Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Powitać!

Mam małe pytanko jaką byście polecili kaburę pod ghillie, a mianowicie udowa czy na pas? A może jakieś inne rozwiązanie? Dodam że ma do niej wejść Glock 18c.

Edited by VIPER-RT10
Link to post
Share on other sites

A przy strzelaniu z pozycji siedzącej?

EDIT: Mniej mi chodzi o wygodę dobywania z pozycji siedzącej, bardziej o piaszczenie się klamki i wduszanie się kabury w rzyć.

Edited by kubabuda
Link to post
Share on other sites

Eh..

 

1. Kup w pasmanterii zielone paski mocnego materiału o szerokości 20-30mm.

2. Spruj przy udzie (najlepiej bliże zada) fragment juty gdzie chciałbyś trzymać klamkę

3. Naszyj 'poziomo' paski

 

Abrakadabra.

 

Masz pasy montażowe na ghillie. Teraz wystarczy że zrobisz jutowy pokrowiec na kaburę. W przypadku zdjęcia kabury możesz zrobić 'panel ghillie' (fragment materiału obszyty z jednej strony jutą, a z drugiej strony pionowymi pasami montażu z klipsami) który zasłoni taśmy.

 

Poradnik z cyklu: Zrób to sam by Seether.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Ja robię inaczej. w zależności od sposobu działania. Czyli czy z obserwatorem działam na odległość wyciągnięcia ręki czy w oddali. Jak blisko się znajdujemy montuje kaburę na wysokości prawej łopatki. Skierowaną lufa do góry. Dzięki temu łatwiej mojemu obserwatorowi korzystać z mojej broni a mi z jego. Natomiast jak na odległość to mam wzdłuż pasu ułożoną chwytem do góry. Montuję ją na pasie. Natomiast jeśli chodzi o wydobycie wszystkiego z pod ghilla to cóż. Mam go jako dodatkową bluzę rozciętą po bokach i z założonymi fastexami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Czyli zakładasz, że jak obserwator jest blisko, to zawsze kiedy będziesz musiał wyciągnąć broń awaryjną, będzie leżeć po Twojej prawej stronie na wyciągnięcie ręki?

Nie podoba mi się to. Może być tak, że zostaniesz sam z klamką na łopatce i nic z nią nie zrobisz, kiedy będziesz jej najbardziej potrzebował.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tu się zgadzam. Przy obu konfiguracjach mam dobry dostęp do repliki jednak owa opisana pozycja wraz z obserwatorem nie jest aż tak wygodna. Dalej cóż często zakładam kaburę na lewą rękę mimo tego ze jestem praworęczny ale to w działaniu samemu. Jest to spowodowane ze czasem chodzę z dwoma brońmy na raz. W prawej snajperka z kolba pod pachą a w lewej krótka często podpieram nią łoże od snajperki. Dziwne działanie ale wbrew pozorom wygodne. Choć jak mówią o gustach się nie dyskutuje.

 

Wyjeżdżam teraz na obóz i nie będę miał czasu. Ale jak wrócę możliwe ze wkleję zdjęcia poglądowe. Jak i mam nadzieje ze na obozie dokończę Ghilla. Pewnie dzieciaki mi pomogą na obozie.

Edited by kelo
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...