie części. Słabsza sprężyna, rozsądny ROF, dbanie o zębatki, odpowiednie dokręcenie silnika, no i cały temat akumulatora...

 

Liczą się również szczegóły, jak nie zostawianie repliki ze ściśniętą sprężyną (po każdym strzelaniu na auto strzel raz na pojedynczym).

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o podkładkowanie ; zębatek rzecz jasna , warto zrobić coś takiego bo będą one miały dłuższą żywotność niż zwykle. Oczywiście jeśli podkładkowanie jest zrobione dobrze ;) No i smarowanie GB - z rozsądkiem i umiarem i przeznaczonym do tego smarem ;D

Link to post
Share on other sites

- wtf ??? w jaki sposob jest ona wzmocniona ? poprzez idiotyczna zmiane nazwy i wieksza cene ??

 

 

Od razu pełn bulwers-jestem zielony, kurna, nie wiem czym się różni zwykły hu od 'wzmocnionego'...może np. jest bardziej szczelny czy coś, ja przepisałem nazwę z gunfire i to wszystko

Link to post
Share on other sites

  • W miarę możliwości, używać trybu SEMI, nie AUTO.
  • Przed odłożeniem repliki strzelić raz na SEMI.
  • W zimę tylko SEMI albo i wcale nie strzelać.
  • Podkładkowania nie ruszać, jeśli GB pracuje kulturalnie i bateria trzyma długo.
  • Dbać o baterię (najlepiej zaopatrzyć się w mikroładowarkę z funkcją rozładowywania).
  • Kupić walizkę lub futerał do transportu (bezpieczeństwo + ochrona repliki z zewnątrz).
  • Uważać z HiCapami przy czołganiu, by nie dostał się piach do pokrętła służącego do nakręcania.
  • Nie psikać nigdzie smarem silikonowym.
  • Uważać na chwyt pistoletowy - nie dopuścić by dostał się tam piach lub woda (niektóre repliki, chodzi o silnik).
  • Włożyć słabszą sprężynę można, ale osobiście wolałbym założyć wzmocniony GB (szczególnie do V.2 - ale to zależy od repliki i producenta).
  • Założyć mosfet z AB.
  • Szanować replikę (nie używać jako saperki, używać mózgu i zdrowego rozsądku - replika nie lubi wody, ognia, piachu, błota i upadać).

 

Tyle w skrócie, daruj sobie wymianę gumek i komory - lepiej w ogóle nie grzebać póki działa.

 

Jedyne sensowne upgrade to założenie mosfetu i wzmocnionego GB (chociaż i to nie jest konieczne).

 

I oczywiście, dużo jeszcze zależy od tego jaką masz replikę. Każdy model może mieć inne słabe punkty.

Edited by zb0oj
Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem to nie masz jeszcze repliki. Zamów serwisowo podkładkowanie i wymiane sprężyny na słabszą.

Nie bierz elementa, bo stockowa sprężyna wytrzyma ci dłużej niż cokolwiek z elementa<tylko silniki mają oki>.

Sprężynę weź 90 albo 100 w zależności co siedzi w replice. Nie bierz Guardera, bo ponoć mają zaniżone podane moce i 90=100-110.

Jeśli nie masz tam łożysk metalowych ślizgowych to zamów takie. Najlepiej gdyby w replice były to 8/9mm.

 

Prostsza rada. Kup G36 firmy JG i go nie ruszaj. Kup rozładowywarkę do aku i tyle.

Link to post
Share on other sites

 

Sprężynę weź 90 albo 100 w zależności co siedzi w replice. Nie bierz Guardera, bo ponoć mają zaniżone podane moce i 90=100-110.

Jeśli nie masz tam łożysk metalowych ślizgowych to zamów takie. Najlepiej gdyby w replice były to 8/9mm.

 

 

Słyszałeś że mówiąc takie rzeczy rozsiewasz bezsensowne plotki. (sprężyna) moja stara m100 jakoś nie oszukiwała.

 

 

 

 

Prostsza rada. Kup G36 firmy JG i go nie ruszaj. Kup rozładowywarkę do aku i tyle.

 

A po co?

 

 

 

I teraz ode mnie kup replikę i nic nie rób, za te 100zł dokup baterię. I to będzie najlepsze wydane 100zł w twoim przypadku.

 

------------------------------------------------------------------------------------

 

 

G36...wszyscy piszą że jest dobre, kurcze nie mogę się jakoś przekonać do g36...Jakaś inna niezawodna replika ?

 

Czy jak bym kupił m4cqb od a&k będę tego żałował?

 

 

AK CYMY niezniszczalne i niezawodne...

Edited by zajaszcze
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...