Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam! Od razu na starcie chciałem powiedzieć kilka rzeczy. Po 1 jest to mój nowy post. Po 2 jestem średnio zielony w asg, aczkolwiek trochę się znam :) Po 3 przejrzałem forum i tak nie ma podobnego tematu :).

Więc przejdźmy do rzeczy. Tydzień temu kupiłem Ak-74 marki cyma. Dokładnie cm 031 :) Mam do tej marki zaufanie. Przez pierwsze 2-3 dni strzelał wyśmienicie, lecz zachciało mi się lepszych osiągów, to na start wymieniłem gumkę Hop Up na Systemę. Operacja przeszła dobrze, lecz po złożeniu karabin pluł kulkami, dosłownie. Więc rozebrałem karabin i powtarzałem tą czynność wiele razy, bez skutku. Sprawdzałem dystanser, dosłownie wszystko!!! Potem założyłem starą stockową gumkę. Rezultaty nie były piorunujące, karabin co prawda strzelał jako tako, lecz siła i zasięg była mniejsza niż przed operacją, a na deser karabin strzelał w następujący sposób:

- 2-3 Kulki leciały prawidłowo, nawet po zmianie regulacji hop up. Szły jak po sznurku :)

- następna kulka leciała w ostro w dół. Jakby grawitacja była w tym czasie silniejsza :)

- następny strzał kończył się wystrzeleniem 2 kulek na raz.

I to jest przybliżony skutek tych gumek hop up. Właśnie kurier przyjechał z nową gumką grandera :))) W GB nic nie ruszałem, jakby co. Bo się na tym nie znam. Teraz przy systemie kulki strzelają tak samo jak przy stockowej, może nawet delikatnie gorzej. Proszę tych PRO o jakieś porady wskazówki :)

 

 

Dziękuję i Pozdrawiam Bartek. :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Kolega z sąsiedniej gminy Ci doradzi tak: jak się nie znasz, lub znasz, a Twoje działania nie przynoszą rezultatów, to oddaj do serwisu. Ja tak zrobiłem (co prawda nie z gumką a lufą i sprężyną -też cm 031) i strzela na 40-50m jak po sznurku przy dobrych kulkach, trafiam w punkt(mniej więcej).

 

@Price6 Ja ładowałem przez rok i nie odczułem spadku mocy/pojemności. Dopiero jak kupiłem li-pol'a z racji nowej sprężyny to pożyczyłem mikroprocesorową od kolegi.

Edited by lisudml1991
Link to post
Share on other sites
@Price6 Ja ładowałem przez rok i nie odczułem spadku mocy/pojemności.

Przy czym bardzo możliwe, że nigdy nie wyciągnąłeś z akumulatora tyle, ile się da.

 

Zazwyczaj różnica jest najbardziej widoczna, gdy porównujemy dwa takie same akumulatory - jeden ładowany od samego początku mikroprocesorówką i drugi ładowany również od samego początku stockową ładowarką.

Link to post
Share on other sites

Kup nawet najprostszą batimexa za 100złotych, i już dużo lepiej niż tą stokową.

Ps, albo trzymaj się bardzo wyliczeń, z których wychodzi czas ładowania, tą stokową.

 

Ps2, Za około 160złotych polecają imax :)

Jak masz wydawać 100 zł na batimexa to dozbieraj i kup imaxa...

Batimex może być jeszcze gorszy niż stockowa :D

Mam go i jest beznadziejny. Nie ładuje baterii do końca. Padają w połowie strzelanki...

Link to post
Share on other sites

@Stato

 

W imaxie może paść zasilacz, i też w tej sytuacji będzie gorsza od stokowej ;)

Więc nie ma co brać, że trafiła się jedna na kilka która jest do du..y :)

Moim zdaniem batimex jest 10x lepszy od stokowej, co zauważyłem przestawiając się na taką.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o Batimexy, to nie jest z nimi tak kolorowo. Ogólnie jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że trafi się na walnięty egzemplarz. Kiedyś w ofercie sklepu, w którym pracuję mieliśmy Batimexy i prawdę powiedziawszy, to na około 10 sztuk wróciło do nas na reklamacji 4-5 sztuk.

 

Nie zmienia to faktu, że ja również użytkuję Batimexa i od trzech lat nie mam z nim najmniejszych problemów, a akumulatory trzyma w świetnej kondycji.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Grander pomógł choć jest trochę za twardy do tej repliki, gdyż ma za mało fps. Kolega dał mi swoją systeme na sprawdzenie i jest git. Zamieniłem się z nim gumkami na stałe. Zasięg 55m, a nawet jak się podkręci hopa to dalej lecz celność spada wtedy drastycznie. Wale kulkami 0,23 i powiem wam że teraz są za lekkie. Musiałem dostać jakąś trefną gumkę. :(

 

Ps. Patrzcie na twardość gumki.

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...