Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika nie pobiera kulek (M4A1 G&G Eco. Version)


Recommended Posts

O! Patrz, czyjaś teoria upadła. :F

Generalnie nie, ale różne rzeczy dzieją się z AEG'ami. Ta sprężyna odpowiedzialna jest za stabilizację komory. Może dziać Ci się tak, że przy strzale komora odskakuje od GB, widziałem coś takiego już. Wstaw tam sprężynkę od długopisu.

 

 

Wtedy przy takim teście replika raczej zacznie podawać, nawet przy źle założonej gumce z zawiniętym kołnierzem albo innym problemem. Test jest nieadekwatny.

 

Ojej !! :icon_eek2: Wielka złota rączka serwisowania ASG się pomylił :blink: ...... Jak to ??? Przecież Ty wszystko wiesz... Tak wiem raczej

 

 

Sprężynki nie ma a jednak replika nie podaje.....

 

Oczywiście sobie żartuje, więc nie bierz tego do siebie, ale następnym razem trochę się zastanów, zanim zaczniesz kogoś krytykować, bo wszyscy są ludźmi i mają prawo się mylić....

 

 

 

 

Jak będziesz miał chwile, to odwróć replike, przyłóż lufę do jakiegoś kawałka styropianu, kartonu, wrzuć kulke do komory i strzel, zobacz czy swobodnie przeleci, czy dysza jej nie klinuje.....

Próbowałeś dociskać maga?? :icon_biggrin:

 

A i daj zdjęcia AnR'owi, bo on ma inną teorie, może w końcu komuś się uda Tobie pomóc ;)

Edited by bamper12
Link to post
Share on other sites

Więc tak. Wpadł do mnie dzisiaj kumpel i dałem mu jeszcze raz do rozłożenia i złożenia całą komorę itd. (może on ma lepsze ręce :icon_razz2: ) . Tak jak mi ktoś radził na początku podłożyłem wokół dyszy podkładkę (może niepotrzebnie ale jakoś tak zdesperowany byłem :biggrin: ) i nałożyłem na komorętą sprężynkę od długopisu. Podłączyłem batkę działało, tylko pytanie czy już na stałę? W środę wieczorem dam znać.

 

P.S Czy jesteście pewni, że ta sprężynka zawsze musi być? Bo kumpel ma identyczną replikę i też jej nie ma :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Więc tak. Wpadł do mnie dzisiaj kumpel i dałem mu jeszcze raz do rozłożenia i złożenia całą komorę itd. (może on ma lepsze ręce :icon_razz2: ) . Tak jak mi ktoś radził na początku podłożyłem wokół dyszy podkładkę (może niepotrzebnie ale jakoś tak zdesperowany byłem :biggrin: ) i nałożyłem na komorętą sprężynkę od długopisu. Podłączyłem batkę działało, tylko pytanie czy już na stałę? W środę wieczorem dam znać.

 

P.S Czy jesteście pewni, że ta sprężynka zawsze musi być? Bo kumpel ma identyczną replikę i też jej nie ma :icon_razz2:

 

 

No to wyjmij jedno albo drugie i sprawdź, albo obydwie rzeczy wyjmij, złóż i sprawdź, może kolega dobrze złożył gumke....

 

Napisz jak wyszło....

 

Ja w jednej replice nie mam sprężynki i działa ;) Ale mam w drugiej, tylko bez niej też podaje kulki, ale dałem ją, aby dociskała komore do GB i trzymała szczelność...

 

Pzdr ;)

Link to post
Share on other sites

Ojej !! :icon_eek2: Wielka złota rączka serwisowania ASG się pomylił :blink: ...... Jak to ??? Przecież Ty wszystko wiesz... Tak wiem raczej

 

Tylko różnica między nami jest taka, że jak ja nie jestem pewien tego co piszę to się nie odzywam. Dziś wypisałeś w działach technicznych tonę bzdur, podejrzewam, że z dobroci serca, ale jednak.

 

Ja w jednej replice nie mam sprężynki i działa ;)

 

A chrono masz dostępne? Czy się cieszysz, że w ogóle kulki podaje.

 

Ostatnio postanowiłem przyszpilić działy techniczne, bo mnie denerwują telefony do pracy z mega super poradami z tego forum.

 

Tak jak mi ktoś radził na początku podłożyłem wokół dyszy podkładkę

 

W którym miejscu dokładnie?

 

Czy jesteście pewni, że ta sprężynka zawsze musi być?

 

Stabilizacja komory w konstrukcjach opartych na GBv2 jest niezbędna do zachowania stabilnych i dobrych FPS.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie! Więc tak: Przyjechałem, broń wypróbowałem i... nie działa. Niestety, replika na serii kulki pobiera, tj. to wcześniej opisałem, za to na semi czasem nie chce pobrać pierwszej kulki, potem jak już pociągnie to lecą normalnie (ale tylko semi). Zdarza się również, że niektóre kuleczki (również na pojedynczym) są wypluwane z lufy, ale już następne lecą normalnie. Ja już naprawdę nie mam zielonego pojęcia, co się może z tą emką dziać. Wszyscy ersoftowcy, których się radziłem nie potrafią mi nic poradzić. Jesteście już moją jedyną i ostatnią nadzieją.

Do głowy przyszło mi tylko jedno rozwiązanie, bardzo proste i wydaje mi się aż za proste: Czy moje problemy mogą być spowodowane nieodpowiednimi kulkami? Pamiętam dobrze, że mniej więcej kiedy zakupiłem tą broń przerzuciłem się z Exceli na ICS i od początku jakoś tak byłem do nich sceptycznie nastawiony. Mam już resztkę ostatniej paczki i jak skończę, to wrzucę do maga Madbulle. Jak myślicie, jest nadzieja, że to pomoże?

Dodam, że niedalej jak wczoraj kumpel wziął mojego maga (z ICS'ami) i mu się trzy w komorze ścięły tak, że musieliśmy rozkręcać.

Liczę, że z Waszą pomocą uda mi się w końcu rozwiązać ten problem.

P.S Niestety nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że to wina kulek, bo nie pamiętam, czy przy zakupie M4 już śmigałem na ICS, czy jeszcze na Excelach.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

temat odświeżę, bo choć inny model (AK74 ICS) to objaw ten sam.

W trybie auto na hi-cap (oryginalne ICS i inne) ładnie pobiera kulki i to mimo 11,1V baterii li-po, która daje szalony RoF. W przypadku użycia mid-cap Elementa już nie jest tak płynnie i na krótką serię nie pobiera 2 szt na 3 strzały. Masakra!

Usłyszałem, że to może być wina samych magazynków mid-cap i ich budowy (że zawinięta sprężyna, że syf w środku) ale rozładowanie magów po strzelaniu jest zawsze bez zacięcia, kulki pryskają na prawo i lewo, jak sperma w żeńskim akademiku! Wracam do hi-cap i znowu wszystko gra...

Dodam, ze magi elementa choć brzydkie, to siedzą raczej dobrze i nie sądzę aby złe spasowanie mogło przycinać... A może źle sądzę? To jakie inne magazynki low/mid do 74 możecie polecić?

 

Więc o co chodzi pytam? Czy to nie jest kwestia zbyt dużego RoF? Może mam spróbować z inną baterią do zasilania? Magazynki...?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...