Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spadek mocy przy trybie full-auto


Recommended Posts

też o tym myślałem. Specjalnie dla tej lufy piłowałem zarzaski od komory.

Jak siedziała normalnie, to kulki latały na dosłownie 10 metrów, jak spiłowałem, i zrobiłem trochę po swojemu, zasięg się poprawił, ale nie tak, abym był zadowolony. A przede wszystkim skupienie.

Guma z lufą ciasno wchodziły do komory, więc nie stawiałbym aż tak na doszczelnienie. Aczkolwiek wyjmę gumkę jeszcze raz, i złożę. Czasami pomaga:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Odgrzeję kotleta. Od niedawna mam chrono, które umożliwia pomiar na auto z zapisem ok 40 strzałów.

O ile na singlu problemu nie ma( 390 fps +-2 na 0.25), to na auto fpsy spadają do 330-350 ze sporym rozrzutem.

Szczelność w całym układzie na poziomie strzykawki. Dziwi mnie taki spadek,bo rof powalający nie jest 19-20 bb/s.

 

Wiem,że wpływ na to ma wiele czynników. Głównym podejrzanym u mnie jest smar.

Stosuję łt43, w sumie minimalną ilość(temperatura pokojowa). Polecacie coś mniej lepkiego?

Zastanawiam się jeszcze nad wywaleniem opóźniacza,lub cięciem popychacza. Ma to sens przy tym rofie?

 

 

 

Czy jakiś magik może się podzielić swoimi doświadczeniami?

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Dobrze mierzy,porównywałem z dwoma virtecami.

Fakt,że na semi,ale wierzę w pomiary. Nie obserwowałem toru lotu kulek bo nie mam tu za bardzo gdzie postrzelać.(blokowiska do okoła).

 

Jakie macie setupy w waszych high rps'owych replikach?

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Nie ma być idealnie, ale skok rzędu 50 fps w dół i świrowanie w tych okolicach chyba o czymś swiadczy.

Zjeżdżam na swieta do domu, to zabiorę wszystkie narzędzia i będę myślał dalej.

Na start na pewno wyleci łożysko z tłoka, zrobię serek szwajcarki, i do testów zastosuję gesty olej silikonowy do cylindra.

Jednak nadal proszę o wskazówki przy takim setupie.

Link to post
Share on other sites

Stosujesz ŁT43 w cylindrze ? Na zębatkach spełnia swoją rolę bardzo dobrze, do cylindra jest za gęsty. Spróbuj rzadkiego olejku silikonowego i zrób tylko delikatny film na wew. stronie cylidra. Głowicę tłoka i oring zostaw suche.

 

Sprawdź czy dysza nie ma zbyt dużego luzu na głowicy cylindra.

 

Jaką głowice tłoka masz ?

Link to post
Share on other sites

Tu macie kompletny setup:

 

Szkielet JG,ala KWA

Zębatki wzmocnione, stalowe 18:1

Łożyska stalowe 8mm SHS

Głowica cylindra alu SHS

Dysza SHS Ak krótka

Popychacz dyszy SHS

Opóźniacz popychacza SHS

Tłok SHS 14 stalowych zębów

Glowica tłoka POM SHS Czerwona

Cylinder typ 2 Mosiężny

Silnik neodymowy SRC MAGNETAR

Kable modelarskie 1.5mm + T-deany

Nowa kostka stykowa SHS

Stalowy przerywacz ognia SHS

M125 ST ELEMENT

Stalowa prowadnica sprężyny SHS

 

Lufa Promyk 229,Guma systema,komora hopka Cyma, oraz SRC.

 

 

Dysza chodzi jak powinna,z lekkim oporem. Imo smar faktycznie jest za gęsty, i powoduje jak to Verb na pw ujął wsteczną strzykawkę. Otwory wentulacyjne są dość małe i mogły się zapchać.

 

Kurde miałem w zeszłym roku chemię paliw, i smarów. Gdzieś mi się wala sprawko z lepkości smarów. Muszę je odkopać.

Edited by Nitro
Link to post
Share on other sites

Do nitro i do ją łożyciela tematu .

Ją miałem problem właśnie że zbyt małymi fps problemem była zbyt słaba sprezynka od popychacza na semi jak i auto były fps-y zaniżone o 40-50 problem rozwiązalem tak, iż w mocowaniu owej sprezynki przy popychaczu nie zakladalem jej za ,,oczko,, a za pierwszy zwój i teraz jest git.

 

Ps mam chroni, także fps mierzone , jeśli ktoś wymieniał w międzyczasie gł. Tloka i ta nowa ma małe dziurki to polecam rozwiercic wiertlem 2-2.5 mm ( o ile otwory są malutkie oryginalnie) u mnie to dało ponad 40 fps.

Tyle ode mnie.

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Problem z fpsami rozwiązany.

Dziękuję wszystkim, którzy się w tym temacie wypowiedzieli, a także verbowi za cenne wskazówki na pw.

 

Rozwierciłem. Kanały powietrzne wiertlem fi 2mm, odchodziłem tłok o lożysko, i kilka nawiertów.

Jako smar zastosowałem olej silikonowy. Poślizg jest bardzo płynny.

 

Fpsy są całkiem stabilne. Na semi +-1fps,na auto +-3

Jutro pierwsze przestrzelenie repliki na powietrzu.

 

L6GKZhk.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...