Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm.028 ak47 - awaria


Recommended Posts

Zacznę więc od historii karabinu, mam go od... uwaga... aż jednego dnia! Przez te nieszczęsne 24 godziny karabin postanowił już zakończyć swój żywot. Ale nie obwiniajmy go, podobno ma 2 lata, jest w stanie idealnym i dotąd służył jako wystawa. (ach, te opisy na allegro)... Karabinek należy do ojca, ja mam taki sam. Wystrzelaliśmy z niego może ze 100-200 kulek, po czym, tak nam się przynajmniej zdawało, siadła bateria. Po powrocie do domu podłączyłem ją do swojej repliki i strzelała ona wprost idealnie. Tutaj pojawiła się zaniepokojona mina na naszych twarzach... co mogło się stać? Otworzyliśmy kolbę, wyjęliśmy wszystkie kable i podłączyliśmy je do baterii po raz kolejny. Po naciśnięciu spustu, karabinek nie strzela, a bezpiecznik zaczyna świecić się na czerwono. Otworzyłem małą, białą tubę, w której był zamknięty, i nie wygląda on w żaden sposób źle. Czy ktoś wie, co dzieje się z tą repliką (jakby ktoś przeoczył, cm 028)? Byłbym bardzo wdzięczny za jakąkolwiek radę, szkoda byłoby gdyby kasa za nią poszła w błoto...

Link to post
Share on other sites

Podczas pisania tematu i czekania na odp. ładowałem baterię (tak profilaktycznie). Wyjąłem bezpiecznik i chodzi. Potem ze starszym włożyliśmy bezpiecznik i... też chodzi... dziwne. Najprawdopodobniej coś się tam obluzowało w tej tubie, gdzie był zamknięty, ale teraz działa jak powinno. Dzięki za pomoc, problem rozwiązany!

Link to post
Share on other sites

Jak wyżej. Odłącz na chwilę bezpiecznik i zepnij na krótko na czas testu. U znajomego był dość nietypowy problem bo poluzowała się zębatka na silniku i przesuwała się po osi co powodowało że blokowało zębatkę w GB.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...