Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za krótka rurka dosyłająca kulki do komory


Recommended Posts

Mam mały problem z podawaniem kulek do M-ki. Tylko jeden magazynek na kilka czy kilkanaście poprawnie podawał kulki.

 

Wygląda na to że rurka dosyłająca kulki z maga do komory jest za krótka i wymyśliłem sobie takie coś:

 

komorac.jpg

 

Chce skrócić o jakieś 3mm dosyłacz kulek, następnie rurkę o średnicy dosyłacza i długości ok 5mm dokleić od dołu i na to nasunąć jeszcze jedną rurkę dla wzmocnienia.

 

Testował ktoś z was rozwiązanie tego typu?Może ktoś jakoś inaczej rozwiązał ten problem?

 

Dodam tylko tyle że body mam P&J, komorę chyba CA, szkielet Guardera.

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak od dołu dociskam to podaje. Jednak magi wymagają przeróbek no i w razie czegoś nie da rady pożyczyć maga od kumpla.

 

Chyba sprubuję z tą modyfikacją i jak coś to kupie nową komorę jeśli się nie uda.

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie mogę już edytować więc przepraszam za post pod postem.

 

 

Problem rozwiązany :icon_biggrin:

 

Komorę zmodyfikowałem inaczej niż na obrazku z pierwszego posta. Mianowicie zeszlifowałem ten dzyndzel wchodzący do maga, następnie rozwierciłem wiertłem 8mm kanał dosyłający kulki i wkleiłem w to miejsce rurkę o średnicy zew. 8mm i wewnętrznej 6,5mm.

 

Na tą wystającą rurkę nakleiłem tulejkę o średnicy zew. 9mm i zaokrągliłem wszystkie brzegi. Całość została docięta na długość o 2,5mm większą niż fabryka dała.

 

 

Teraz idealnie podają mi wszystkie magazynki, nawet te które nie chciały podawać przy dociskaniu.

 

 

Osobą mającym ten sam problem polecam taką modyfikację.

 

Mam nadzieje że mój opis rozwiązania problemu komuś się przyda :cool: .

Edited by czaja18
Link to post
Share on other sites

Nie chce mi się rozbierać komory więc narysowałem :cool:

 

obrazek1396.jpg

 

Wszystko widać na obrazku i legendzie. Dodam tylko że przewierciłem się i wbiłem rurkę aż do miejsca w którym porusza się dysza. W takim przypadku pamiętać trzeba by ładnie to wyrównać pilnikiem iglakiem.

 

Rurki pozyskałem z NOMI. Nie było idealnych więc kupiłem 8/6mm (rozwierciłem na 6,5mm) i 10/8mm (ściankę trzeba było odchudzić na wiertarce, papierem ściernym bo inaczej nie wchodziła by do "dziubka" magazynka). Za metrowe rurki zapłaciłem 12zł ale pewnie się jeszcze przydadzą. Całość została sklejona kropelką.

 

 

Proponuję jak coś wkleić trochę dłuższe te tulejki i później je dopasowywać. W ten sposób zlikwidowałem przy okazji luzy w gnieździe magazynka. Jednak nie może to być przesadnie ciasno spasowane. Lepiej według mnie zostawić trochę miejsca.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...