Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie forumowicze :)

Ostatnio naszła mnie chęć złożenia sobie karabinku. Myślałem nad modelem, i w końcu padło na M4. Wiem, że pewnie nie opłaca mi się składać karabinku od podstaw, ale nie dysponuję 1500 zł od ręki, i chciałbym sobie po kolei uzbierać karabinek, przy okazji ucząc się jak to wszystko funkcjonuje. A mój problem jest taki, jakich części używać, myślałem nad złożeniem całego gearboxa samemu, lecz nie wiem czy kompatybilność części różnych firm mi to umożliwi.

Otóż, myślałem od kupna czegoś takiego:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_128_159&products_id=2651&name=Systema_-_Wzmocniony_gearbox_z_lozyskami_7mm_-_M4,_M16

potem dokupywania cześći, i niechciałbym skończyć z kompletnym gearboxem, bez pasującego body.

Link do body:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_215_245&products_id=6334&name=MeTac_-_Metalowy_Korpus_M4,_M16_-_STAG+MUR_-_TAN

Będę szukał czegoś w tych klimatach cenowych :)

 

Lista części jest długa, lecz chciałbym złożyć replikę do 1500 zł.

Proszę o opinie czy jest to możliwe w tym budżecie, i jaka musiała by być lista potrzebnych części (jakby ktoś miał chwilkę czasu, chodzi mi głównie o gearbox). Chciałbym zbliżyć się jakościowo do replik CA, TM, G&G i składać wszystko na markowych częściach.

Jakby ktoś miał doświadczenie, lub wiedział coś o składaniu replik od zera to proszę o poradę.

 

Dzięki za poświęcony czas.

mlody_94

 

P.S. Nie będzie to moja pierwsza replika, i nie zamierzam się spieszyć z kompletowaniem jej. Na razie latam z cm 0.28 :)

Link to post
Share on other sites

Na dobrą sprawę składanie od zera mija się z celem. Kilka takich projektów robiłem. 1500 to zdecydowanie za mało, ponieważ musisz iść TYLKO moim zdaniem w markowe części, bo przy nich jest jakaś pewność, że będzie to pasować do siebie. Najlepiej kupić bazę i w około niej przerabiać.

Link to post
Share on other sites

Ciężko Ci się będzie zmieścić w 1500zł jeśli zamierzasz kupować tylko i wyłącznie nowe części, oczywiście markowe.

Dam taki przykład, tu masz małą część frontsetu http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3830 dokładnie za tyle samo ostatnio był w komisie kompletny frontset do m16 tej właśnie firmy w stanie bdb. Przykład wyolbrzymiony bo wiadomo, że nie będziesz kupował delta ringu za 110zł(a może będziesz :zastanawia: ), ale mniej więcej pokazuje jakie są dysproporcje między nowymi częściami ze sklepu a używanymi.

Sokoro piszesz, że masz sporo czasu to moja rada jest następująca, szukaj sobie powoli markowych używanych części w bardzo dobrym stanie, w dobrej cenie. Jeśli tak zrobisz na pewno zmieścisz się w zakładanej kwocie.

Jeśli jednak bardzo Ci zależy, żeby części były nieużywane to lepiej czekaj i zbieraj do nowej markowej repliki, a potem sobie ją rozkładaj i uczy się jej działania, bo kupując część po części nie zmieścisz się w budżecie.

Link to post
Share on other sites

Trochę późno na składanie całości ale mogę ci podpowiedzieć żebyś darował sobie to body. Powód?...sam używam takiego tyle że wersji czarnej:P

Plusy - fajne bo Vltor i metalowe...tyle.

Minusy - od początku:

kupione również w Specshop'ie, elementy boczne jak klapka wyrzutnika itp ze śladami rdzy (klapka wymieniona na czarną bo się nie dało ładnie wyczyścić) reszta po zabiegu papierem ściernym ujdzie.

Gearbox po włożeniu i dokręceniu kolby, chwytu i oczywiście z pinami był ściągnięty w prawo jakieś 5mm (konieczne było wstawienie ręcznie ciułanych szyn w celu upozycjonownia - ale działa i komponuje się z komorą).

Po złożeniu body 0,7-1mm szpara między górnym a dolnym spasowaniem elementów(fix izolką)/

Brak otworu na imitację rury gazowej (problem przy konwersji z frontem DeepFire)

Miejsce/ścianka styku sprężynki odpychającej HU nie jest pionowe, o tak |www lecz pod kontem 45 stopni czyli tak /www ...("www" - sprężynka:)

Pewnie jeszcze by się coś znalazło w stylu wyrobienia dziurki po pierwszym przykręceniu śrubki mocującej przycisk zwalniacza magazynka z prawej strony, co skutkowało jego odpadaniem.

A na sam koniec dorzucę, że upper receiver pękł mi po całości ale to już z mojej winy i nie idzie go łatwo dokupić bo Specshop już od 6miesięc niema tego body a Chińczyk już od 11 dni mi wysyła zamówiony więc ogólnie jeśli masz duszę majsterkowicza i chcesz Mkę z duszą, łzami i potem to osobiście jestem bardzo zadowolony a efekt widać na zdjęciu w moim profilu:)

 

P.S. MeTac = Big Dragon (BG)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...