Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć. Rozglądam się ostatnio za manierką, wpadła mi w oko hamerykańska jednokwartowa. Szukałem w internecie materiału, z którego wykonano kubek. Znalazłem sprzeczne informacje-raz, że to aluminium, kiedy indziej, że ze stali. Jak to właściwie jest? I jeśli faktycznie jest to aluminium, to o rakotwórczości tego materiału trąbi się na wszystkie strony. Czy istotnie twórcy tego kubka nie bardzo pomyśleli o zdrowiu żołnierzy? I czy manierka brytyjska w kwestii kubka czymś się tej różni?

pozdro

Link to post
Share on other sites

Aluminium wpływa na zrzeszotnienie kości co może doprowadzić do osteoporozy. Warunek jest jednak taki, że taki jon z glinem będzie w krwiobiegu (np. korozja płytki stabilizującej kość - oczywiście z dodatkiem glinu Ti6Al4V dla przykładu). Kubki US robione są z dwóch materiałów: większa część ze stali CrNiMo z dużą zawartością chromu i niklu oraz uchwyt, niestety o nim się nie rozpiszę bo jego nie badałem w pracy.

Link to post
Share on other sites

Chcesz jeść codziennie obiad z tego kubka? Ile trzeba by z niego jeść, żeby wchłonąć "odpowiednią" ilość szkodliwych substancji?

 

Owszem, swego czasu było głośno o szkodliwości pewnych materiałów używanych do produkcji sztućców i naczyń, ale dotyczyło to raczej przedmiotów codziennego użytku.

Link to post
Share on other sites

Większość dostępnych na rynku kontraktowych kubków US jest ze stali nierdzewnej, ale jak nie masz bezpośrednio porównania to ciężko jest rozróżnić, który jest ze stali, a który z Alu. Ani do jednego, ani do drugiego magnes się nie czepia, oba matowo-szare, wagowo też zbliżone.

Edited by Sundowner
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...