Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Bateria - nagrzanie


Recommended Posts

Witam. Mam problem z baterią w mojej replice.

Po ok. godzinie strzelania i 1000 kulek wystrzelonych wyczerapła się. Gdy ja wyjąłem okazało się, że jest okropnie gorąca, a z jednego, jakby to nazwać - akumulatorka zeszła ta okleinka kolorowa. Replika to Steyr Aug JG, a bateria standardowa JG 8,4v 1100mah.

Chodzi o to, czy mogę jej używać, czy nadaje się tylko do wymiany?

Ile ładować taką baterię?

Z gory dzieki

Edited by kamileek12
Link to post
Share on other sites
Czym ładowałeś?

przeczytaj to co on napisal.

Witam. Mam problem z baterią w mojej replice.

Po ok. godzinie strzelania i 1000 kulek wystrzelonych wyczerapła się. Gdy ja wyjąłem okazało się, że jest okropnie gorąca, a z jednego, jakby to nazwać - akumulatorka zeszła ta okleinka kolorowa. Replika to Steyr Aug JG, a bateria standardowa JG 8,4v 1100mah.

Chodzi o to, czy mogę jej używać, czy nadaje się tylko do wymiany?

Ile ładować taką baterię?

Z gory dzieki

normalna rzecz. podczas ladowania i wyladowywania ( zwlaszcza gwaltownego ) czesc energi elektrycznej jest zamieniana na cieplo.

 

wzor na ladowanie :

( 1.4 x pojemnosc bateri ) : prad ladowania = czas ladowania

 

dla przykladu

( 1.4 x 2500mAh ) : 250mAh = 14h

Link to post
Share on other sites

1000 kulek to mnóstwo! A zakładając, że nie strzelałeś równomiernie przez godzinę, to w niektórych chwilach pewnie ostro jechałeś tę klamkę...(A i pewnie strzelanka nie trwała godzine...) Jak batka ci teraz nie zadziała, to wcale się nie zdziwię.

Link to post
Share on other sites

1000 kulek w godzinę? Da się?

Bezpiecznik się widocznie przegrzał...

 

Wytłumacz mi, jak może się bezpiecznik przegrzać?

 

Najwyżej przepalić się może. A i tak nie każda replika ma takowy.

 

Dalej stawiam na wysoki opór na kablach (brudne styki, silnik) lub zwarcie na kablach.

 

Chociaż, 1k kulek w godzinę to też duży wysiłek i całkiem możliwe że dlatego batka zachowała się tak.

Link to post
Share on other sites

1000 kulek na bateri 1100mAh 9 która tyle to miała deklarowane a faktycznie miała sporo mniej) jest bardzo dobrym wynikiem.

Niestety ale zbyt obciążałes batkę na replice, która źle jest złozona i pobór prądu był potezny, ogniwa pracowały na granicy maxymalnego prądu jak z siebie moga dać.

bateria do kosza, kupić nowa, replikę dac na serwis w celu czyszczenia, smarowania i podkładkowania i wymien kable i wtyki od razu na lepsze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...