Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Aimpoint Comp4


Guest gecko123

Recommended Posts

Guest gecko123

Witam,

 

na forum jest wiele o aimpointach, lecz głównie kopiach modelu Comp2, a co z Comp4? Ma te same wady, również występują problemy z pokrętłami? Warto się pakować w to? Czy chinole są warte uwagi, czy od razu brać KA?

 

Linki:

 

A.C.M.

MeTac

KA

Link to post
Share on other sites

Mam tegp METaca i prawdę mówiąc jakością optyki niewiele odbiega od chińczyków. Ma też poważną wadę jaką jest bardzo miękki stop aluminium z jakiego jest wykonany (co za tym idzie bardzo szybko padają i zakleszczają się gwinty oraz rysuje się od najdrobniejszych otarć). Do zalet (a w zasadzie do normalności) mogę zaliczyć o niebo lepsze pokrętła od produktów acm oraz zasilanie baterią AA (ekonomia pracy).

Ale i tak w zasadzie jestem z niego zadowolony.

Acm wiadomo, trudno trafić na porządnie wykonany. King Arms prawdę mówiąc to też chinol tyle po nico lepszej kontroli jakości. Optyką też niewiele odbiega od zwykłych chińczyków ale jest nieco lepiej. Pokrętła bez zarzutów, ale zasilanie crką moim zdaniem nieco kosztuje.

Ale wybór jest Twój.

Link to post
Share on other sites

Mojemu CompM4 leci już drugi rok i ma się dobrze. Jestem z niego bardzo zadowolony.

 

Mój egzemplarz to chińczyk, kupiony u Krakmanów w styczniu 2010. Aczkolwiek te które mają obecnie w ofercie to już jakieś inne CompM4, mój zasilany jest jednym paluszkiem, ma oznaczenia i w zestawie miałem killflasha. Pokrętło też wygląda nieco inaczej. Dodatkowo pokryty jest ładną, matową farbą która trzyma się bardzo dobrze. Z pokrętłem - w przeciwieństwie do CompM2 wszelkiej maści - problemów nie miałem. Kropeczka również jest bardzo fajna - malutka, okrąglutka i bardzo wyraźna.

 

 

Ze wszystkich kolimatorów jakie miałem (Eotechy, Aimpointy, itp), tego lubię najbardziej - ze względu na wykonanie i walory użytkowe. Aczkolwiek nie wiem jak się ma obecna jakość sprzedawanych chińczyków, możliwe że trafiła mi się perełka ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...