Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabura udowa - TM Hi-capa 5.1


Recommended Posts

Witam.

 

Poszukuję kabury do Hi-Capy 5.1 od TM. Jestem niemalże pewien, że kabura na colta 1911 będą akurat. I tu jest problem, bo chciałbym kaburę udową z tworzywa (nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa, ale chodzi mi o TAKĄ). Niestety w Polsce tego typu kabury są głównie do glocków. Ta co podałem odpada z powodu koloru. Chcę czarną lub oliwkową. Przeszukałem już sporo sklepów i nigdzie nie mogę znaleźć interesującej mnie kabury (ew. są ale za drogo). Jednak na pewno nie sprawdziłem wszystkich sklepów w Polsce. Tylko te podane na tymże forum i to co mi wujek google pokazał.

 

Budżet to około 100zł.

 

PS.

Czy takiego typu kabury dobrze się spisują? Dobrze trzymają broń i są wygodne?

 

 

EDIT:

Zapomniałem dodać. Kabura na prawe udo.

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Widać, że się nie znasz.

Do autora: odpuść sobie tanie, chińskie materiałowe kabury. Zastanów się również, czy faktycznie potrzebujesz kabury udowej. Bo ze sztywnych udowych kabur do Colta najsensowniejszy będzie Safariland lub Serpa - obie drogie i trudno dostępne. Może zwykła sztywna kabura na pas Ci wystarczy?

Moja propozycja

Jeśli zdecydujesz, że faktycznie potrzebujesz kabury udowej to możesz dokupić panel udowy i mieć bardzo uniwersalna kaburę.

Link to post
Share on other sites

Tylko nie wiem, czy byłoby wygodne noszenie kabury przy pasie od spodni, pod bluzą od munduru. Czy nie przeszkadzałoby to w wyciąganiu broni?

 

Dodatkowo muszę w czymś trzymać dodatkowy magazynek, a jak na razie nie posiadam, żadnego szpeju.

 

PS.

"Produkt chwilowo niedostępny"

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Te kaburki eagla też wysoko stoją, ~300zł...

 

No to jakbym wyskrobał kolejne 100zł, czyli mając już do dyspozycji 200zł to znajdzie się coś?

Ale wtedy to już koniecznie na udo + ładownica na magazynek.

 

PS.

Szkoda, że propozycja Pietraszki jest niedostępna...

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia zdecydowanie nie polecam Ci kabur udowych z tworzywa sztucznego. O wiele lepsze są kabury wykonane z cordury. Od kilkunastu lat je uzytkuje i jestem z nich bardzo zadowolony, jak masz budrzet niewielki to polecam produkty firmy IwoHest (patrz w Specshopie, http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=104_82_123&products_id=2689&name=IwoHest_-_Kabura_Udowa_P99_-_Czarna), ale nie wiem czy znajdziesz akurat taką do 1911.

 

Jeżeli potrzebujesz ładownic koniecznie na udo do magazynków, to polecam wskoczyć na stronkę Mivo Military i tam sobie wszystko dobierzesz, panele udowe i ładowniece (w jakicm kamuflarzu bedziesz chciał i z jakiego materiału - nulon lub cordura, którą zdecydowanie polecam).

 

Zdecydowanie ogradzam zakup zaprezentowanej za 50 zł chininy. Lepiej szyć samemu, może dłużej wytrzyma. Poza tym kabury z jednym tylko zapęciem słabo trzymają broń i istnieje ryzyko, że ją w czasie strzelanki zgubisz (więc oszczędność się nie opłaci).

 

Co do pomysłów, aby zakupić kaburę za pas, również odradzam. Udwowa znacznie lepsza. Z kabury na pasie wyciągnięcie broni zajmuje o wiele więcej czasu, a przy udowej masz ją zawsze pod ręką. Poza tym kurtka czy bluza nie będą Ci jej przysłaniać i nie będziesz musiał jej szukać pod nimi, jak będziesz chciał jej użyć.

Jeżeli chodzi o ładownice do magazynków, to montuj je po lewej stronie, jak jesteś praworęczny (nie będziesz musiał się nie widomo jak wyginać lub przekładać broni do drugiej ręki). Z praktyki polecam również trzymanie magazynków do broni na panelu udowym (broń na prawym udzie, magazynki na lewym lub na odwrót).

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie

 

Haptacz, uważaj na kabury z tworzywa dedykowane do M1911.

Parę tygodni temu przymierzałem swoją hi-capę do kabury IMI Defense - nie pasuje.

Problemem jest kształt kabłąka - Colt ma zaokrąglony a Hi-Capa bardziej "kanciasty".

Sam od dłuższego czasu szukam dobrej kabury i na razie nic nie namierzyłem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...