Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SLR105 S&W / CM.045 zamiana gb


Recommended Posts

Witam , od pewnego czasu myślę nad zwiększeniem osiągów mojej repliki slr105 steel&wood z racji tego iż w porównaniu do jego najlepszej formy zasięg spadł o 5-7m (teraz ok 55m) ale to już wina zużycia w gb (otwierałem , smarowałem i nic nie dało) nic dziwnego , replika ma przebieg ok. 50000 strzałów (karabin ma niewiele ponad rok czyli eksploatowany był na maxa ). Tak więc wpadłem na pomysł kupna nowego wzmocnionego gb cymy na którym z precką guardera 509mm i gumą systemy które aktualnie siedzą miałbym ze 440-450fps ( wcześniej miałem ok 410 a teraz ze 380-390 na springu m110 guardera więc i tak nawet teraz praktycznie jest dobrze ale było dużo lepiej) .

Moje pytanie brzmi :

czy ktoś próbował do slra w wersji stalowej wsadzić wzmocniony gerabox v3 cymy lub na odwrót (gb slra do cymy) ? stwierdziłem , że może kupię cm.045 jako replikę do cqb ( w sumie takiej potrzebuję już od dłuższego czasu ) a z racji tego iż ma wzmocniony gearbox wsadzę go do slra i uzyskam te 440fps a classicowy gb wsadzę do cymki (w slr teraz ok 390fps co w cymce przy tak krótkiej lufie i innych chińskich zboczeniach da wartość dobrą do cqb ) Martwi mnie jednak typ cylindra , bo wiadomo : do krótkiej lufy inny rodzaj cylindra a nie wiem jak to wygląda w cm.045 (czy chińczycy zwrócili na to uwagę) czy zamiana gearboxów może wiązać się również z wymianą cylindrów ?

 

 

Jeśli dobrze rozmyślam wyszło by na to iż kupując krótką cymkę i zamieniając co trzeba , miałbym slra jako karabin z dobrym zasięgiem i celnością do lasu a cymke jako maszynkę do cqb z świetnym rofem ( bo taki już oferuje slrowy gb z m110 na dobrej 8,4v) dodatkowo obie repliki miały by wymienne magazynki (używam midów właśnie cymy) , w slrze przerobiłbym batke z kolby pod dekiel , kupił firefoxa stick 9,6 i miałbym również takie same batki .

Link to post
Share on other sites

hmm , no nie wiem czy wyjdzie taniej , napewno musiałbym wymienić silnik , springa i zębatki co już daje cenę nowego gb cymki a musiałbym jeszcze wsadzić wzmocniony tłok a do tego biorąc pod uwagę zużycie również listwę dosyłacza , głowice tłoka , cylinder z głowicą i dyszę czyli najlepiej poprostu borka i to by wyszło spokojnie ponad 400zł a cm.045 kosztuje 550zł a miałbym 2 repliki , w tym jedna do cqb , której od dłuższego czasu potrzebuję . Fakt że po takim tuningu na m130 miałbym ze 490fps ale ja chcę mieć max 450 , czyli tyle ile jest dopuszczane do szturmówki , a na gb cymy było by akurat .

Link to post
Share on other sites

Silnik CA to syf, 120 to tylko na auto ciągnie, bo na singlu nie daje czasem rady. Przełożenie GB cymy jest wykonalne, tylko nad tym GB trzeba popracować, by działało tak jak należy. Jeżeli koniecznie ma być 450 to raczej SP120 bym dał, na SP130 będzie dochodziło do 500 fps(jak się dobrze złoży).

Link to post
Share on other sites

tak , ten silnik nawet przy sp110 na singlu czasem się poddaje ale trzeba przyznać że daje naprawdę b.ładnego rofa już na 8,4v . Nie chcę już ruszać w gb CA , więc albo go sprzedam i kupię sam gb cymy albo kupię cm.045 i pozamieniam gearboxy , bo ten CA będzie idealny do repliki cqb , a uzyskanie 440-450fps wyjdzie znacznie taniej wsadzając gb cymki , chyba , że chciałbym oscylować w wartościach przekraczających 500fps to wtedy tuning gb ca wyszedł by korzystniej ale taka moc to nie dla mnie typowego szturmowca.

Link to post
Share on other sites

hmm , no nie wiem czy wyjdzie taniej , napewno musiałbym wymienić silnik , springa i zębatki co już daje cenę nowego gb cymki a musiałbym jeszcze wsadzić wzmocniony tłok a do tego biorąc pod uwagę zużycie również listwę dosyłacza , głowice tłoka , cylinder z głowicą i dyszę czyli najlepiej poprostu borka i to by wyszło spokojnie ponad 400zł a cm.045 kosztuje 550zł a miałbym 2 repliki , w tym jedna do cqb , której od dłuższego czasu potrzebuję . Fakt że po takim tuningu na m130 miałbym ze 490fps ale ja chcę mieć max 450 , czyli tyle ile jest dopuszczane do szturmówki , a na gb cymy było by akurat .

 

Silnik Hornbill/Shs to jakieś 70 zł. Tłok SHS 45 zł. Zębatki zostawiasz. Dadzą radę. Ewentualnie wstawiasz hornbill/shs za 65 zł... I wsio! Nie przesadzaj. Poza tym cholera wie jak GB cymy pasuje w body CA.

Link to post
Share on other sites

no chyba mnie przekonałeś , do tego kupiłbym m120 lub 130 , jeśli chodzi o zębatki to te stockowe CA wyglądają bardzo solidnie i mimo zużycia innych części one wyglądają jak nowe , jednak kiedyś jak zapytałem się kolesi z asgshopu to powiedzieli że powyżej m110 będzie niepewnie z resztą słyszałem to jeszcze kilka razy od innych. Martwi mnie też już ten teflonowy cylinder ponieważ trochę lata na boki w złożonym gb i teflon wewnątrz już się trochę zdarł , do tego dochodzi drobna sprawa z dyszą , która mnie trapi praktycznie od początku ( nawet wtedy gdy strzelał super czyli na 65m) tz. po strzale na singlu ( gdy sprężyna jest maksymalnie zwolniona ) dysza zamiast być maksymalnie wysunięta wychodzi tylko do połowy , nie ma to jakiegoś wielkiego wpływu na strzelanie (przynajmniej tak myślę) ale może się to okazać znaczącą wadą która obniża osiągi .

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witam.

Z własnego doświadczenia powiem, że GB Cymy ( CM040 ) wszedł do SLR 105 A1 S&W.

Wszedł, tzn da się go tam włożyć, jednak nie miałem możliwości założenia niczego więcej

poza:

-chwytem

-Lufą zewnętrzną

-komorą Hop Up z lufą wewnętrzną ( cymowska metalowa oczywiście też pasuje )

-selektor ( chodzi ciężko, wszystko siedzi bardzo ciasno.

 

Nie zakładałem zwalniacza pokrywy, plastikowej osłony z SLR'a,

imitacji suwadła itd. Nie ukrywam, że mogą nie pasować bez dopasowania

albo w ogóle mogą nie podejść.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...