Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam,

 

Chcialbym dowiedziec sie czegos wiecej na temat tych okularow G&G:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_44_168&products_id=2603&name=Okulary_-_G&G_-_Przezroczyste

 

Poszukalem troche i nie znalazlem za bardzo przydatnych informacji na ich temat (na oficjalnej stronie G&G w ogole tych okularow nie ma). Jestem na kupnie nowych okularow i mam te "na oku". Dlaczego te? Kumpel, dlugi juz czas, uzywa tych wlasnie okularow i sobie chwali. Problem w tym, ze z tego co mi mowil, nie robil zadnego testu wytrzymalosci. Pare razy dostal w okulary i nic sie z nimi nie stalo, ale bardzo prawdopodobnym jest ze zadne z trafien, nie bylo z repliki 400+ fps.

 

Do tej pory uzywalem/uzywam I-vo, ale nie jestem z nich zadowolony. Chodzi o wygode/dopasowanie do twarzy. Po prostu zle leza, sa niedopasowane, zsuwaja sie. Lekko bo lekko, ale jest to uciazliwe i wkurzajace, i co najwazniejsze - wplywa na pogorszenie widocznosci etc. Jak latwo sie domyslic, przymierzylem kiedys okulary kumpla i pasuja idealnie.

 

Zastanawia mnie troche ich niska cena, jak i to ze tak malo o nich opinii...

 

Jesli ktos ich uzywal, to prosze o opinie.

 

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kolego Tomaszek, czy możesz uzasadnić dlaczego je dyskwalifikuje "Klasa Wytrzymałości F" ?

Z pewnością nie masz na myśli faktu, że klasa F oznacza wytrzymanie uderzenia z prędkością 45 m/s przy uderzeniu STALOWĄ kulką o gramaturze 0.86g ? Bo nie wiem jak u Ciebie ale my strzelamy miękkim kompozytem :).

Więc na pewno masz jakiś inny, dużo istotniejszy argument - chętnie go wysłucham.

 

Pozdrawiam,

Weq

Link to post
Share on other sites

E, no jasne, sam miałem do czynienia ze snajperem który walił z 0.43 metalowych z bodajże Tanaki. Tyle, że nie z przyłożenia ;)

Oczywiście, że klasa F to graniczna wartość, tylko, że słowo "dyskwalifikuje" sugeruje, że są totalnie do luftu. A moim zdaniem ryzyko, że ktoś z przyłożenia z 600 fpsów wywali z metalowej kulki 0.5g jest porównywalne do tego, że Ci się akurat zsuną z nosa, albo ktoś trafi w szczelinę.

ESS Ice są godne polecenia ale (cena z military) są też 5 razy droższe :) - i o tym też nie należy zapominać.

 

Ale możemy się umówić - na najbliższym strzelaniu przywalę serią z przyłożenia w moje G&G; powinien byc kolega, który ma >500fps

 

Pozdrawiam,

Weq

Link to post
Share on other sites

Okulary nigdy nie maja klasy wiekszej niz F ...

Jedynie gogle maja wyzsze.

Sama konstrukcja okularow (z tego co pamietam ale nie biczujcie) uniemozliwia uzyskanie wiekszej klasy.

Gdybym sie mylil - prosze o linka do okularow (nie gogli) ktore maja lepsza klase.

Link to post
Share on other sites

Tak jak pisali poprzednicy - klasa F w przypadku okularów jest największa. Trzeba tu lekko uważać, bo w tym wszystkim chodzi o to, żeby to okulary wytrzymywały trochę więcej - żeby miały zapas wytrzymałości. Moje poprzednie okularki Castomiaraki, pękły przy drugim strzale z 300 fps, teraz mam Peltor Tora, które wytrzymują o wiele więcej. Ta sama sprawa ma się z Ess Ice, które także mimo klasy F, wytrzymują o wiele więcej.

 

Zdaje mi się, że ktoś kiedyś pisał, że te okulary G&G są dziadowe, ale nie pamiętam.

Link to post
Share on other sites

Tomaszek - nie wprowadziles w blad.

Klasa F oznacza wlasnie ochrone przed kulka 0.88 g przy predkosci 45 m/s.

B - 120 m/s

A - 190 m/s

 

Klase B moga miec tylko gogle.

Klase A - maja tylko ochraniacze na twarz (mam taka maske z castoramy - plexa ma naprawde przegieta grubosc).

 

E=0,5*m*v^2.

Wiec - E=0,5*0,88*45^2=891

Dla kulki 0.2 - 897/0,1=8970(z tego pierwiastek) - 94 m/s

Wiec teoretycznie wytrzymalosc okularow (kazdych !) klasy F wynosi tylko 94 m/s dla kulki o wadze 0.2 g

Druga sprawa to taka ze wiekszosc producentow stricte do asg - znacznie przekracza ta norme i daje duzo mocniejsze szkla.

 

Problem jest tylko taki ze nie moga tego oznaczyc jako B (dla porownania B chroni do 250 m/s czyli ponad 700 fps).

 

Dlatego ... kazde okulary nalerzy przestrzelac replika conajmniej 500 fps z bliska.

Link to post
Share on other sites

Sam kiedyś używałem tych okularów, teraz leżą w szafie i sie kurzą.

 

Przed chwilą wystrzeliłem ok. 150 bb w miejsce gdzie szybka jest najcieńsza oraz w oprawki i zostają tylko białe ślady po kulkach, które schodzą po przetarciu szmatką.

 

Replika 450 fps.

Link to post
Share on other sites

Wiec - E=0,5*0,88*45^2=891

Dla kulki 0.2 - 897/0,1=8970(z tego pierwiastek) - 94 m/s

Wiec teoretycznie wytrzymalosc okularow (kazdych !) klasy F wynosi tylko 94 m/s dla kulki o wadze 0.2 g

 

Mi wychodzi z grubsza tyle samo. Kluczowe jest to, że kompozyt sie rozwala w odłamki, a stalowa kulka nie. Stąd praktyczna stosowalność tych okularów w aSG (czy każdych innych F). Zgodzę się, że przetestować należy, ale to zmienia faktu, że są godne polecenia, zwłaszcza przy tej cenie.

 

Pozdrawiam,

Weq

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...