Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

akumulator czy ładowarka ?


Recommended Posts

Witam !

Od niedawna jestem posiadaczem cm.028 . Pytanie dotyczy baterii i ładowarki. Mianowicie Ładowałem 8 godz. baterie tak ja wyszło ze wzoru. Na następny dzień poszedłem postrzelać. Strzelałem do celu seriami i pojedynczo aż miło. I po 2 GODZINACH bateria zaczęła słabnąć i przestała strzelać. Martwi mi czas po jakim batka się wyładowała. Nie strzelałem cały czas. Robiłem przerwy. I tu moje pytanie czy taki czas po którym bateria sie wyładowała jest normalny. ??? (Bateria i ładowarka to chińskie oryginalne produkty) Pytam się ponieważ jak pójdę na strzelankę to po 2 godz mam liczyć się z zakończeniem gry ??? :/. A może to jest przyczyna tak krótkiego użytkowania baterii ?? A jak nie to pozostaje zmienić baterie i ładowarkę. I tu też króciutkie pytanie Jaka ładowarka i bateria była by najlepsza do tego sprzętu w rozsądnej cenie ???

 

Dziękuje i pozdrawiam Kceur

 

PS. Jeżeli był już podobny temat to bardzo przepraszam.

Link to post
Share on other sites

było milion podobnych tematów. Kup mikroprocesorowkę typu IMAX lub TURNIGY. ;)

 

Ile kulek wywaliłeś? Zieloni mają bzika na punkcie siania, jeden u nas na strzelaniu latał z dwoma pełnymi hi capami na rundę i zawsze w połowie pożyczał ode mnie moje lowy, tak siał... I też batke wymieniał 3 razy w ciągu 7 godzin.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem popytam !! Ale byłoby ciężko ponieważ wielu mieszka w różnych miejscowościach :/ A skąd ty wiesz ile u mnie w teamie jest ludzi :D :D nieważne... A z tego co czytałem nie ma jakieś porządnej ładowarki do 50 zł... Chyba że się mylę ??

Link to post
Share on other sites

Stokowe nimhy mają coś koło 1000mAh do 1200mAh. Przyjeło się liczyć, że jedna kulka to 1 mAh więc wystrzeliłeś powiedźmy 500-600 kulek, przy tych batkach to już sporo, rof zwalnia mocno ale jeszcze naciąga, zwłaszcza w stokowej replice tak jest. Sam używam swojego 3 letniego nimha stokowego z nową wtyczką po przerobieniu GB i wytrzymuje dużo dłużej bo wszystko działa luźniej i lżej - więc IMHO normalne zjawisko po 2-3 hi capach.

Link to post
Share on other sites

no więcej, ale te wolnoładowarki z zestawów przyczyniają się do szybszej śmierci akumulatora przez to, że nie jest się w stanie kontrolować procesu ładowania. Mówicie, ze drogo? taka Pro modelarska ładowarka może kosztować nawet 2k+ :blush:

 

EDIT:literówka

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

Turnigu Accucel6 lub iMAX b6 i podobne do nich. Na http://rc-electrotown.pl/ one są właśnie po 150zl sztuka + zasilacz do nich i tu masz 2 wyjścia:

1. kupujesz taki, jak tam jest na stronie i wywalasz 50-80zl

2. bierzesz jakiś stary zasilacz ATX od kompa i http://www.stormdust.net/rc/pl/psu/intro.html i robisz z nim to, co tam pisze (parę punktów można pominąć ale musisz mu dać dodatkowy przełącznik wg opisu a tego obciążania nie trzeba robić, sam będzie chodził i dla ładowarki tyle prądu starczy) sam zasilacz możesz dostać nawet za 2 piwa :blush:

Link to post
Share on other sites

Nie czas, tylko ilość kulek jaką możesz wystrzelić jak już. Zresztą od kiedy ładowarka zwiększa pojemność akumulatora?

Ładowarka m-p przedłuży żywot twojego akumulatora, a nie "polepszy" go. Moja rada to strzelaj oszczędniej i najlepiej z semi i gdy masz dużą szanse, że trafisz, a nie widzisz, że krzak się ruszył i już leci seria.

Link to post
Share on other sites

Zresztą od kiedy ładowarka zwiększa pojemność akumulatora?

Ładowarka m-p przedłuży żywot twojego akumulatora, a nie "polepszy" go.

 

Oczywiście, że dzięki ładowaniu mikro zwiekszy się ilośc wystrzelonych kulek. A to dlatego, że ładowarka mikroprocesorowa "napełni" akumulator tak, jak powinna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...