Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czy opłaca się naprawiać


Recommended Posts

mam pistolet sprężynowy wingun sport 601(taki) i przy przebiegu około 3k kulek popsuł się, opis usterki:

na początku po przeładowaniu sam strzelał , teraz nawet tłok nie zahacza się (nie wiem jak to opisać).

Po naciągnięciu tłok powinien zahaczać się , a po naciśnięciu spustu zostać wypuszczony, a u mnie zostaje wypuszczony bez naciśnięcia spustu.

Rozebrałem go i doszedłem do wniosku ,że musiało wytrzeć(albo uszkodzić) się to coś na tłoku , co zahacza się o element spustu(podejrzewam tak dlatego ,że tłok jest jedynym wewnętrznym elementem wykonanym z plastiku , reszta aluminium), nie wiem dokładnie , bo rozebrałem go tylko powierzchownie(nie jestem dobry w naprawach)

Chciałbym wymienić tłok ,ale mój pistolet jest raczej rzadko spotykany , więc wątpię ,żeby dało się kupić pojedynczą część.

 

Kupiłem go w specshopie i chciałbym go oddać do ich serwisu , ale czy się opłaca , skoro pistolet kosztował 75zł?

 

ps. moja diagnoza może być błędna i mogę się mylić co do niektórych kwesti, w końcu jestem zielony :)

Edited by maskiu
Link to post
Share on other sites

Tylko NAJPIERW ich spytaj, ile to będzie kosztowało. Powyżej 3 dych bym w to nie wchodził... Wybór jest Twój. ;)

 

Martwi mnie tylko jedno, w regulaminie ich serwisu jest napisane: "W przypadku rezygnacji klienta z usługi serwisu po dokonaniu rozpoznania i wyceny naprawy naliczany jest koszt 50zł."

 

czyli jak wycenią naprawę na 50zł , a ja zrezygnuje , to i tak będę musiał płacić 50 zł

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...