Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin szturmowy do 400 zł


Recommended Posts

Pomóżcie w wyborze repliki do max 400 zł

 

Mam już jedną która mi się podoba chyba się domyślacie :) CM.028 :)

 

http://www.sklep-asg-rc.pl/product-pol-503-Kalasznikow-AK47-CM028-metalowy-gearbox-v3.html

 

dAJCIE LINKI JAKIEJŚ DOBREJ repliki JEŚLI TA WEDŁUG WAS NIE SPEŁNIŁABY MOICH WYMOGÓW.

Strzelam się najczęściej na otwartym terenie i myślę że kałaszek na początek byłby dobry.

Działka moja ma 150 długości i strzelam się z 6 kolegami i bratem.

Doradźcie

Link to post
Share on other sites

To do plastiku co w wszystkich replikach, przynajmniej chińskich. Dobra są też wyjątki.

 

Nie dość, że wszystko trzeszczy dookoła, to jeszcze wizualnie wygląda to dużo gorzej niż chociażby chińskie najtańsze drewno.

 

Trafi się prawdopodobnie dobra replika, ale ogólnie kto co woli.

Tym bardziej jeżeli ktoś ma bardzo małe fundusze, i te 50dyszek to już dużo.

Link to post
Share on other sites

Jako pierwsza replika cm.028 jest dobra, lecz w porównaniu do replik z częsciami metalowymi, a tymi z abs'u, metalowe sprawują się lepiej (chodzi mi o częsci zewnętrzne) .Chociaż miałem do czynienia z niejedną cymą i nigdy mi się nie zdarzyło żeby coś pękło (nie twierdze,że innym się to nie przytafiło).

 

PS Gdzie można dostać rk01?

Edited by KubaSoldier
Link to post
Share on other sites

Chciałbym zobaczyć w tym RK-01 stal... Chiński ZnAl to pewnie zobaczę, ale naprawdę daaaalllleeeeko mu do chociaż chińskiej stali. No i tak patrzę na te RK-01 i sam nie wiem: ładne to, czy paskudne?? Chyba wg każdego co innego. Prawda?? Ma chlłpak wybór: tanie i sprawdzone cm.028 (fakt, że w plastiku) i droższe RK-01(jedyny plus to, że body w metalu). Osiągi podobne, na początek w obu guma hopa do wymiany (nie wiem jak z baterią). Każdy będzie swoje chwalił, a ja uważam, że każdy dobry, dopóki daleki o celnie strzela no i się nie psuje. Każda dobra póki nie trzeba do niej zajrzeć.

Link to post
Share on other sites

Body jest stalowe i bardzo solidnie wykonane, reszta metalowych części też jest porządna. Jedynie jak weźmiemy pokrywę zamka do ręki to zobaczymy, że jest zrobiona z gorszego materiału, ale jak nie będziesz po niej skakał to nic się nie stanie. Poza tym żeby kałach wyglądał koszernie musi być trochę poobijany, czego nie zrobisz mając absowe body z oczywistych względów.

Link to post
Share on other sites

No właśnie przyznam się bez bicia, że osobiście w łapkach nie macałem, polegam jedynie na opisie producenta, a tam napisane METAL+TWORZYWO. Stalowym body by się raczej producent chwalił. Ale skoro jest inaczej to przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Link to post
Share on other sites

Mam cymkę, tylko cm.036 po grubym tune upie i jest to moja ulubiona replika.na fabrycznych podzespołach i lipo 11,1 po 2 latach użytkowania w środku nie było żadnych śladów zużycia a tłok wyglądał jak nowy (mimo, że plastik) replika po tym czasie nadla miała 440 fps więc świadczy to dobrze akurat o tym egzemplarzu. Teraz jest w środku już troche markowych elementów i sprężynka sp130 guardera (487 fps) ale zębatki zostały z cymy.

Link to post
Share on other sites

Rodnath: "Do elementów metalowych w replice zaliczamy m.in. stalowy korpus, tłumik płomienia, pokrywę zamka, kolbę. Przedni chwyt jest wykonany z drewna."

Opis RK-01 ze zbrojowni, nie wiem gdzie wyczytałeś metal+tworzywo. Z tworzywa wykonany jest jedynie pistol grip. Bebeszki też są całkiem wytrzymałe w boyiach, mój RK-05 bez problemu strzela na m130 z lipo 11.1v. Nie wiem ile fpsów bo chrono nie posiadam, ale zasięg skuteczny na klulkach P&J 0.28g mierzony taśmą 65m, maksymalny z jakiego udało mi się trafić w sylwetkę człowieka to 76m (oczywiście celując w niego, a nie żadnym lobem). Kolega z ekipy posiada właśnie RK-01 i muszę powiedzieć, że jest to naprawdę fajnie wykonana i poręczna replika, a 375 fps to akurat dla początkującego, na start jedynie wymiana gumki i nawet na stockowej baterii postrzela.

Link to post
Share on other sites

Opis z Gunfire: "RK-01-W

 

Replika została wykonana z elementów metalowych, ABSu oraz drewna. Rękojeść, oraz magazynek zostały wykonane z ABSu. Korpus, lufa, przyrządy celownicze składana kolba zostały wykonane z metalu. Chwyt przedni został wykonany z drewna. "

Jak widać nie ma słowa o stali... Oczywiście nie twierdzę, że rk jest złą repliką, tylko nie chce mi się wierzyć, że replika za 400 kilka zł będzie miała korpus ze stali.

 

Kolega zakupił rk 03 i powiem szczerze, że byłem pod sporym wrażeniem jak to strzelało na stocku.

Link to post
Share on other sites

Ja ją mam.Korpus,pokrywa zamka i kolba są stalowe.Tłumik płomienia,przyrządy celownicze,selektor ognia,i zatrzaski kolby są z ZnAlu.Chwyt przedni jest z drewna(bardzo słaba bejcą jest pomalowany,odpryskuje),a chwyt pistoletowy z plastiku.Bardzo dobra replika,strzelam się z ludźmi którzy mają repliki 1 klasy po tuningu i moja (na razie stock)w miarę daje rade.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...