Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sztuka ostrzenia noża


Recommended Posts

Dzięki uprzejmości Sonnego który zeskanował tekst o ostrzeniu noży mogę go teraz tutaj zamieścić :) .

 

Jest to artykuł Pt. „Sztuka ostrzenia noża” oraz „Narzędzia do ostrzenia” autorstwa Sergiusza Mitina opublikowany w magazynie „Młody technik” w numerach 5/2002 oraz 8/2002

 

Miłej lektury :D

 

http://img208.imageshack.us/gal.php?g=17gb.jpg&cols=4

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Stolar czytaleś zapewne te atykuły może wypowiesz sie na temat przydatności. No i moze jakies informacje uzupełniające?

No i jeszcze jestem ciekawy twoich artykułów z Komandosa pt:"ostre sztóczki" i mam nadzieje ze je wkrótce zamieścisz!

Wielkie dzieki

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzikki bardzo Cię proszę zerknij tutaj:

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=1136...6a1744ea1789aac

 

Skoro sam administrator popiera to „przedsięwzięcie” to co ja mogę więcej? Ja nie ma odpowiedniej „władzy” aby móc w razie czego usunąć temat który jest „niezgodny z prawem”. Celowo dokładnie i pogrubiona czcionka napisałem skąd pochodzi artykuł i kto jest jego autorem.

Z resztą szczerze mówiąc nie wierzę że nie widziałeś wcześniej tematu „Pytanie” więc tym bardziej dziwie się dlaczego wtedy nie zabrałeś głosu a robisz to dopiero po fakcie gdy 2 osoby musiały się już napracować aby artykuł zamieścić.

 

Proszę o wyjaśnienie i zajęcie ostatecznego stanowiska bo tak to nie widzę sensu abym się z moim komandosem gimnastykował.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Czy kopiowanie fragmentów bez zgody autora to nie jest przypadkiem łamanie praw autorskich ?

 

Jesli nie zbijasz na tym kasy ani nie szkodzisz autorowi - tzn nie jest to np. jego najnowsza ksiazka tylko artykul sprzed lat, tresc niezmieniona jest, zrodlo i autor podani... to chyba wsio w pariadku...

 

Cholera nie wiem jak ja zdalem to prawo prasowe rok temu skoro nie wiem ;)

Link to post
Share on other sites

Ja się nie czepiam ciebie Stolar (żeby potem nie było) po prosty robię to, aby nikt się nie czepił WMASG'u. Popieram inicjatywę, bo przewodnik jest kompletny i bardzo dobrze przestawiony. Mój post miał na celu zapytanie. Proszę o nie doszukiwanie się drugiego dna w moich wypowiedziach.

Link to post
Share on other sites

Spoko dzikki. Nie czuje się "czepiony" :wink: . Po prostu trochę mi ironią od twojego posta zapachniało. Racja szukałem drugiego dnia bo przyzwyczaiłem się że Twoje wypowiedzi często takowe posiadają. Jak widać zrobiłem to zupełnie nie potrzebnie. Właściwie wszystko co chciałem napisałem wyżej. Ja również mam na uwadze dobro WMASG i zdaje sobie sprawę ze nie potrzeba nam afer o łamaniu praw autorskich itp.

 

Jeśli mój post zabrzmiał dla Ciebie obraźliwie lub lekceważąco to przepraszam. Nie miałem takiego celu i mimo że w pierwszej chwili mocno się wkurzyłem to posta starałem się napisać jak najspokojniej.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Mysle ze z prawami autorskimi nie bedzie problemu bo założeniem gazety Młody technik jest edukacja młodzieży i nie tylko, a autor napewno ucieszy sie ze kolejnych kilku osób nauczy sie porzadnie czegoś nowego! I mysle ze sie nie pogniewaja sie że umieściliśmy na forum artykuł sprzed prawie 4 lat(te roczniki już nie są dostępne więc żadnej straty materialnej temu wydawnictwu nie wyrzadzimy) a wrazie co to wszystkie dane widać(rocznik autor i czasopismo)wiec nikt nie pisze ze to jego autorstwa i sam to napisal!

I rzeby mi tu nie bylo żadnych klutni!

Link to post
Share on other sites

Czlowieku czego sie czepiasz? Problemy z tytułu praw autorskich bede mial ja albo stolar(bo ja skanowalem a stolar umieszczal), wiec jesli cie nie interesuje tres zawarta w atykule o nożach i nie masz zadnych pytan albo dodatkowych informacji, to rob problemy komus innemu! Jak bedzie jakis problem z wydawca to sie usunie i luz.

Narazie

Link to post
Share on other sites

Sonny po pierwsze to mniej podniecenia podczas pisania. Jeśli na zimno nie potrafisz udzielać odpowiedzi to przeczekaj zanim to zrobisz.

To jest forum dyskusyjne, tu się dyskutuje.

Po drugie my sobie ze Stolarem porozmawialiśmy na boku i wszystko jest jasne.

Po trzecie i ostatnie nie lubię zostawiać nie wyjaśnionych spraw a słowa

bo założeniem gazety Młody technik jest edukacja młodzieży i nie tylko, a autor napewno ucieszy sie ze kolejnych kilku osób nauczy sie porzadnie czegoś nowego! I mysle ze sie nie pogniewaja sie że umieściliśmy na forum artykuł sprzed prawie 4 lat
wydają mi się nieco dziecinną wypowiedzią. Bez urazy oczywiście. Dlatego to skomentowałem. Podobnie mógłbym powiedzieć , że kopiuje książki dla dzieci i filmy bo z założenia przecież miały bawić dzieci i autor się nie pogniewa (ani wydawca).
Link to post
Share on other sites

"Ostre sztuczki" już sa na forum:

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?p=145152#145152

Autorem również jest Sergiusz Mitin więc w najgorszym wypadku będzie trzeba z jedna i tą sama osobą się procesować :wink:

 

A poważnie: czy ktos dysponujący jakimś nowym numerem komandosa mógłby stwierdzić czy ten mail jest nadal aktualny:

komandos@jagiellonia.krakow.pl

 

Jeśli tak to na piszę po prostu list do redakcji ze stosownym zapytaniem(chyba że wolicie aby zrobił to np. moderator).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...